Martin v Umagu do hlavnej súťaže

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Martin v Umagu do hlavnej súťaže

Andrej Martin zdolal vo finále kvalifikácie na turnaji ATP v Umagu dlhoročného rivala z mládežníckych rokov Slovinca Aljaža Bedeneho 3:6, 6:4, 6:2 a v 1. kole ho čaká Argentínčan Berlocq. Do hlavného turnaja nepostúpil Norbert Gombos, ktorý s 2. nasadeným Talianom Marcom Cecchinatom prehral 4:6, 6:3, 6:7(3).

Vložené: 21. 07. 2014       Kategória: Aktuality

SR medzi deviatkou najlepších!

Oba slovenské reprezentačné výbery - mužský v Davisovom pohári a ženský v Pohári Billie Jean Kingovej - sa v roku 2024 prebojovali na záverečný finálový turnaj majstrovstiev sveta družstiev v tenise. Súťaže v Davisovom pohári sa v tomto roku zúčastnilo 157 krajín, spomedzi ktorých sa Slovensko dostalo medzi šestnástku najlepších. V Pohári Billie Jean Kingovej štartovalo v roku 2024 rekordných 138 krajín, Slovensko si vybojovalo miestenku medzi najlepšou dvanástkou. V konkurencii všetkých zúčastnených sa Slovensko zaradilo medzi deväť krajín, ktoré budú mať v roku 2024 zastúpenie na oboch finálových turnajoch.

15. 04. 2024

Chudá s deblovým titulom z ITF Masters 1000 v Manavgate

V dňoch 7. - 14. apríla 2024 sa v tureckom Manavgate konal turnaj ITF Masters 1000 s takmer 500 účastníkmi v jednotlivých kategóriách. Slovensko vo vekovej kategórii Ženy 40+ úspešne reprezentovala Silvia Chudá. V dvojhre sa prebojovala do finále, v ktorom nestačila na aktuálnu svetovú jednotku a obhajkyňu titulu Nemku Manon Kruseovú a podľahla jej 4:6, 1:6 za 105 minút. Spoločne sa v rovnakej vekovej kategórii tešili zo zisku deblového titulu.