« 123456789 .. 10 »   4/721

Krajčí do druhého kola v Trnave

Michal Krajčí (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Držiteľ voľnej karty si v úvodnom kole poradil s Aldinom Setkičom z Bosny a Hercegoviny a zdolal ho 6:4, 6:4 za minút. Devätnásťročný zverenec trénera Mareka Semjana v NTC si v ďalšom kole zmeria sily so štvrtým nasadeným Jakubom Nicodom z Českej republiky.

26. 03. 2024

Mihalíková v Miami nepostúpila

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Heather Watsonovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Miami (8 770 480 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačili na taliansku dvojicu Sara Erraniová, Jasmine Paoliniová a podľahli jej vo vyrovnanom zápase 3:6, 6:3, 5-10 za 84 minút.

25. 03. 2024

Gombos v Girone konči v kvalde

Norbert Gombos si nezahrá v hlavnej súťaži dvojhry na challengeri 100 v španielskej Girone (120 950 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nestačil v prvom kvalifikačnom kole na jedenásteho nasadeného Rumuna Cezara Creta a podľahol mu 2:6, 0:6 za 61 minút. Tridsaťtriročný slovenský daviscupový reprezentant sa vracia na kurty po decembrovej operácii zápästia, pričom to bol iba jeho tretí turnaj od vlaňajšieho októbra.

24. 03. 2024

Zelníčková s ďalším double v Monastire

Radka Zelníčková pokračuje vo výborných výkonoch v Tunisku. Na podujatí ITF WTT W15 v Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) zvíťazila vo finále v pozícii nasadenej päťky nad osmičkou pavúka Evialinou Laskevičovou z Bieloruska a po otočke ju zdolala 5:7, 6:3, 6:2 za 165 minút. Vo dvojhre nenašla premožiteľku už v desiatich zápasoch za sebou. Pre dvadsaťročnú Slovenku je to druhý titul v dvojhre na okruhu ITF medzi ženami.

Kovalík získal titul v Zadare

Jozef Kovalík získal titul v dvojhre na challengeri 75 v chorvátskom Zadare (74 825 eur, antuka vonku). Vo finále si hladko poradil s Bulharom Adrianom Andrejevom a zdolal ho 6:4, 6:2 za 87 minút. Pre tridsaťjedenročného Bratislavčana je to siedmy titul na challengerovom okruhu. Naposledy sa radoval v roku 2022 v Tullne. Vďaka turnajovému víťazstvu si výrazne polepší v renkingu a vráti sa do druhej svetovej stovky rebríčka ATP. Ten však vyjde až po skončení tisíckového turnaja v Miami.

Slovensko v Európe opäť vysoko

Slovenský tenis zaznamenal v roku 2023 mnohé výrazné úspechy na medzinárodnej scéne. Ukazuje sa, že v mládežníckych kategóriách má Slovensko na čom stavať a že do budúcnosti sa tak môže pozerať s optimizmom. Svedčia o tom individuálne aj tímové výsledky mladých talentovaných reprezentantov vo všetkých vekových kategóriách.