• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Klein o hlavnú v Nemecku

Lukáš Klein zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole kvalifikácie si dvadsaťštyriričný hráč NTC poradil s Poliakom Pawlom Ciasom a zdolal ho 6:4, 6:7(3), 6:1 za 157 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si vo finále kvalifikácie zmeria sily s Libanončanom Hadym Habibom.

Alex: Vydarená príprava na RG

Alex Molčan zažil ďalší výborný týždeň v tenisovom kolotoči. Na turnaji ATP 250 v Lyone postúpil už do svojho tretieho finále na hlavnom okruhu ATP. Na ceste do záverečného zápasu nestratil ani jeden set, no v súboji o titul bol nad jeho sily najvyššie nasadený Cameron Norrie z Veľkej Británie. Prehra síce dvadsaťštyriročného hráča NTC mrzela, no s výhľadom na nadchádzajúci grandslamový turnaj Roland Garros považuje svoje ťaženie v Lyone za povzbudivé.

Molčan nestačil na Norrieho

Alex Molčan neuspel vo finále dvojhry na antukovom turnaji ATP 250 v Lyone (597 900 EUR, vonku). Najvyššie nasadenému Britovi Cameronovi Norriemu podľahol 3:6, 7:6(3), 1:6 za 151 minút. Napriek prehre sa vo svetovom rebríčku posunie na skvelé 38. miesto, čo bude jeho nové kariérne maximum. Pre Molčana to bolo tretie neúspešné finále na okruhu ATP. V apríli v marockom Marakéši prehral v rozhodujúcom súboji s Belgičanom Davidom Goffinom, vlani v Belehrade nestačil na svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča.

Livestream a livescore z M SR

Majstrovstvá Slovenska môžete aj tento rok sledovať naživo. Prinášame vám livestream zo štyroch kurtov v kategórii STARŠIEHO DORASTU, ktorá sa hrá na dvorcoch TK Žilina a rovnako zo štyroch kurtov kategórie MLADŠIEHO ŽIACTVA z TK Kúpele Piešťany. Zároveň môžete sledovať livescore zo všetkých kurtov v oboch kategóriách - STARŠÍ DORAST aj MLADŠIE ŽIACTVO. Obe kategórie sa odohrajú v týždni od 23. mája, finále je na programe v piatok 27. mája.

 
 

Aktuálne informácie

news img

LETNÉ majstrovstvá Slovenska 2022

Aktuálne informácie: nominácie na staršie žiactvo...

Nominačné kritériá na letné ME družstiev a jednotlivcov.
Víťazka M SR dorasteniek získa voľnú kartu do kvalifikácie turnaja žien Macha Lake Open 2022 v České Lípě.

 
news img

Na M SR aj s prezidentom STZ

Slovenský tenisový zväz pozýva všetkých rodičov, trénerov a fanúšikov, aby sa prišli pozrieť a podporiť súťažiace deti na majstrovstvá Slovenska. Už od pondelka 23. mája sú na programe prvé dve kategórie. Na dvorcoch TK Žilina budú medzi sebou súťažiť starší dorastenci, TK Kúpele Piešťany budú hostiť mladších žiakov.

23. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Matúšová získala prvý titul na okruhu ITF

Barbora Matúšová získala svoj prvý titul na ženskom okruhu ITF. Druhá nasadená hráčka zdolala vo finále turnaja ITF WTT W15 v egyptskej Káhire osmičku pavúka Nomu Nohu Okugueovú z Nemecka 6:2, 7:5. Celým turnajom prešla dvadsaťdvaročná Slovenka bez straty setu. 

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Balus s Daubnerovou finalistkami áčkového turnaja v Miláne

Irina Balus s Nikolou Daubnerovou postúpili do finále štvorhry na áčkovom juniorskom turnaji ITF JA v Miláne. Piata nasadená dvojica nestačila vo finále na druhý nasadený chorvátsko-belgický pár Lucija Čiričová Bagaričová, Sofia Costoulasová a podľahla mu 4:6, 5:7. Pre Daubnerovú bol turnaj dobrou prípravou na grandslamový Roland Garros.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Greguška

V ďalšom pokračovaní relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu projektový manažér Slovenského tenisového zväzu Ivan Greguška. Podrobne sme sa venovali výzve Fondu na podporu športu, ktorá bola adresovaná prevádzkovateľom športovej infraštruktúry v snahe o zmiernenie následkov obmedzení súvisiacich s pandémiou ochorenia Covid-19.

17. 05. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Vyhodnotenie Výzvy FnPŠ na športovú infraštruktúru.

Správna rada FnPŠ na svojom zasadnutí dňa 13.5.2022 rozhodla o vyhodnotení Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry. Z celkovo 179 podaných žiadostí bolo po administratívnej kontrole splnenia podmienok účasti a po hodnotení projektov komisiou pre infraštruktúru na základe vopred stanovených kritérií podporených 90 projektov, ktoré dosiahli najvyššie bodové hodnotenie, v úhrnnej výške 30,9 mil.€.

 
news img

Ukáž sa! 2022 - SOŠV rozdelí medzi mladé talenty 50 000 eur

Vyrozprávaj svoj športový príbeh a získaj finančný grant na podporu svojho talentu! Do grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! sa môžu zapojiť jednotlivci od 10 do 18 rokov, ako aj športové tímy. Neváhaj a prihlás sa. Prihlasovací formulár nájdeš na https://www.olympic.sk/ukazsa.

TLAČOVÁ SPRÁVA SOŠV KU GRANTOVÉMU PROJEKTU UKÁŽ SA

16. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Zmena Výzvy pre prevádzkovateľov športovej infraštruktúry

Správna Rada Fondu na podporu športu schválila dňa 13.5.2022 aktualizáciu Výzvy 2022/001 pre prevádzkovateľov športovej infraštruktúry (len pre zimné štadióny, športové haly, nafukovacie haly a fitnescentrá) na zmiernenie následkov obmedzení pre ochorenie COVID-19.

 
news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 2 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni odohrá turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov 1st Alibaba Cup U12 2022 (5. - 11. 6. 2022). Je to jeden z troch turnajov vo vekovej kategórii do 12 rokov, ktorý sa počas roka na Slovensku uskutoční. Nasledujúce dva sú na pláne v septembri rovnako v Humennom.

OFICIÁLNY PLAGÁT PODUJATIA

29. 04. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Súťaž - oficiálna lopta STZ 2023 - 2024

STZ vyhlasuje súťaž na udelenie titulu "Oficiálna lopta STZ" na roky 2023 - 2024. Viac informácií

29. 04. 2022
STZ info Více zde
 
news img

Súťaž - oficiálne oblečenie STZ 2023 - 2024

STZ vyhlasuje súťaž na udelenie titulu "Dodávateľ oficiálneho oblečenia STZ" na roky 2023 - 2024. Viac informácii

29. 04. 2022
STZ info Více zde
 
 

STZ podcast

-2
 

Alex Molčan o úspešnom ťažení na turnaji v Maroku, o víťazstve nad svetovou deviatkou Felixom Augerom Alliasimeom, o prieniku do najlepšej 50 rebríčka ATP a najbližších plánoch...

 

 

rozhovory-o-tenise-2022-norbert-gombos-alex-molcan-1
 

rozhovor našich chlapcov o nadchádzajúcom Davis Cup stretnutí Slovensko - Taliansko + Pozvánka :-)

rozhovory-o-tenise-2022-martin-zathurecky-1
 

Martin Zathurecký tréner NTC