• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA

Polášek na záver víťazne

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa s účinkovaním na deblovom turnaji majstrov v Londýne rozlúčili víťazstvom. Ôsmy nasadený pár si poradil s juhoafricko-novozélandskou dvojicou Raven Klaasen, Michael Venus 7:6(4), 6:4. Polášek s Dodigom už po dvoch predchádzajúcich prehrách nemali šancu na postup zo skupiny Jonasa Björkmana a v tabuľke obsadili poslednú štvrtú priečku. S víťazmi skupiny Klaasenom a Venusom ale uspeli aj v treťom tohtoročnom vzájomnom stretnutí a bilanciu upravili na 3:0 vo svoj prospech.

Molčan cez Gombosa ďalej

Alex Molčan (na snímke) zvíťazil v treťom kole challengeru 80 vo fínskych Helsinkách (46 600 EUR + H, tvrdý povrch v hale). V slovenskom derby zdolal štvrtého nasadeného Norberta Gombosa vo vyrovnanom zápase 6:4, 6:7(4), 6:3 za 133 minút. V treťom sete viedol 21-ročný Molčan 5:1, slovenská jednotka Gombos ešte dokázal znížiť, ale v deviatom geme Molčan využil piaty mečbal a zápas ukončil. Štvrťfinálovým súperom zverenca Ladislava Simona v NTC bude domáca nasadená desiatka Emil Ruusuvuori.

Čepelová končí vo štvrťfinále

Jana Čepelová hladko prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA 125K v taiwanskom Tchaj-peji (125 000 USD, koberec v hale). Nad jej sily bola tretia nasadená Ruska Vitalia Diatčenková, ktorej podľahla 1:6, 1:6 za 65 minút. Do rebríčka WTA si zverenka Martina Zathureckého pripíše 29 bodov, pričom v jeho pondelkovom vydaní bude figurovať okolo 160. priečky.

Rozhovory o tenise - I. Moška

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ), bol hosťom v stúdiu televízie STZ. Rozprávali sme sa o nedávno skončenom jubilejnom 20. ročníku medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2019. Z pozície riaditeľa tohto turnaja porozprával, ako bol s uplynulým ročníkom spokojný, čo ho potešilo  a čo by sa dalo do tretieto desaťročia turnaja zmeniť.