• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Rebríčky ATP a WTA

Španiel Rafael Nadal a Austrálčanka Ashleigh Bartyová sú naďalej lídrami svetových rebríčkov ATP a WTA vo dvojhre. Nadal ukončil rok na pozícii svetovej jednotky po piaty raz v kariére, čím sa dotiahol na svojich najväčších rivalov Švajčiara Rogera Federera a Srba Novaka Djokoviča. Zo Slovákov je vo dvojhre najvyššie Norbert Gombos na 109. pozícii s náskokom jedného bodu a jednej priečky pred Andrejom Martinom. Vo štvorhre patrí 13. priečka Filipovi Poláškovi. Medzi ženami máme jednu hráčku v prvej svetovej stovke dvojhry aj štvorhry. Je ňou Viktória Kužmová, 52. hráčka v singli a 29. v debli.

Morvayová bez titulu

Viktória Morvayová prehrala vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále v kariére. Na turnaji ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) podľahla Kanaďanke Raphaelle Lacasseovej 4:6, 5:7. V prvom sete prehrávala hráčka NTC už 2:5, dokázala znížiť na 4:5, avšak zaváhala pri svojom podaní a set prehrala. V druhej sade na podaní Bratislavčanka vyhrávala 5:4, no nedokázala set ukončiť a súperka tromi gemami v rade otočila vývoj vo svoj prospech. 

Molčanov koniec v Helsinkách

Alex Molčan prehral vo štvrťfinále challengeru 80 vo fínskych Helsinkách (46 600 EUR + H, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol desiaty nasadený domáci hráč Emil Ruusuvuori, ktorému podľahol 3:6, 5:7 za 70 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona v NTC si do rebríčka pripíše 15 bodov, vďaka čomu sa v pondelkom vydaní posunie o 28 priečok nahor na 291. miesto.

Rozhovory o tenise - I. Moška

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ), bol hosťom v stúdiu televízie STZ. Rozprávali sme sa o nedávno skončenom jubilejnom 20. ročníku medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2019. Z pozície riaditeľa tohto turnaja porozprával, ako bol s uplynulým ročníkom spokojný, čo ho potešilo  a čo by sa dalo do tretieto desaťročia turnaja zmeniť.

 
 

Aktuálne informácie