• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA

Martin v debli ďalej

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále štvorhry na challengeri 80 v španielskej Marbelle (44 820 EUR, antuka vonku). Spolu s Portugalčanom Goncalom Oliveirom zvíťazili v prvom kole nad domácim párom Ínigo Cervantes, Oriol Roca Batalla 5:7, 6:4, 10-4 za 88 minút. Vo štvorhre sa v stredu v Marbelle predstaví aj Jozef Kovalík, ktorý po boku Tunisana Maleka Jaziriho zabojuje proti talianskej dvojici Andrea Arnaboldi, Lorenzo Giustino.

Horanský prehral v Hamburgu

Filipovi Horanskému nevyšiel prechod z antuky na tvrdý povrch. V prvom kole halového challengeru 80 v nemeckom Hamburgu (dotácia 44 820 EUR) prehral zverenec trénera Ladislava Simona s domácim hráčom Cedrikom-Marcelom Stebem 2:6, 4:6 za 75 minút. V pondelok na rovnakom turnaji skončil aj Lukáš Lacko.

Gombos nestačil na Rubľova

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na turnaji ATP 500 vo Viedni (1 550 950 EUR, tvrdý povrch v hale). V pozícii kvalifikanta prehral s piatym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom 3:6, 2:6 za rovnú hodinu. Počas celého zápasu nenašiel recept na favorizovaného súpera, ktorý hral extrémne rýchlo a výborne podával. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si do rebríčka ATP pripočíta 20 bodov za úspešnú kvalifikáciu.

Martin aj Kovalík vypadli

Andrej Martin (na snímke) ani Jozef Kovalík nepostúpili do druhého kola challengeru 80 v španielskej Marbelle (44 820 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený Martin podľahol v úvodnom zápase Portugalčanovi Joaovi Dominguesovi 3:6, 6:3, 6:7(7) za 132 minút. V treťom sete vyhrával tridsaťjedenročný Bratislavčan 5:2, neskôr 6:5 pri svojom servise. V tajbrejku za stavu 6:5 nevyužil mečbal a zápas napokon prehral.