PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. októbra 2023

AKTUALITY/ news

Horanský s Pokorným prehrali v supertajbrejku

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Filip Horanský s Lukášom Pokorným odohrali veľmi vyrovnaný zápas v prvom kole štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2020. Domáci pár štartujúci v Bratislave vďaka voľnej karte podľahol kanadsko-slovinskej dvojici Steven Diez, Blaž Rola 7:6(1), 4:6, 6-10 za 84 minút. Hráči NTC zaznamenali v zápase 10 es, vypracovali si viac brejkbalov ako súperi, no v ich premieňaní boli úspešnejší Diez s Rolom.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Bourgue do štvrťfinále

Francúzsky kvalifikant Mathias Bourgue sa prebojoval už do štvrťfinále medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. V druhom kole si po veľkom boji pripísal víťazstvo nad Holanďanom Boticom Van De Zandschulpom 7:6(0), 6:7(6), 6:1 za 138 minút. Vo štvrťfinále narazí na postupujúceho zo zápasu Antoine Hoang - Roberto Marcora.

Posledný zápas úvodného kola vyhral Rinderknech

Francúz Arthur Rinderknech skompletizoval postupujúcich do druhého kola na turnaji Peugeot Slovak Open 2020. V úvodnom zápase si poradil s Britom Liamom Broadym vo veľmi vyrovnanom zápase 6:4, 6:7(5), 7:5 za 145 minút. Rinderknechovi sa darilo na servise, zaznamenal 16 es a iba jediný raz prišiel o svoje podanie. Jeho ďalším súperom bude nasadená jednotka Emil Ruusuvuori z Fínska.

Nemec Marterer prvým štvrťfinalistom

Nemecký tenista Maximilian Marterer sa stal prvým štvrťfinalistom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V stredajšom zápase druhého kola zdolal Slovinca Blaža Rolu 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o semifinále zabojuje proti Sergijovi Stachovskému.

Trojnásobný víťaz Lacko prehral v prvom kole

Dátum: 10. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Lacko prehral na Peugeot Slovak Open 2020 hneď v úvodnom kole. Najúspešnejší hráč bratislavského challengerového turnaja nestačil na Ukrajinca Sergija Stachovského a podľahol mu 5:7, 6:7(6). Lacko sa do hlavnej súťaže tohtoročného turnaja dostal po odhlásení sa viacerých hráčov. Trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov (2011, 2013, 2017) nevyužil v tajbrejku druhého dejstva tri setbaly a s turnajom sa tak rozlúčil hneď v prvom zápase. To sa mu naposledy prihodilo v roku 2016.

Zo slovenského súboja víťazne Klein

Zo súboja dvoch slovenských reprezentantov na Peugeot Slovak Open 2020 vyšiel úspešnejšie Lukáš Klein. Držiteľ voľnej karty si v úvodnom kole poradil s Filipom Horanským 6:4, 6:4 za 72 minút. V druhom kole narazí na ôsmeho nasadeného Taliana Lorenza Giustina. Zverenec trénera Tomáša Krupu štartuje v hlavnej súťaži na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov piaty raz, najlepší výsledok dosiahol vlani, kedy sa prebojoval do tretieho kola.

Palovič s Novanským tesne prehrali

Lukáš Palovič s Michalom Novanským si odkrútili aj deblovú premiéru na challengerovom turnaji. V domácom prostredí AXA arény NTC prehrali s francúzskym párom Manuel Guinard, Arthur Rinderknech vo vyrovnanom zápase 2:6, 5:7 za 65 minút. Na Peugeot Slovak Open 2020 štartovali vo štvorhre vďaka voľnej karte a na kurte si to spolu užívali. V druhom sete viedli zverenci Ľubomíra Kurhajca a Milana Martinca nad favorizovanou dvojicou 3:0, no túto výhodu nedokázali udržať a napokon prehrali, svojim výkonom však rozhodne nesklamali a nabrali mnoho cenných skúseností do ďalších zápasov.

Molčan nestačil na nasadenú trojku

Alex Molčan prehral v prvom kole challengeru Peugeot Slovak Open 2020 v Bratislave. Držiteľ voľnej karty nestačil na tretieho nasadeného Poliaka Kamila Majchrzaka a podľahol mu 2:6, 1:6 za 55 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona štartoval na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov piaty raz v hlavnej súťaži, cez prvé kolo sa dostal zatiaľ iba vlani. Spolu s Lukášom Kleinom sa predstaví ešte vo štvorhre, v úvodnom kole zabojujú proti ruskému páru Safiullin, Vatutin.

V utorok v hre všetci Slováci vo dvojhre

Dátum: 09. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

V utorok zasiahnu do hry na turnaji Peugeot Slovak Open 2020 všetci slovenskí reprezentanti vo dvojhre. Ako prvý sa okolo 11.30 h predstaví na kurte 3 Alex Molčan, ktorý zabojuje proti tretiemu nasadenému Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi. Na centrálnom dvorci sa okolo 14.30 h odohrá slovenské derby medzi Filipom Horanským (na snímke) a Lukášom Kleinom, po nich vyzve Lukáš Lacko Ukrajinca Sergija Stachovského.

Kvalifikant Macháč do druhého kola

Tomáš Macháč, český reprezentant, postúpil do druhého kola na Peugeot Slovak Open 2020. V súboji kvalifikantov si poradil s Kanaďanom Braydenom Schnurom 6:4, 6:4 za 75 minút. Zverenec trénera Daniela Vacka sa v ďalšom kole stretne s lepším z dvojice Alex Molčan - Kamil Majchrzak.

Rola vyradil dvojku pavúka

Slovinský tenista Blaž Rola (na snímke) sa  prebojoval do druhého kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V úvodnom kole v AXA aréne NTC vyradil druhého nasadeného Japonca Jasutaku Učijamu 7:6(6), 6:4 za 89 minút. Jeho ďalším súperom bude Nemec Maximilian Marterer, ktorý zdolal kvalifikanta a krajana Juliana Lenza 7:5, 6:4.

Dvaja nasadení vonku z hry

V pondelok sa rozbehla hlavná súťaž na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Hneď úvodné dva zápasy priniesli prekvapenie na úkor nasadených hráčov. Päťka turnaja Henri Laaksonen zo Švajčiarska podľahol Holanďanovi Boticovi Van De Zandschulpovi (na snímke) 3:6, 6:3, 3:6 za 106 minút. S turnajom sa rozlúčil aj siedmy hráč pavúka Federico Gaio z Talianska, ktorý nestačil na Rusa Romana Safiullina a podľahol mu 3:6, 4:6.