PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. októbra 2023

AKTUALITY/ news

Džumhur a Novak do finále

Dátum: 09. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Vo finále 20. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2019 - sa v nedeľu o 17.00 v AXA aréne NTC stretnú Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny a Rakúšan Dennis Novak. Džumhur, piaty nasadený hráč, zdolal v semifinále kvalifikanta Zdeňka Kolářa z Česka 7:6(4), 6:3 za 82 minút. Je to jeho tretia účasť na bratislavskom challengeri. Dennis Novak, lanský semifinalista, vyradil bratislavského šampióna 2015, Bielorusa Jegora Gerasimova, 6:4, 7:6(2). Do galérie víťazov turnaja sa tak zapíše nové meno.

Čítať ďalej...

Zelenay na PSO titul neobhájil

Igor Zelenay nezískal štvrtý titul na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále Peugeot Slovak Open 2019 nestačil po boku Čecha Romana Jebavého na druhú nasadenú dánsko-nemeckú dvojicu Frederik Nielsen, Tim Pütz. Tretí nasadený pár im podľahol 6:4, 6:7(4), 9-11 za 93 minút. Pre Zelenaya je to vôbec prvá finálová prehra na tomto turnaji, predchádzajúce tri účasti dokázal vždy premeniť v zisk titulu.

Novak v semifinále proti Gerasimovovi

Dátum: 08. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Dennis Novak sa stal tretím semifinalistom turnaja Peugeot Slovak Open 2019. Rakúšan zdolal vo štvrťfinále tretieho nasadeného Taliana Stefana Travagliu 6:4, 2:6, 7:6(5). V treťom sete prehrával Novak už 2:5, v deviatom geme odvrátil mečbal súpera, no napokon sa tešil z postupu do semifinále. V ňom si zahrá proti Bielorusovi Jegorovi Gerasimovovi, ktorý v bieloruskom súboji zdolal Iľju Ivašku 7:5, 3:6, 6:4.

Džumhur ďalej, Kukuškin mu vzdal

Damir Džumhur (na snímke) postúpil po víťazstve nad nasadenou jednotkou Michailom Kukuškinom z Kazachstanu do semifinále Peugeot Slovak Open 2019. Tenista z Bosny a Hercegoviny vyhral prvý set 6:3, v druhom mu Kukuškin za stavu 1:1 vzdal pre problémy s chrbátom. Súperom piateho nasadeného Džumhura v boji o finále bude kvalifikant Zdeněk Kolář z Česka.

Zelenay do finále PSO

Igor Zelenay po boku Čecha Romana Jebavého postúpil do finále štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2019. Tretí nasadený pár si v semifinále poradil s kazašskou dvojicou Andrej Golubiov, Aleksander Nedoviesov 7:6(5), 6:4 za 79 minút. Ich súperom v boji o titul bude druhý nasadený dánsko-nemecký pár Frederik Nielsen, Tim Pütz, ktorý si v semifinále poradil s dvojicou Romain Arneodo, Hugo Nys 6:7(4), 7:5, 10-7.

Kvalifikant Kolář prvým semifinalistom

Zdeněk Kolář sa stal prvým semifinalistom turnaja Peugeot Slovak Open 2019. Český kvalifikant zdolal vo štvrťfinále ôsmeho nasadeného Juhoafričana Lloyda Harrisa 6:7(5), 7:6(7), 6:4 za 136 minút. Obaja hráči dobre podávali, počas prvých dvoch setov si ani jeden z nich nedokázal vypracovať žiadnu brejkbalovú príležitosť. V tretej sade 23-ročný Kolář prelomil podanie Juhoafričana a postúpil do druhého challengerového semifinále v tomto roku.

PSO už bez Slovákov v singli

Dátum: 07. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Peugeot Slovak Open 2019 prišiel aj o posledného domáceho zástupcu vo dvojhre. Norbert Gombos, jedenásty nasadený hráč, nestačil v osemfinále na Rakúšana Dennisa Novaka a podľahol mu 5:7, 2:6 za 69 minút. Vo štvorhre sa darí obhajcovi lanského titulu Igorovi Zelenayovi, ktorí spolu s Čechom Romanom Jebavým postúpili po víťazstve 6:7(5), 6:1, 10-4 nad Denisom Molčanovom, Hansom Podlipnikom-Castillom už do semifinále.

Klein na rakete Kukuškina

Lukáš Klein, držiteľ voľnej karty na Peugeot Slovak Open 2019, prehral v osemfinále s nasadenou jednotkou Michailom Kukuškinom z Kazachstanu. Vo vyrovnanom zápase mu podľahol 3:6, 7:6(4), 4:6 za 145 minút. Dvadsaťjedenročný zverenec Ľubomíra Kurhajca štartoval na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov po štvrtý raz, tento rok sa premiérovo prebojoval do 3. kola. Na turnaji si pripísal zatiaľ najcennejšie víťazstvo nad Čechom Jiřím Veselým. Osemfinále z challengerovej série nie je jeho najlepším výsledkom, v tejto sezóne sa dva razy prebojoval do štvrťfinále (Portorož a Praha). Klein nastúpil po boku Alexa Molčana aj na štvrťfinále štvorhry, v ktorom nestačili na druhý nasadený dánsko-nemecký pár Frederik Nielsen, Tim Pütz a podľahli mu 4:6, 2:6.

Travaglia a Harris ďalej

Stefano Travaglia (na snímke), tretí nasadený na Peugeot Slovak Open 2019, zvíťazil v talianskom osemfinále nad Robertom Marcorom 6:4, 7:5. Vo štvrťfinále sa stretne s lepším z dvojice Dennis Novak - Norbert Gombos. Do štvrťfinále postúpil aj ôsmy nasadený Juhoafričan Lloyd Harris po víťazstve 1:6, 6:3, 6:3 nad dvanástkou Yannickom Madenom z Nemecka.

Gerasimov a Ivaška vo štvrťfinále

Bielorus Jegor Gerasimov sa stal prvým štvrťfinalistom Peugeot Slovak Open 2019. Deviaty nasadený hráč si v osemfinále poradil so sedmičkou Salvatorem Carusom z Talianska 6:3, 6:4 za 75 minút. Víťaz bratislavského challengeru z roku 2015 si medzi osmičkou najlepších zmeria sily s krajanom Iľjom Ivaškom, ktorý zdolal Nemca Petra Gojowczyka 6:2, 4:6. 6:0.

Lacko skončil v druhom kole

Dátum: 06. 11. 2019     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Lacko skončil na turnaji Peugeot Slovak Open 2019 v druhom kole. Trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov nestačil na piateho nasadeného Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny a podľahol mu 4:6, 6:3, 1:6 za 99 minút.

Zelenay v osmičke na PSO

Igor Zelenay s Čechom Romanom Jebavým postúpili do štvrťfinále turnaja Peugeot Slovak Open 2019. V prvom kole si poradili s taliansko-španielskym párom Stefano Travaglia, David Vega Hernández 6:4, 6:4 za 66 minút. Zelenay obhajuje na bratislavskom challengeri titul. Vlani ho získal po boku Ukrajinca Denisa Molčanova, ktorý vo štvrťfinále bude stáť na opačnej strane siete spolu s Čiľanom Hansom Podlipnikom-Castillom.