• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Kližan naznačil možný koniec

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kližan naznačil možný koniec

 
news img

Martin Kližan v utorok na tlačovej konferencii uviedol, že hoci je antuka jeho najobľúbenejší povrch, pred daviscupovým stretnutím so Švajčiarskom sa prihováral za to, aby sa hralo na harde. Najlepší slovenský singlista priznal, že s pribúdajúcim vekom mu prechod z tvrdého povrchu na "červený piesok" robí čoraz väčšie problémy.

 

 

"Bol som za hard. Už sme na ňom rozohratí a ísť teraz opäť na antuku nie je ľahké. Nemám 20 rokov, mám už 30. Pre telo je to väčšia záťaž, treba myslieť aj na svoje zdravie. Všetci však rešpektujeme rozhodnutie väčšiny členov tímu. Určite je pre nás výhoda, že neprídu Roger Federer so Stanom Wawrinkom. Máme veľkú motiváciu zvíťaziť a opäť postúpiť do kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj v Madride, ak ešte vôbec nejaký bude," povedal líder slovenského daviscupového tímu.

Kližan je od Roland Garros stále bez trénera a nepredpokladá, že sa v najbližších mesiacoch na tom niečo zmení. "Počas americkej šnúry mi tri týždne pomáhal môj bývalý kouč Martin Damm, no na ďalšie turnaje v tejto sezóne pôjdem sám. Ťažko povedať, čo bude v novom roku. Možno už nebudem hrať tenis a zápas so Švajčiarmi bude jeden z mojich posledných v Davisovom pohári. Moja výkonnosť na turnajoch už nie je bohvieaká. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie."  (tasr)

 

Vložené: 03. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Finále turnaja NTC

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) vyvrcholil v piatok tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý zorganizoval Slovenský tenisový zväz. Spomedzi šestnástich žien sa najviac darilo Anne Karolíne Schmiedlovej (na snímke), ktorá si vo finále kontrolného turnaja poradila s Biancou Behúlovou 7:6, 6:4. V mužskom pavúku obstarali finále Lukáš Klein a Filip Horanský. V záverečnom zápase  bol úspešnejší Klein, ktorý zdolal Horanského 6:2, 4:6, 6:3.

FOTO: Dušan Barbuš

29. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Bratislava Open s domácou elitou

Hoci pre pandémiu koronavírusu museli zrušiť júnový mužský challenger Bratislava Open, slovenskí tenisoví fanúšikovia nevyjdu naprázdno. V termíne 17. - 20. júna sa v hlavnom meste uskutoční podujatie s rovnakým názvom, na ktorom sa zúčastní domáca elita. Predstaví sa na ňom šestnásť najlepších slovenských hráčov a hráčok. Hosťom bude aj držiteľka voľnej karty do hlavnej súťaže Belinda Benčičová, ktorá má slovenské korene a  momentálne sa zdržiava v Bratislave.

29. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kvitová víťazkou turnaja v Česku

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka Petra Kvitová sa stala víťazkou turnaja o pohár prezidenta Českého tenisového zväzu. V pražskom finále dvojhry zdolala vo štvrtok Karolínu Muchovú 6:3, 6:3. Išlo o prvé české tenisové podujatie po koronakríze. Zápas medzi Kvitovou a Muchovou na hodinu a pol prerušili pre dážď. Favoritke nevyšiel úvod, prehrávala 1:3, no potom získala osem hier za sebou a otočila nepriaznivý vývoj. Medzi mužmi zvíťazil Michael Vrbenský po triumfe 6:4, 6:7 (5), 10:8 nad Zdeňkom Kolářom. (tasr)

28. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde