• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Príprava na DC v plnom prúde

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Príprava na DC v plnom prúde

 
news img

Slovenských reprezentantov čaká v piatok a v sobotu stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku. Víťazný tím postúpi do marcovej 24-člennej kvalifikácie o postup na finálový turnaj do Madridu 2020. V pondelok už Slováci trénovali v AXA aréne NTC v plnej sile. Ako posledný sa k tímu pripojil Igor Zelenay, ktorý sa minulý týždeň prebojoval do semifinále challengeru v Janove.

 

 

Na stretnutie nominoval kapitán Dominik Hrbatý kvinteto hráčov - Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Filip Polášek a Igor Zelenay. Podľa jeho slov vládne v tíme dobrá nálada a každý jeden hráč je pripravený zasiahnuť do hry. "Všetci chlapci sú zdravotne v poriadku. Noro Gombos bojoval minulý týždeň s virózou, ale aj on je už fit a všetci naplno trénujú," povedal Hrbatý. V pondelok podvčer si vrámci uvoľnenia sa a zábavy zahrali s kondičným trénerom Dávidom Olaszom na kurte nohejbal.

Švajčiarska výprava je už tiež v Bratislave kompletná. V nominácii kapitána Severina Lüthiho sú Henri Laaksonen, Sandro Ehrat, Marc-Andrea Hüsler, Damien Wenger a Jerome Kym. Žreb stretnutia je na programe vo štvrtok. Prvé dva singlové zápasy sú na centrálnom dvorci AXA arény NTC na programe v piatok od 17.00 h, sobotňajší program začne štvorhrou o 16.00 h, nasledovať budú dve dvojhry.

 

 

Vložené: 09. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

Hosťom v štúdiu televízie STZ bol tentokrát prezident zväzu Tibor Macko. V našom rozhovore zdôraznil, že slovenský tenis má pred sebou veľké výzvy: obe reprezentácie čaká domáci kvalifikačný súboj v tímových súťažiach, ženy vo februári s Veľkou Britániou a mužov v marci s Českom. Víťazi týchto stretnutí postúpia na záverečný finálový turnaj Fed Cupu do Budapešti a Davis Cupu do Madridu. Taktiež sa venoval domácim a medzinárodným turnajom organizovaným Slovenským tenisovým zväzom a rozšíreniu NTC tímu, ktoré prebehlo pred aktuálnou sezónou.

22. 01. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Polášek a Kužmová ďalej

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili do druhého kola grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Štvrtý nasadený pár si poradil s domácimi držiteľmi voľnej karty Blakom Ellisom a Alexejom Popyrinom 7:6(11), 6:3.

22. 01. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Klein skončil v prvom kole

Lukáš Klein vypadol hneď v úvodnom kole challengeru 80 vo francúzskom Rennes (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol domáci kvalifikant Corentin Denolly, ktorému podľahol 2:6, 6:3, 3:6. Zverenec trénera Tomáša Krupu sa v Rennes ešte predstaví vo štvorhre po boku Rusa Alexeja Vatutina.

21. 01. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan aj Molčan vypadli

Martin Kližan aj Alex Molčan (na snímke) skončili svoje účinkovanie na challengeri 80 v thajskom Bangkoku (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku). Siedmy nasadený Kližan prehral v druhom kole s Nemcom Danielom Altmaierom (263. v rebríčku ATP) 3:6, 3:6. Tridsaťročný Bratislavčan prišiel v zápase trikrát o svoj servis, súpera nebrejkol ani raz.

 

 

21. 01. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Dvojhra už bez Slovákov

Anna Karolína Schmiedlová, Norbert Gombos i Jozef Kovalík prehrali v prvom kole grandslamového turnaja Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch, vonku). Schmiedlová v súboji so šiestou nasadenou Belindou Benčičovou zo Švajčiarska podľahla 3:6, 5:7 za 103 minút. Zverenka trénera Petra Hubera neprešla na podujatiach veľkej štvorky dvanásty raz za sebou cez prvé kolo. Jej najlepším výsledkom zostáva tretie kolo z Roland Garros 2014 a US Open 2015.

21. 01. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová a Krajmerová úspešné na TEJT 2 v Miloviciach

Renáta Jamrichová sa prebojovala do semifinále turnaja TEJT 2 v kategórii do 14 rokov v českých Miloviciach. Nad jej sily bola tretia nasadená Češka Magdaléna Smékalová, ktorej podľahla 3:6, 2:6. Spolu s Karolínou Krajmerovou tvorila Jamrichová druhý nasadený pár vo štvorhre. Dostali sa až do finále, kde nestačili na jednotky Líbalovú s Urbanovou a prehrali 1:6, 5:7. Na fotografii Krajmerová a Jamrichová s trénerom Jánom Matúšom.

20. 01. 2020
Aktuality Více zde