• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Príprava na DC v plnom prúde

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Príprava na DC v plnom prúde

 
news img

Slovenských reprezentantov čaká v piatok a v sobotu stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku. Víťazný tím postúpi do marcovej 24-člennej kvalifikácie o postup na finálový turnaj do Madridu 2020. V pondelok už Slováci trénovali v AXA aréne NTC v plnej sile. Ako posledný sa k tímu pripojil Igor Zelenay, ktorý sa minulý týždeň prebojoval do semifinále challengeru v Janove.

 

 

Na stretnutie nominoval kapitán Dominik Hrbatý kvinteto hráčov - Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Filip Polášek a Igor Zelenay. Podľa jeho slov vládne v tíme dobrá nálada a každý jeden hráč je pripravený zasiahnuť do hry. "Všetci chlapci sú zdravotne v poriadku. Noro Gombos bojoval minulý týždeň s virózou, ale aj on je už fit a všetci naplno trénujú," povedal Hrbatý. V pondelok podvčer si vrámci uvoľnenia sa a zábavy zahrali s kondičným trénerom Dávidom Olaszom na kurte nohejbal.

Švajčiarska výprava je už tiež v Bratislave kompletná. V nominácii kapitána Severina Lüthiho sú Henri Laaksonen, Sandro Ehrat, Marc-Andrea Hüsler, Damien Wenger a Jerome Kym. Žreb stretnutia je na programe vo štvrtok. Prvé dva singlové zápasy sú na centrálnom dvorci AXA arény NTC na programe v piatok od 17.00 h, sobotňajší program začne štvorhrou o 16.00 h, nasledovať budú dve dvojhry.

 

 

Vložené: 09. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Polášek v Bazileji víťazne

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom vstúpili úspešne do turnaja ATP 500 vo švajčiarskom Bazileji (2 219 975 EUR, tvrdý povrch v hale). V prvom kole zdolali švajčiarsko-nemecký pár štartujúci na voľnú kartu Luca Margaroli, Jan-Lennard Struff 7:6(6), 7:5 za 88 minút. Vo štvrťfinále sa stretnú s víťazmi zápasu Garin, Paire - Klaasen, Venus.

22. 10. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kučovej stop, Šramková v debli ďalej

Kristína Kučová prehrala hneď v úvodnom kole na turnaji ITF World Tennis Tour v maďarskom Székesfehérvári (100 000 USD, antuka v hale). Nad jej sily bola Bulharka Viktoria Tomová, ktorej podľahla 5:7, 5:7 za 119 minút. V druhom sete vyhrávala Slovenka 5:4 a mala pri svojom podaní tri setbaly v rade, no ani jeden nedokázala využiť, o náskok v sete prišla a napokon ťahala za kratší koniec. Na rovnakom podujatí postupuje vo štvorhe Rebecca Šramková, ktorá po boku Rakúšanky Barbary Haasovej zvíťazila nad domácim párom Bianka Békefiová, Dorka Drahotová-Szabóová 6:2, 6:1. Nedarilo sa Vivien Juhászovej, po pondelkovej prehre v dvojhre vypadla aj vo štvorhre.

 

22. 10. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Ľubomír Baran oslávil šesťdesiatku, blahoželáme!

V pondelok 21. októbra oslávil krásne životné jubileum 60 rokov Ing. Ľubomír Baran. Bývalému predsedovi Stredoslovenského regionálneho tenisového zväzu a členovi Výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu želáme najmä veľa zdravia a životného elánu do ďalších rokov. Na fotografii Ľubomír Baran pri preberaní ocenenia za dlhoročnú prácu v tenisovej oblasti v apríli tohto roka.

22. 10. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Breste prehral

Lukáš Klein prehral na challengeri 100 vo francúzskom Breste (92 040 EUR + H, tvrdý povrch v hale). V úvodnom kole bol nad jeho sily kvalifikant Iľja Marčenko z Ukrajiny, ktorému podľahol 4:6, 2:6 za 61 minút.

22. 10. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Slovenky vo Fed Cupe v BA

Slovenské fedcupové reprezentantky sa v stretnutí proti Veľkej Británii predstavia s určitosťou na antuke v bratislavskej AXA aréne NTC. Kvalifikačný duel, rovnako ako sedem ďalších, sa uskutoční 7. - 8. februára 2020 a víťazné tímy postúpia priamo na finálový turnaj do Budapešti (14. - 19. apríl 2020). Istotu účasti vo finále už majú tohtoroční finalisti Austrália a Francúzsko, ďalej domáce Maďarsko a držiteľ voľnej karty od ITF - Česká republika.

22. 10. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan skončil v 1. kole

Alex Molčan prehral v úvodnom kole na challengeri 80 v nemeckom Hamburgu (46 600 EUR + H, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol skúsený španielsky tenista Tommy Robredo, ktorému podľahol 5:7, 1:6 za 99 minút.

21. 10. 2019
Aktuality Více zde