• NADACIA SPP
  • AXA

AO: Dvojhra už bez Slovákov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » AO: Dvojhra už bez Slovákov

Anna Karolína Schmiedlová, Norbert Gombos i Jozef Kovalík prehrali v prvom kole grandslamového turnaja Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch, vonku). Schmiedlová v súboji so šiestou nasadenou Belindou Benčičovou zo Švajčiarska podľahla 3:6, 5:7 za 103 minút. Zverenka trénera Petra Hubera neprešla na podujatiach veľkej štvorky dvanásty raz za sebou cez prvé kolo. Jej najlepším výsledkom zostáva tretie kolo z Roland Garros 2014 a US Open 2015.

Hráčku NTC mrzelo, že zápas nedotiahla do tretieho setu. "Škoda, pretože sa mi hralo naozaj dobre. Aj som sa na kurte dobre cítila. Dnes ma sklamal servis, v dôležitých momentoch som si neudržala podanie," uviedla pre Slovenský rozhlas Schmiedlová, ktorá štartovala v hlavnej súťaži v Melbourne vďaka chránenému renkingu.

Úspešný kvalifikant Norbert Gombos nestačil na Španiela Alejandra Davidovicha Fokinu a päťsetovú bitku prehral 6:4, 4:6, 6:2, 3:6, 2:6. Zápas trval 185 minút. Na víťazné údery dominoval rodák z Galanty 53:40 Ani pri svojej štvrtej účasti v hlavnom pavúku grandslamového turnaja nedokázal zverenec Tibora Tótha vyhrať zápas. Gombos po zápase neskrýval sklamanie. "Začal som veľmi dobre. Úvodný set som získal vo svoj prospech a hneď v úvode druhého som mal brejk, no nedokázal som ho potvrdiť. Vo štvrtom sete som nevyužil dva či tri brejkbaly. Veľká škoda, že na začiatku piateho setu mi súper ušiel na 3:0 a mal dvojitý brejk," povedal pre Slovenský rozhlas.

Nad sily Jozefa Kovalíka, ktorý sa v hlavnej súťaži predstavil ako tzv. lucky-loser, bol dvadsiatysiedmy nasadený Pablo Carreño Busta zo Španielska. Podľahol mu 4:6, 6:3, 1:6, 6:7(3).

Viktória Kužmová prehrala hneď v úvodný hrací deň s Nemkou Juliou Görgesovou.

Vložené: 21. 01. 2020       Kategória: Aktuality

Lacko v Pau ďalej

Lukáš Lacko zvíťazil v druhom kole challengeru 100 vo francúzskom Pau (92 040 EUR +H, tvrdý povrch v hale). Ôsmy nasadený zdolal Inda Sasikumara Mukunda 6:4, 7:6(3) za 79 minút. Jeho ďalším súperom bude dvanásty nasadený Francúz Quentin Halys. Lacko sa na turnaji predstaví aj vo štvorhre po boku Rusa Tejmuraza Gabašviliho.