• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

AO muži: Kovalík aj Lacko von

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » AO muži: Kovalík aj Lacko von

 
news img

Jozef Kovalík (na snímke) aj Lukáš Lacko vypadli v prvom kole kvalifikácie na grandslamový turnaj Australian Open 2021 (55 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Mužská časť eliminačného pavúka je tak už po úvodnom kole bez slovenského zastúpenia, keďže v nedeľu na svojich súperov nestačili ani Filip Horanský a Martin Kližan.

Štrnásty nasadený Kovalík podľahol Austrálčanovi Bernardovi Tomicovi vo vyrovnanom zápase 4:6, 6:3, 4:6 za 132 minút. Obaja hráči boli presvedčiví na servise. Zverenec Mateja Liptáka zaváhal na podaní iba dva razy, Tomic dokonca iba raz. V katarskej Dauhe, kde sa tohtoročná kvalifikácia Australian Open odohráva, fúkal počas celého zápasu silný vietor, ktorý výrazne znepríjemňoval hráčom hru.

Po Kovalíkovi sa nedarilo ani Lukášovi Lackovi, ktorý prehral s Portugalčanom Fredericom Ferreirom Silvom hladko 3:6, 2:6 za 86 minút.

V mužskej časti hlavného pavúka dvojhry sa tak na Australian Open v Melbourne predstavia vo februári dvaja slovenskí hráči - Norbert Gombos a Andrej Martin, ktorí si účasť zabezpečili priamo vďaka rebríčkovému postaveniu.

 

Vložené: 11. 01. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Horanský vypadol v Istanbule

Filip Horanský (na snímke) nepostúpil do finále kvalifikácie na challengeri 125 v tureckom Istanbule (132 280 USD, tvrdý povrch v hale). Tretí nasadený hráč nestačil v prvom kole kvalifikácie na Čecha Lukáša Rosola a podľahol mu 6:2, 4:6, 4:6 za 88 minút. V hlavnej súťaži tureckého turnaja sa tak predstaví iba jeden slovenský reprezentant - Jozef Kovalík. Ako sedmička turnaja si v prvom kole zmeria sily s domácim držiteľom voľnej karty Altugom Celikbilekom.

17. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

DC: Proti Čile v septembri

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok rozhodla, že daviscupové stretnutie Slovenska proti Čile sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii prekladá na september. Pôvodný marcový termín bol stále ohrozený kvôli pretrvávajúcej vážnej situácii spôsobenej ochorením Covid-19. Nový termín stretnutia je 17. – 18. september 2021 v AXA aréne NTC.

15. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková s deblovým titulom z Hamburgu

Tereza Mihalíková s Maďarkou Annou Bondárovou získali titul na turnaji ITF WTT W25 v nemeckom Hamburgu (25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Trojky pavúka si vo finále poradili so štvrtým nasadeným francúzsko-belgickým párom Amandine Hesseová, Kimberley Zimmermannová 6:4, 6:4. Pre Mihalíkovú, zverenku trénera Michala Mertiňáka, je to celkovo sedemnásty titul na okruhu ITF vo štvorhre, druhý po boku Bondárovej.

15. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Schmiedlová v hlavnej!

Anna Karolína Schmiedlová naberá z Dubaja smer Melbourne. Aj napriek prehre s Maďarkou Babosovou vo finále kvalifikácie na Australian Open si predsa zahrá hlavnú súťaž prvého grandslamového turnaja roka. V stredu po skončení kvalifikácie jej vyžrebovali pozíciu druhej náhradníčky a vo štvrtok sa dozvedela, že po odhlásení niektorých hráčok je už v hlavnom pavúku!

14. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Privara zostal na rakete De Scheppera

Peter Benjamín Privara vypadol v druhom kole na turnaji ITF WTT M15 v španielskom Manacore. Po úspešnej trojkolovej kvalifikácii a skvelom víťazstve v prvom kole hlavnej súťaže nad favorizovaným Čechom Václavom Šafránkom nestačil v druhom kole na ďalšieho veľmi skúseného hráča Kennyho De Scheppera z Francúzska a podľahol mu 2:6, 3:6. Pri svojej premiére v hlavnej časti mužského turnaja získal stále iba šestnásťročný talentovaný hráč svoj prvý bod do rebríčka ATP.

14. 01. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Zomrel Ing. Mgr. Tibor Engel

Vo veku 84 rokov zomrel dňa 12. januára 2021 v Nitre dlhoročný tenisový rozhodca Ing. Mgr. Tibor Engel. Svoje rozhodcovské kvality odovzdával vo funkcii vrchného rozhodcu v najvýznamnejších slovenských súťažiach vrátane extraligy a majstrovstiev Slovenska. Česť jeho pamiatke!

14. 01. 2021
Aktuality Více zde