• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Charitatívny turnaj v Česku

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Charitatívny turnaj v Česku

 
news img

Tímy českých tenistiek Karolíny Plíškovej a Petry Kvitovej sa v júni a júli zúčastnia na štvorkolovom charitatívnom turnaji Tipsport Charity Cup. Podujatie odštartuje 13.-15. júna na antukových dvorcoch na pražskej Štvanici. V tíme Karolíny Plíškovej budú okrem svetovej trojky jej dvojča Kristýna, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková.

Kvitová, dvojnásobná wimbledonská šampiónka, bude mať v družstve Barboru Strýcovú, Kateřinu Siniakovú, Barboru Krejčíkovú, Rusku Jekaterinu Alexandrovovú a 15-ročnú Lindu Fruhvirtovú.

"Je to pre nás obrovská príležitosť zahrať si unikátny turnaj. Som rada, že máme v Česku toľko skvelých tenistiek, určite to bude divácky veľmi zaujímavé. S tímom už riešime hernú stratégiu a urobíme maximum pre víťazstvá. Určite dáme do toho všetko, aj keď ide o charitatívnu akciu," citoval slová Karolíny Plíškovej server idnes.cz.

Kvitová má tímové súťaže rada, čo v minulosti neraz potvrdila vo fedcupových dueloch. "Teším sa na nový model a som zvedavá, čo prinesie. Okrem zaujímavých zápasov nebude núdza ani o zábavu, ktorú si na turnajoch logicky príliš neužijeme," uviedla dvanásta hráčka sveta.

Českí tenisti sa snažia spestriť si sezónu, ktorá je pre pandémiu koronavírusu prerušená zatiaľ do 13. júla. V máji sa na podujatí O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu predstavia sestry Plíškové, Kvitová i celý český daviscupový tím na čele s Jiřím Veselým.

 

Vložené: 11. 05. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Clijstersová a Murray na US Open

Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta - 13. septembra) udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows - Belgičanke Kim Clijstersovej a Škótovi Andymu Murraymu. Tridsaťsedemročná Clijstersová je bývalá svetová jednotka a trojnásobná šampiónka US Open (2005, 2009, 2010).

07. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Čepelová s novým trénerom

Jana Čepelová má nového trénera. Stal sa ním Michal Mertiňák. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Košíc pracovala dlhé roky s Martinom Zathureckým, no po niekoľkomesačnej odmlke od tenisu začala novú etapu s novým trénerom. Mertiňák trénuje okrem Čepelovej aj Rebeccu Šramkovú, ktorej sa venuje od minulého týždňa.

06. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Na US Open nižšia dotácia

Víťazi mužskej i ženskej dvojhry tenisového grandslamu US Open zarobia tri milióny dolárov, o 850-tisíc menej ako minulý rok. Pre pandémiu koronavírusu museli organizátori znížiť celkovú dotáciu turnaja o štyri milióny dolárov na 53,4 milióna USD. Podujatia sa pre ochorenie COVID-19 uskutoční bez divákov.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaj v Madride zrušený

Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu. Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA. Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

US Open bez Nadala

Španielsky tenista Rafael Nadal nebude obhajovať titul na grandslamovom turnaji US Open. Druhý hráč svetového rebríčka ATP v utorok informoval, že sa na podujatí nezúčastní pre obavy z pandémie nového koronavírusu. Organizátori US Open stále počítajú s konaním podujatia napriek zhoršujúcej sa situácii vo viacerých krajinách najmä v Európe.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Zrušili aj turnaj WTA v Tokiu

Organizátori zrušili novembrový tenisový turnaj WTA v Tokiu pre pandémiu koronavírusu. Pôvodne sa mal Toray Pan Pacific Open konať v októbri, no napokon pre zhoršujúcu sa situáciu padol aj náhradný termín. Ženská sezóna po prestávke odštartuje 3. augusta turnajom v Palerme. Pre pandémiu už skôr zrušili všetky podujatia v Číne vrátane finálového turnaja WTA Finals. (tasr)

28. 07. 2020
Aktuality Více zde