Lacko vyradil Raonica!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Lacko vyradil Raonica!

Lukáš Lacko postúpil do druhého kola Australian Open, keď vyradil 19. nasadeného Milosa Raonica z Kanady 6:7(5), 7:5, 6:4, 7:6(5). Zápas trval 3:23 hod., Lacko čelil 36 esám kanadského bombardéra, sám nastrieľal 19. Raonic dal 80 winnersov, Lacko 65, celkový pomer lôpt bol z pohľadu víťaza 155:152. V prospech Slováka hovorilo i využitie brejkbalov 3/9 proti 1/5. Prvý mečbal vo štvrtom sete mal Lacko už za stavu 5:4 na príjme, ďalšiu šancu si vypracoval v tajbrejku a tú využil. Lackovým súperom bude v 2. kole Nicolas Kicker z Argentíny (ATP 96.).

Slovenský daviscupový reprezentant odplatil rodákovi z čiernohorskej Podgorice prehru z hardu v Tokiu z roku 2013 a vyrovnal vzájomnú bilanciu na 1:1. Lackovi nevyšiel úvod zápasu, keď v druhom geme stratil podanie a Kanaďan si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0. Najlepší slovenský singlista sa však rýchlo zmobilizoval a vyrovnal na 3:3, keď predviedol viacero kvalitných returnov a úspešných obhodení. O osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom viedol Lacko 4:2, Raonic však otočil na 6:4 a úvodné dejstvo sa stalo jeho korisťou.
      V druhom sete si Lacko suverénne držal podanie a v jeho koncovke slávil úspech vďaka víťaznému bekhendu. V treťom dejstve čelil za stavu 2:2 i 3:3 dvom brejkbalom. Všetky štyri však odvrátil a v závere mal opäť navrch. Za stavu 5:4 pri prvom setbale spravil nevynútenú chybu, no druhý už premenil po ukážkovom obhodení, za ktoré zožal od divákov na dvorci číslo 2 búrlivý potlesk. Lacko veľmi dobre čítal podanie Raonica, pri dlhších výmenách ho dokázal dostať pod tlak a prinútiť k chybám. V tajbrejku štvrtého setu premenil v poradí druhý mečbal po tom, ako  si vzal jastrabie oko a to ukázalo, že loptička z rakety Raonica skončila v aute. Kanaďan po prvý raz od roku 2011 stroskotal na podujatí veľkej štvorky hneď na úvodnej prekážke.

Lacko bol po zisku jedného z najcennejších skalpov v doterajšej kariére spokojný. "Na Australian Open som hral už veľakrát s tenistami, ktorí boli v minulosti v prvej desiatke. Vedel som, že Raonic dlhšie nehral a že mám šancu. Hráč sa môže vrátiť v takej forme ako pred zranením, ale môže tam byť aj nejaký zádrhel, čo bol dnes Raonicov prípad. Snažil som sa čo najdlhšie držať si servis a pokúsiť sa zlomiť ho v koncovkách setov a tajbrejkoch, čo sa mi podarilo. Čím dlhšie sme hrali, tak mu čoraz viac odchádzala kondička, chýbalo mu zápasové tempo. Nasúkal síce 36 es, no na jeho pomery mi dával pri svojom podaní veľa šancí, ktoré som dokázal využívať. Dôležitý bol štvrtý set. Ak by som ho prehral, v piatom by sa nehral tajbrejk a musel by som ho brejknúť, čo by nebolo jednoduché. Mal toho plné zuby, no skúšal štvrtý set za každú cenu získať a ukázať, prečo bol v minulosti v Top 10. Som rád, že som to zvládol a nepustil ho do piateho setu," povedal Lacko pre Rádio Slovensko. (stz, tasr)

Fotogaléria

•

•

•

Vložené: 16. 01. 2018       Kategória: Aktuality

Klein do druhého kola v Madride

Lukáš Klein sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 1000 v Madride (9 249 713 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom zápase nad Španielom Pablom Llamasom Ruizom a zdolal ho 6:1, 4:6, 7:6(4) za 131 minút. Dvadsaťšesťročný hráč NTC prehrával v rozhodujúcom sete 1:3, no nepriaznivý stav zvládol a tešil sa zo svojho prvého víťazstva v hlavnom pavúku na madridskej tisícke.