• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Pohár v českých rukách

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Pohár v českých rukách

 
news img

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko spolu s generálnym sekretárom Igorom Moškom odovzdali vo štvrtok Pohár priateľstva do českých rúk. Uplynulý víkend zvíťazili Česi v priateľských medzištátnych stretnutiach nad Slovenskom v pomere 8:2. Sily si zmerali tímy do 14, 16, 18 a 23 rokov a taktiež fedcupoví a daviscupoví reprezentanti. O dva slovenské body sa zaslúžili výber žien do 23 rokov a chlapcov do 18 rokov. Pohár od nich prevzal prezident Českého tenisového zväzu Ivo Kaderka.

Akcia mala na oboch stranách veľký ohlas a nemala by byť jednorázovou záležitosťou. "Bolo to nesmierne vydarené podujatie, v takom masovom rozsahu sme sa ešte nikdy nestretli. Všetci slovenskí hráči si nesmierne pochvaľovali možnosť konfrontácie s českými hráčmi. Tenistom z oboch krajín to určite pomôže pri reštarte sezóny, či už ide o juniorov alebo dospelých," povedal Tibor Macko.

So slovenským prezidentom súhlasil aj Ivo Kaderka: "Atmosféra bola naprosto výborná a najmä na mladých hráčoch bola vidieť bojovnosť ako pri grandslame. Pritom to bol priateľský zápas, ktorý sa hral ale úplne naplno. Pre mnohých mladých hráčov to bola prvá medzinárodná skúsenosť. Bolo by určite na mieste, keby sme v termínovej listine našli nejaký víkend, kedy by sa rovnaké stretnutia Čechov a Slovákov uskutočnili znova."

Detaily o možnom termíne konania ďalšieho megazápasu však zatiaľ známe nie sú. Možné je, že by sa hralo napríklad hneď po konci hlavnej tenisovej sezóny na začiatku novembra alebo behom plnej prípravy na novú sezónu v decembri. Pokiaľ by sa podobný veľký zápas medzi Slovákmi a Čechmi opakoval, program by mohli obohatiť aj súboje tenisových legiend z oboch zemí. S týmto nápadom prišla Slovenka Daniela Hantuchová, bývalá svetová päťka. Obaja prezidenti zväzov si túto myšlienku veľmi pochvaľovali.

Podľa Kaderku by sa v budúcnosti malo hrať o putovný Pohár priateľstva. Ten po prvý raz prevzal prezident Českého tenisového zväzu vo štvrtok na brehu Vltavy z rúk slovenského zväzového prezidenta Tibora Macka. "Očakávali sme, že kvalita slovenského tenisu je inde ako kvalita toho českého. Aj tak to však pre nás bola skvelá skúsenosť a verím, že to nebude naposledy," uzavrel Tibor Macko.

Photo by pavellebeda@sportpics.cz

 

Fotogaléria

 • Ivo Kaderka, Tibor Macko

   Ivo Kaderka, Tibor Macko

 • Ivo Kaderka, Tibor Macko, Igor Moška

   Ivo Kaderka, Tibor Macko, Igor Moška

 • Ivo Kaderka, Tibor Macko

   Ivo Kaderka, Tibor Macko

 • Igor Moška, Ivo Kaderka, Tibor Macko

   Igor Moška, Ivo Kaderka, Tibor Macko

 
 
Vložené: 09. 07. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Clijstersová a Murray na US Open

Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta - 13. septembra) udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows - Belgičanke Kim Clijstersovej a Škótovi Andymu Murraymu. Tridsaťsedemročná Clijstersová je bývalá svetová jednotka a trojnásobná šampiónka US Open (2005, 2009, 2010).

07. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Čepelová s novým trénerom

Jana Čepelová má nového trénera. Stal sa ním Michal Mertiňák. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Košíc pracovala dlhé roky s Martinom Zathureckým, no po niekoľkomesačnej odmlke od tenisu začala novú etapu s novým trénerom. Mertiňák trénuje okrem Čepelovej aj Rebeccu Šramkovú, ktorej sa venuje od minulého týždňa.

06. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Na US Open nižšia dotácia

Víťazi mužskej i ženskej dvojhry tenisového grandslamu US Open zarobia tri milióny dolárov, o 850-tisíc menej ako minulý rok. Pre pandémiu koronavírusu museli organizátori znížiť celkovú dotáciu turnaja o štyri milióny dolárov na 53,4 milióna USD. Podujatia sa pre ochorenie COVID-19 uskutoční bez divákov.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaj v Madride zrušený

Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu. Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA. Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

US Open bez Nadala

Španielsky tenista Rafael Nadal nebude obhajovať titul na grandslamovom turnaji US Open. Druhý hráč svetového rebríčka ATP v utorok informoval, že sa na podujatí nezúčastní pre obavy z pandémie nového koronavírusu. Organizátori US Open stále počítajú s konaním podujatia napriek zhoršujúcej sa situácii vo viacerých krajinách najmä v Európe.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Zrušili aj turnaj WTA v Tokiu

Organizátori zrušili novembrový tenisový turnaj WTA v Tokiu pre pandémiu koronavírusu. Pôvodne sa mal Toray Pan Pacific Open konať v októbri, no napokon pre zhoršujúcu sa situáciu padol aj náhradný termín. Ženská sezóna po prestávke odštartuje 3. augusta turnajom v Palerme. Pre pandémiu už skôr zrušili všetky podujatia v Číne vrátane finálového turnaja WTA Finals. (tasr)

28. 07. 2020
Aktuality Více zde