• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Slovo prezidenta a kapitánov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Slovo prezidenta a kapitánov

 
news img

Medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom spoznali cez víkend svojich víťazov. Pohár priateľstva získalo Česko, no prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a kapitáni domácich výberov sa zhodujú na tom, že to bola vydarená akcia a splnila svoj účel. Nielen že hráči mali možnosť zasúťažiť si v ostrých zápasoch, opäť sa ukázala a ešte viac upevnila aj výborná spolupráca slovenského a českého zväzu, bez ktorej by ani táto unikátna akcia nebola možná.

 

 

Tibor MACKO, prezident Slovenského tenisového zväzu, hodnotí celé podujatie Pohár priateľstva.

Ján SABOVČÍK, kapitán žien Slovenska do 23 rokov, ktoré zvíťazili nad Češkami 3:2: "Po prvom dni bol v Prahe stav súboja vyrovnaný 1:1. Romana Čisovská tesne prehrala a Viktória Morvayová svoj tesný zápas zvládla. V nedeľu nám Romana vybojovala druhý bod, keď po prehratom prvom sete zápas otočila. Morvayová mala zlý deň, neodohrala dobrý zápas a prehrala hladko 1:6, 1:6. V rozhodujúcej štvorhre naše tenistky Čisovská, Mihalíková suverénne vyhrali vo dvoch setoch a vezieme si domov cenné víťazstvo. Dievčatám k nemu blahoželám."

Milan MARTINEC, kapitán chlapcov Slovenska do 18 rokov, ktorí s českými rovesníkmi remizovali 6:6 a víťazstvo získali na sety v pomere 17:14. "Bola to vydarená akcia. Videli sme veľa dobrých zápasov. Väčšina zápasov chlapcov do 18 rokov bola veľmi vyrovnaná. Mohli sme vyhrať oveľa hladšie. Škoda, že Gálik nedotiahol zápas, v ktorom viedol 4:0 a 40:0 v treťom sete. Záverečnú štvorhru sme prehrali z mečbalu. Náš tím bol veľmi kompaktný a verím, že podobnú akciu, ak sa medzitým nezačnú medzinárodné turnaje, si ešte zopakujeme."

Rastislav NAKLÁDAL, kapitán chlapcov Slovenska do 16 rokov: "Sláva víťazom, česť porazeným. Na dvorcoch Slávie STU to cez víkend platilo. Spolu s českými trénermi sme sa zhodli, že stretnutie po všetkých stránkach splnilo účel. Hoci sa nieslo iba v priateľskom duchu, dievčatá aj chlapci bojovali ako o život. Stretnutia sa niesli v duchu fair-play, videli sme množstvo vyrovnaných a kvalitných stretnutí."

Ladislav SIMON, kapitán mužov Slovenska do 23 rokov, ktorí tesne podľahli českému výberu 2:3. Rozhodovalo sa až v záverečnej štvorhre.

 

Vložené: 05. 07. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Clijstersová a Murray na US Open

Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta - 13. septembra) udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows - Belgičanke Kim Clijstersovej a Škótovi Andymu Murraymu. Tridsaťsedemročná Clijstersová je bývalá svetová jednotka a trojnásobná šampiónka US Open (2005, 2009, 2010).

07. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Čepelová s novým trénerom

Jana Čepelová má nového trénera. Stal sa ním Michal Mertiňák. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Košíc pracovala dlhé roky s Martinom Zathureckým, no po niekoľkomesačnej odmlke od tenisu začala novú etapu s novým trénerom. Mertiňák trénuje okrem Čepelovej aj Rebeccu Šramkovú, ktorej sa venuje od minulého týždňa.

06. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Na US Open nižšia dotácia

Víťazi mužskej i ženskej dvojhry tenisového grandslamu US Open zarobia tri milióny dolárov, o 850-tisíc menej ako minulý rok. Pre pandémiu koronavírusu museli organizátori znížiť celkovú dotáciu turnaja o štyri milióny dolárov na 53,4 milióna USD. Podujatia sa pre ochorenie COVID-19 uskutoční bez divákov.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaj v Madride zrušený

Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu. Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA. Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

US Open bez Nadala

Španielsky tenista Rafael Nadal nebude obhajovať titul na grandslamovom turnaji US Open. Druhý hráč svetového rebríčka ATP v utorok informoval, že sa na podujatí nezúčastní pre obavy z pandémie nového koronavírusu. Organizátori US Open stále počítajú s konaním podujatia napriek zhoršujúcej sa situácii vo viacerých krajinách najmä v Európe.

05. 08. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Zrušili aj turnaj WTA v Tokiu

Organizátori zrušili novembrový tenisový turnaj WTA v Tokiu pre pandémiu koronavírusu. Pôvodne sa mal Toray Pan Pacific Open konať v októbri, no napokon pre zhoršujúcu sa situáciu padol aj náhradný termín. Ženská sezóna po prestávke odštartuje 3. augusta turnajom v Palerme. Pre pandémiu už skôr zrušili všetky podujatia v Číne vrátane finálového turnaja WTA Finals. (tasr)

28. 07. 2020
Aktuality Více zde