• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Turnaje najskôr 8. júna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Turnaje najskôr 8. júna

 
news img

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) odložila všetky turnaje do 8. júna 2020. Týka sa to tenisových podujatí mužov, žien, juniorov, vozíčkarov, plážových tenistov i seniorov pod hlavičkou ITF. Rovnako sa pozastavujú turnaje ATP, WTA a TE. Na základe rozhodnutia Francúzskej tenisovej federácie je preložený aj grandslamový turnaj Roland Garros.

"Profesionálna tenisová sezóna je teraz pozastavená do 7. júna vrátane seriálov ATP Challenger Tour a ITF World Tennis Tour. V tomto momente sa turnaje, ktoré sa začínajú od 8. júna, budú konať podľa zverejneného harmonogramu," píše sa v spoločnom vyhlásení ATP a WTA. V plánovaných termínoch sa tak nebudú konať spoločné turnaje mužov a žien v Madride a Ríme a ďalšie podujatia WTA v Štrasburgu a Rabate a ATP v Mníchove, Estorile, Ženeve a Lyone. Obe organizácie dočasne zmrazia svoje rebríčky.

Na Slovensku sú tak zrušené ďalšie medzinárodné turnaje organizované Slovenským tenisovým zväzom. Týka sa to májového turnaja seniorov v Banskej Bystrici, pätnásťtisícového mužského turnaja ITF v Piešťanoch, turnaja kategórie TE do 14 rokov v Piešťanoch a júnového TE turnaja hráčov do 12 rokov v Prešove. Ženský stotisícový turnaj ITF v Trnave bol zrušený už predtým.  

Ako sa píše v oficiálnom stanovisku Medzinárodnej tenisovej federácie, ITF, ATP a WTA pevne veria, že je lepšie pre všetkých v tenisovej komunite, ak budú spolupracovať. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch sa zaviazali, že záležitosti ohľadne koronavírusu a reštrikcií s ním spojenými, budú riešiť s hráčmi, organizátormi  turnajov a národnými i regionálnymi zväzmi. Viac ako kedykoľvek predtým, výzvy, ktoré pandémia COVID-19 pre profesionálny tenis priniesla, vyžadujú spoluprácu a jednotu.

Predseda ITF David Haggerty povedal: „V týchto náročných časoch je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sa náš šport spojil a poskytol čo najväčšiu istotu všetkým, ktorých sa tieto odklady týkajú. Uvedomujeme si obrovský vplyv, ktorý to bude mať, ale v konečnom dôsledku musí byť naším primárnym záujmom zdravie a bezpečnosť hráčov, funkcionárov a divákov. ITF je odhodlaná zaujať zodpovedný prístup a spolupracovať so všetkými zúčastnenými stranami v oblasti tenisu, aby umožnila hráčom všetkých úrovní pokračovať v hre, len čo to bude bezpečné. "

Vyhlásenie Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF)

Spoločné vyhlásenie ATP a WTA

Vyhlásenie Tennis Europe

 

Vložené: 18. 03. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Turnaje zrušené do 13. júla

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zrušila všetky turnaje do 13. júla 2020. Dôvodom je šíriaca sa pandémia koronavírusu po celom svete. Týka sa to tenisových podujatí mužov, žien, juniorov, vozíčkarov, plážových tenistov i seniorov pod hlavičkou ITF. Rovnako sa pozastavujú turnaje ATP, WTA a TE.

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

US Open zatiaľ podľa plánu

Grandslamový tenisový turnaj US Open by mal odštartovať v pôvodnom termíne 31. augusta. Uviedli to organizátori podujatia vo Flushing Meadows krátko po tom, ako prišlo k zrušeniu Wimbledonu. "Americká tenisová asociácia hodlá zorganizovať US Open v pôvodnom termíne. Pozorne monitorujeme situáciu súvisiacu s pandémiou koronavírusu, ktorá sa rýchlo mení. Sme pripravení na všetko," uvádza sa v stanovisku USTA. (tasr)
      

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon tento rok zrušený

Grandslamový turnaj tenistov vo Wimbledone sa v tomto roku neuskutoční. Organizátori ho v stredu zrušili pre pandémiu nového koronavírusu. Pôvodne sa na trávnatých dvorcoch All England Clubu v Londýne malo hrať od 29. júna do 12. júla. Presun prestížneho podujatia na neskorší termín nebol možný pre špecifickosť povrchu, kompetentní vylúčili aj možnosť odohrať ho bez prítomnosti divákov.

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Bratislava Open 2020 nebude

Mužský tenisový turnaj Bratislava Open sa v roku 2020 pre pandémiu koronavírusu neuskutoční. Na facebooku o tom informoval riaditeľ turnaja Branislav Stankovič (na snímke). Podujatie zo série ATP Challenger Tour sa vlani na kurtoch v Bratislave konalo od 17. do 23. júna, bol to už 17. ročník. Triumfoval na ňom slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos. Najväčší antukový turnaj na Slovensku sa predtým hral v Poprade a v Košiciach, vlani do hlavného mesta zavítal po prvý raz.
    

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Vyšiel elektronický časopis E-ŠPORTINFORM 1/2020

Národné športové centrum (NŠC) vydáva elektronický časopis E-ŠPORTINFORM, v ktorom možno nájsť informácie užitočné pre športové hnutie na Slovensku. Prvé tohtoročné číslo sa venuje novému Domu športu, slovenským športoviskám určeným na vrcholné podujatia, oceneniu úspešných športovcov NŠC za rok 2019 aj ročnému odkladu OH v Tokiu. Nájdete v ňom rozhovor s Ivanom Šulekom, prezidentom Slovenskej plaveckej federácie a množstvo iných zaujímavých tém. Čítajte E-ŠPORTINFORM...

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Pracovníci STZ od 1. apríla opäť v normálnom režime

Slovenský tenisový zväz (STZ) začína od 1. apríla 2020 pracovať po trojtýždňovej karanténe v normálnom režime. To znamená, že pracovníci už nepracujú v tzv. home office režime, ale budova NTC je pre administratívu otvorená. Stránky však nevybavujú osobne, kontaktovať ich môžete telefonicky alebo mailom podľa tu uvedených kontaktov.

31. 03. 2020
Aktuality Více zde