• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Turnaje najskôr 8. júna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Turnaje najskôr 8. júna

 
news img

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) odložila všetky turnaje do 8. júna 2020. Týka sa to tenisových podujatí mužov, žien, juniorov, vozíčkarov, plážových tenistov i seniorov pod hlavičkou ITF. Rovnako sa pozastavujú turnaje ATP, WTA a TE. Na základe rozhodnutia Francúzskej tenisovej federácie je preložený aj grandslamový turnaj Roland Garros.

"Profesionálna tenisová sezóna je teraz pozastavená do 7. júna vrátane seriálov ATP Challenger Tour a ITF World Tennis Tour. V tomto momente sa turnaje, ktoré sa začínajú od 8. júna, budú konať podľa zverejneného harmonogramu," píše sa v spoločnom vyhlásení ATP a WTA. V plánovaných termínoch sa tak nebudú konať spoločné turnaje mužov a žien v Madride a Ríme a ďalšie podujatia WTA v Štrasburgu a Rabate a ATP v Mníchove, Estorile, Ženeve a Lyone. Obe organizácie dočasne zmrazia svoje rebríčky.

Na Slovensku sú tak zrušené ďalšie medzinárodné turnaje organizované Slovenským tenisovým zväzom. Týka sa to májového turnaja seniorov v Banskej Bystrici, pätnásťtisícového mužského turnaja ITF v Piešťanoch, turnaja kategórie TE do 14 rokov v Piešťanoch a júnového TE turnaja hráčov do 12 rokov v Prešove. Ženský stotisícový turnaj ITF v Trnave bol zrušený už predtým.  

Ako sa píše v oficiálnom stanovisku Medzinárodnej tenisovej federácie, ITF, ATP a WTA pevne veria, že je lepšie pre všetkých v tenisovej komunite, ak budú spolupracovať. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch sa zaviazali, že záležitosti ohľadne koronavírusu a reštrikcií s ním spojenými, budú riešiť s hráčmi, organizátormi  turnajov a národnými i regionálnymi zväzmi. Viac ako kedykoľvek predtým, výzvy, ktoré pandémia COVID-19 pre profesionálny tenis priniesla, vyžadujú spoluprácu a jednotu.

Predseda ITF David Haggerty povedal: „V týchto náročných časoch je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sa náš šport spojil a poskytol čo najväčšiu istotu všetkým, ktorých sa tieto odklady týkajú. Uvedomujeme si obrovský vplyv, ktorý to bude mať, ale v konečnom dôsledku musí byť naším primárnym záujmom zdravie a bezpečnosť hráčov, funkcionárov a divákov. ITF je odhodlaná zaujať zodpovedný prístup a spolupracovať so všetkými zúčastnenými stranami v oblasti tenisu, aby umožnila hráčom všetkých úrovní pokračovať v hre, len čo to bude bezpečné. "

Vyhlásenie Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF)

Spoločné vyhlásenie ATP a WTA

Vyhlásenie Tennis Europe

 

Vložené: 18. 03. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Pohár v českých rukách

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko spolu s generálnym sekretárom Igorom Moškom odovzdali vo štvrtok Pohár priateľstva do českých rúk. Uplynulý víkend zvíťazili Česi v priateľských medzištátnych stretnutiach nad Slovenskom v pomere 8:2. Sily si zmerali tímy do 14, 16, 18 a 23 rokov a taktiež fedcupoví a daviscupoví reprezentanti. O dva slovenské body sa zaslúžili výber žien do 23 rokov a chlapcov do 18 rokov. Pohár od nich prevzal prezident Českého tenisového zväzu Ivo Kaderka.

09. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

ATP dočasne prechádza na nový systém počítania rebríčka

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) sa rozhodla dočasne zaviesť do praxe nový systém počítania svetového rebríčka. Dosiaľ tenisti získavali body za 18 najlepších výsledkov na turnajoch v priebehu uplynulých 52 týždňov, pandémia koronavírusu však donútila kompetentných k zmene s ambíciou dosiahnuť férovejší prístup. Po novom sa budú do rebríčka ATP rátať body získané za 22-mesačné obdobie od marca 2019 do decembra 2020.

07. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Fotogaléria FC a mužov U23

Bratislavské víkendové stretnutia Pohára priateľstva medzi fedcupovými tímami a tímami mužov do 23 rokov Slovenska a Česka sledoval objektívom aj fotograf Roman Benický. Obe stretnutia skončili tesne v neprospech domácich hráčov 2:3, no priniesli množstvo zaujímavých športových momentov.

06. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Slovo prezidenta a kapitánov

Medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom spoznali cez víkend svojich víťazov. Pohár priateľstva získalo Česko, no prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a kapitáni domácich výberov sa zhodujú na tom, že to bola vydarená akcia a splnila svoj účel. Nielen že hráči mali možnosť zasúťažiť si v ostrých zápasoch, opäť sa ukázala a ešte viac upevnila aj výborná spolupráca slovenského a českého zväzu, bez ktorej by ani táto unikátna akcia nebola možná.

05. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

FC: Češky zvíťazili 3:2

Slovenské tenistky prehrali v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Tereza Martincová, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:0, 6:4. Na záverečných 2:3 z pohľadu domácich hráčok upravili sestry Viktória a Katarína Kužmové, ktoré zdolali pár Makréta Vondroušová, Miriam Kolodziejová 6:4, 5:7, 11:9. Katarína Kužmová tak zažila úspešný debut v slovenskom fedcupovom tíme.

05. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Muži U23: Štvorhra rozhodla o prehre

Slovenskí tenisti do 23 rokov prehrali v priateľskom stretnutí s Českom 2:3. V nedeľu sa v úvodnom singli presadil Alex Molčan, no v poslednej dvojhre Tomáš Líška prehral.O víťazovi sa rozhodovalo vo štvorhre. Kapitán Ladislav Simon poslal na dvorec Alexa Molčana so Samuelom Puškárom, ktorí nestačili na pár Macháč, Lehečka a podľahli mu 4:6, 4:6. 

05. 07. 2020
Aktuality Více zde