OH: Klein v Tokiu aj v dvojhre!

Lukáš Klein (na snímke) pôvodne odletel na olympijské hry do Tokia ako deblový partner Filipa Poláška do štvorhry. Situácia sa však vyvinula tak, že si napokon zahrá aj v dvojhre. Vďaka odhláseniu sa viacerých hráčov zo singlového pavúka dostal Slovenský tenisový zväz ponuku od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) na zaradenie dvadsaťtriročného hráča NTC aj do dvojhry.

19. 07. 2021

Hrunčák: Potrebovali sme to

Viktória Kužmová sa minulý týždeň prebojovala do štvrťfinále dvojhry a finále štvorhry na turnaji WTA 250 v Prahe. Viacero vyhratých zápasov jej iste pomôže aj psychicky, pretože táto sezóna sa zatiaľ nevyvíjala úplne podľa jej predstáv. O vystúpení dvadsaťtriročnej hráčky NTC v Prahe porozprával bližšie jej tréner Tomáš Hrunčák.

Áčko starších žiakov v Humennom vyhrali Kral a Gáliková

Elias Kral (Tenisová akadémia Prešov) sa stal víťazom áčkového turnaja starších žiakov v Humennom. Vo finále si poradil s Jakubom Madejom (TK Mladosť Košice) a zvíťazil 6:3, 6:3. Vo štvorhre sa Kral tešil z titulu po boku klubového spoluhráča Filipa Drába, keď v súboji o titul zdolali Pavla Bíleho (TC EMPIRE Trnava) s Adamom Solčanom (TK Slávia SPU Nitra) 6:2, 2:6, 10-6.

18. 07. 2021

Horanský o hlavnú v Umagu

Filip Horanský postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v chorvátskom Umagu (481 270 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený hráč si v úvodnom kole eliminácie poradil vo vyrovnanom zápase so srbským držiteľom voľnej karty Hamadom Medjedovičom 6:4, 6:7(2), 6:1 za 169 minút. V súboji o postup do hlavnej súťaže si zverenec trénera Ladislava Simona zmeria sily s ďalším Srbom Nikolom Milojevičom.

Kužmová v Prahe bez titulu

Viktória Kužmová nezískala titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 v Prahe (235 238 USD, tvrdý povrch vonku). So Srbkou Ninou Stojanovičovou podľahli ako najvyššie nasadené domácim hráčkam Lucii Hradeckej a Marii Bouzkovej 6:7(3), 4:6 za 97 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka sa vo finále debla v Prahe predstavila po ročnej prestávke, v roku 2019 sa s Ruskou Annou Kalinskou tešili z triumfu.

Kyjaci s Marošíkom s deblovým titulom na ITF J5 v Rakúsku

Samuel Kyjaci s Norbertom Marošíkom získali titul vo štvorhre na turnaji ITF J5 v rakúskom Alt Erlaa. Celým pavúkom prešli bez straty setu. Vo finále si poradili s najvyššie nasadeným slovinsko-talianskym párom Kirbis, Massacri 6:4, 7:5. Obaja chlapci sa tešia zo svojho prvého titulu na juniorskom okruhu ITF.