RG JUNIORI: Privara v dvojhre vypadol, vo štvorhre pokračuje

Peter Benjamín Privara sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na juniorskom grandslamovom turnaji Roland Garros. V osemfinále bol nad jeho sily piaty nasadený domáci hráč Giovanni Mpetshi Perricard, ktorému podľahol 2:6, 0:6. Na francúzskej antuke však šestnásťročný talentovaný hráč pokračuje naďalej vo štvorhre. Spolu s Američanom Victorom Lilovom sú už vo štvrťfinále, v ktorom zabojujú proti švédsko-českej dvojici Dahlberg, Jurajda.

09. 06. 2021

Mihalíková v debli proti Schmiedlovej

Tereza Mihalíková (na snímke) aj Anna Karolína Schmiedlová uspeli v prvom kole štvorhry na turnaji WTA 125 v chorvátskom Bole (92 742 EUR, antuka vonku). Mihalíková po boku Jekateriny Gorgodzeovej z Gruzínska zvíťazila nad tretím nasadeným poľsko-holandským párom Katarzyna Piterová, Rosala Van Der Hoeková 6:1, 6:3 za necelú hodinu.

Vo štvrťfinále si zmerajú sily so slovensko-ukrajinskou dvojicou Anna Karolína Schmiedlová, Katarina Zavacká, ktoré zdolali maďarsko-belgický pár Dalma Galfiová, Kimberley Zimmermannová vo vyrovnanom zápase 7:6(5), 4:6, 10-5 za 111 minút.

Gombos proti Horanskému

Najvyššie nasadený hráč Norbert Gombos (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 90 Kooperativa Bratislava Open 2021 (66 640 EUR, antuka vonku). Šampión z roku 2019 vyradil na úvod Nemca Yannicka Madena 6:3, 6:3 za 72 minút. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti ďalšiemu domácemu hráčovi Filipovi Horanskému, ktorý zvíťazil nad Madenovým krajanom Maximilianom Martererom 6:2, 6:4 za 71 minút.

08. 06. 2021

Kučová v Bole víťazne

Kristína Kučová (na snímke) postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v chorvátskom meste Bol (92 742 EUR, antuka vonku). V prvom zápase zvíťazila nad Španielkou Nuriou Parrizasovou-Diazovou 4:6, 7:5, 6:3 za 138 minút. V ďalšom kole narazí na domácu držiteľku voľnej karty Terezu Mrdezovú.

Molčan postúpil, Klein nie

Alex Molčan (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 90 Kooperativa Bratislava Open 2021 (66 640 EUR, antuka vonku). Finalista turnaja ATP v Belehrade zdolal v úvodnom kole kvalifikanta Dujeho Ajdukoviča z Chorvátska 7:6(6), 6:4 za 119 minút. V tajbrejku prvého setu dokázal Molčan otočiť nepriaznivý stav 2:5. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s Rusom Andrejom Kuznecovom.