Medzi dorastencami na východe Kirkov a Gondorová

Mário Kirkov (TK Profitennis Academy Prešov) a Miriam Gondorová (MŠK Poprad-Tatry) sa stali víťazmi dvojhry na letných regionálnych majstrovstvách dorastencov na východe. Kirkov vo finále zdolal Daniela Balaščáka (Tenisová akadémia Prešov) 6:4, 6:3, Gondorová si poradila s Ester Gonosovou (Tenisová akadémia Prešov) 6:1, 6:2.

25. 05. 2021

RG: Viki dohrala po polnoci

Viktória Kužmová (na snímke) postúpila do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 400 500 EUR, antuka vonku). Dvadsiatatretia nasadená hráčka si v prvom kole eliminácie poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Selenou Janicijevicovou a zvíťazila 6:4, 7:6(3) za 104 minút.

RG: Kovalík s výhrou ďalej

Jozef Kovalík (na snímke) postúpil do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). Pätnásty nasadený hráč si v neskorom pondelkovom prvom kole eliminácie poradil s domácim držiteľom voľnej karty Tristanom Lamasinom a zvíťazil 7:5, 7:6(5) za 112 minút. Zverenec trénera Mateja Liptáka si v zápase o postup do finále kvalifikácie zmeria sily s Američanom Ernestom Escobedom.

24. 05. 2021

Martin vybojoval postup

Andrej Martin (na snímke) postúpil do druhého kola na turnaji ATP 250 v srbskom Belehrade (511 000 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant si v prvom kole poradil s kvalifikačným premožiteľom Lukáša Kleina Christopherom O’Connellom z Austrálie a zvíťazil vo vyrovnanom zápase 3:6, 7:6(7), 7:5 za 163 minút.

V súboji o štvrťfinále si zmeria sily s tretím nasadeným Gruzíncom Nikolazom Basilašvilim. Tridsaťjedenročný Bratislavčan s ním má nepriaznivú zápasovú bilanciu 0:1, jediný vzájomný zápas odohrali ešte v roku 2015 antukovom challengeri v Scheveningene.

Žabková víťazkou singla aj debla v Budapešti

Kiara Žabková získala titul vo dvojhre i štvorhre na turnaji TE kategórie 2 do 14 rokov v Budapešti. Druhá nasadená si vo finále dvojhry poradila s domácou jednotkou Melindou Birovou a zvíťazila 6:3, 1:6, 6:4. Spolu s Češkou Laurou Samsonovou tvorili najvyššie nasadený pár vo štvorhre. V súboji o titul otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech a vo vyrovnanom dueli zdolali maďarskú dvojicu Baková Szabová, Birová 4:6, 6:2, 16-14.