Kužmová s titulom z Lyonu!

Viktória Kužmová s Holanďankou Arantxou Rusovou získali titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 vo francúzskom Lyone (235 238 EUR, tvrdý povrch hala). Najvyššie nasadený pár zdolal vo finále kanadsko-srbskú dvojicu Eugenie Bouchardová, Oľga Danilovičová 3:6, 7:5, 10-7 za 90 minút. Pre zverenku Tomáša Hrunčáka je to tretí deblový titul na okruhu WTA, prvý v tomto roku. Do rebríčka WTA si pripíše 280 bodov a v jeho pondelkovom vydaní sa posunie o dve priečky nahor na 27. miesto, čim zaknihuje svoje nové deblové maximum.

07. 03. 2021

ITF WTT M15: Titul získal Ukrajinec Sačko

Ukrajinský tenista Vitalij Sačko získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Druhý nasadený zvíťazil vo finále nad kvalifikantom Jurgenom Briandom z Francúzska 6:1, 2:6, 7:6(3) za 148 minút. Dvadsaťtriročný rodák z Kremenčuku získal druhý singlový titul na okruhu ITF a za celkové víťazstvo si do rebríčka ATP pripíše 10 bodov. Po sobotňajšej prehre vo finále štvorhry si tak Sačko napravil chuť vo dvojhre.

Všetky dôležité informácie, program, pavúky, výsledky, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.itfwttba.sk.

Molčan ďalej, Horanský von

Alex Molčan (na snímke) zabojuje o hlavnú súťaž na turnaji ATP 250 vo francúzskom Marseille (409 765 EUR, tvrdý povrch hala). V prvom kole kvalifikácie si poradil s domácou nasadenou jednotkou Antoinom Hoangom a zvíťazil vo vyrovnanom zápase 6:3, 3:6, 7:6(6) za 123 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona si vo finále kvalifikácie zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom, ktorý vyradil šestku pavúka Filipa Horanského 6:2, 6:4.

Pätnásť Slovákov do kvaldy

Až pätnásť slovenských hráčov sa predstaví v kvalifikácii druhého turnaja ITF WTT M15 v Bratislave (8. - 14. marca 2021). V prvom kole dvojkolovej kvalifikácie sa v AXA aréne NTC predstavia Krištof Minárik, Matej Gálik, Miloš Karol, Peter Naď, Radovan Michalik, Martin Dobrý, Jakub Kaťuch, Samo Polakovič, Nikolas Ľahký, Andrej Krajčík, Patrik Jančovič, Tomáš Baláži, Michal Krajčí, Andrej Glváč a Jakub Novák.

06. 03. 2021

Šramková bez finále debla na ITF v Newport Beach

Rebecca Šramková si nezahrá o titul vo štvorhre na turnaji kategórie ITF WTT W25 v americkom Newport Beach (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s domácou Robin Andersonovou nestačili v semifinále na štvrtý nasadený americký pár Vania Kingová, Maegan Manasseová a podľahli mu 2:6, 4:6 za 78 minút. Zverenka trénera Michala Mertiňáka sa predstavila aj v singlovom pavúku, kde skončila v druhom kole na rakete Conny Perrinovej zo Švajčiarska po výsledku 6:4, 2:6, 5:7.