V stovke štyria Slováci

Vo svetovej stovke mužov a žien sú po Roland Garros po dvaja slovenskí tenisti: Martin Kližan a Nortbert Gombos, ktorý 89. miestom posunul svoje rebríčkové maximum. U žien sa v absolútnej špičke na šiestom mieste drží Dominika Cibulková, Jana Čepelová je 95. Zo stovky vypadla Kristína Kučová. Najvýraznejší posun dosiahla Magdaléna Rybáriková (na obrázku s víťaznou trofejou zo Surbitonu, kde v nedeľu vyhrala turnaj s dotáciou 100-tisíc USD). Aktuálne 117. hráčka bola v apríli ešte 431. Aj pre Karolínu Schmiedlovú, víťazku turnaja v Starých Splavoch, sa už črtá prienik do druhej stovky.

12. 06. 2017

Schmiedlová opäť s titulom

Karolína Schmiedlová po minulotýždňovom víťazstve Grade získala titul aj na 25-tisícovom turnaji v Starých Splavoch. Ako tretia nasadená zvíťazila vo finále nad bieloruskou dvojkou podujatia Verou Lapkovou 6:4, 7:5. Hráčka NTC, zverenka trénera Milana Martinca (na snímke), získala 11. trofej ITF, dve má z okruhu WTA. Dekorovali ju súrodenci Helena a Cyril Sukovci, ktorí hrali v rámci turnaja exhibíciu s Hanou Mandlíkovou a Bohdanom Ulihrachom.

11. 06. 2017

Rybáriková už blízko stovky

Magdaléna Rybáriková vyhrala na tráve v anglickom Surbitone turnaj ITF so 100-tisícovou dotáciou, keď vo finále zvíťazila nad domácou šiestou nasadenou Heather Watsonovou 6:4, 7:5. V druhom sete otáčala z 0:3. V online rebríčku je Rybáriková, ktorá spadla až na aprílové 431. miesto (vlani mala dve oprácie), už 116. Tohto roku je to tretí titul na úrovni ITF - predtým vyhrala v Gifu a Fukuoke. Z posledných 16 zápasov vyhrala 15.

Lacko v Stuttgarte do hlavnej

Prvý nasadený Lukáš Lacko vyhral v dvojkolovej kvalifikácii turnaja ATP v nemeckom Stuttgarte (dotácia 701 974 eur, tráva) nad domácim Danielom Brandsom 6:3, 6:4 a v nedeľu  nad Kazachom Alexandrom  Bublikom 6:3, 7:5 a postúpil do hlavného turnaja.