Do Trnavy aj hráčky TOP 100

Belgická tenistka Yanina Wickmayerová by mala byť najvyššie nasadená hráčka na blížiacich sa medzinárodných majstrovstvách SR žien Empire Slovak Open 2017 v Tranve (13.-21. mája). Okrem Belgičanky sa na podujatí ITF s dotáciou 100 000 dolárov predstavia i ďalšie hráčky z prvej stovky. Podrobnosti a aktuality o turnaji: www.empireslovakopen.sk

11. 05. 2017

Rybáriková do štvrťfinále

Magdaléna Rybáriková na turnaji ITF v japonskej Fukuoke (dotácia 60 000 USD, koberec vonku) postúpila do štvrťfinále. V 1. kole zvíťazila nad domácou Kjokou Okamurovou 6:2, 6:3, v osemfinále nad Číňankou Lu Ťing-ťing 6:3, 6:2. V piatkovom štvrťfinále nastúpi proti Britke Katie Boulterovej (295.).

Kovalík do štvrťfinále

Jozef Kovalík zvíťazil  v 2. kole challengeru v talianskom Ríme (dotácia 64 000 eur, antuka) nad domácim Lorenzom Giustinom 6:2, 6:4. Andrej Martin prehral a vo štvrťfinále štvorhry vypadol Igor Zelenay.

10. 05. 2017

Kužmová a Jamrichová do osmičky

Viktória Kužmová a Sandra Jamrichová postúpili na 25-tisícovom turnaji ITF v maďarskom Dunakeszi do štvrťfinále. Kužmová vyradila krajanku Lenku Juríkovú 7:6(0), 6:0 a Jamrichová, ktorá si na tejto úrovni zahrá v osmičke prvý raz, zdolala kvalifikantku Daianu Negreanuovú z Rumunska 6:2, 6:3. Karolína Schmiedlová v 2. kole prehrala s 15-ročnou Ukrajinkou štartujúcou na voľnú kartu Martou Kosťukovou 5:7, 6:7(4).