Postupy Kužmovej i Mihalíkovej

Obe slovenské tenistky - Viktória Kužmová (na obr.) a Tereza Mihalíková - so svojimi zahraničnými partnerkami postúpili na turnaji ITF v austrálskej Toowoombe (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch vonku) do štvrťfinále. Vo dvojhre nastúpia na svoje zápasy až zajtra.

04. 10. 2016

Molčan postúpil, Blaško nie

Na 25-tisícovom turnaji v maďarskom Balatonboglári postúpil po Lukášovi Kleinovi do osemfinále aj Alex Molčan, ktorý vyradil chorvátskeho kvalifikantka Ivana Sabanova 6:2, 6:0. Ďalší Slovák, kvalifikant Martin Blaško, prehral v 1. kole s domácim Attilom Balázsom 2:6, 2:6.

Kližan vypadol aj vo štvorhre

Martin Kližan vypadol v Tokiu aj vo štvorhre v prvom kole. Na turnaji ATP World Tour 500 (dotácia 1 506 835 USD, tvrdý povrch) s Portugalčanom Joaom Sousom nestačili na prvú nasadenú britsko-brazílsku dvojicu Jamie Murray, Bruno Soares 4:6, 1:6.

Stop Lackovi i Zelenayovi

Lukáš Lacko prehral na challengeri v belgickom Monse (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch v hale) s Poliakom Jerzym Janowiczom v 1. kole dvojhry 4:6, 4:6. Zápas trval 63 minút. V prvom kole sa lúči aj deblista Igor Zelenay.

03. 10. 2016

Iba Klein do osemfinále

Z trojice slovenských tenistov v pondelok na 25-tisícovom turnaji mužov v maďarskom Balatonboglári postúpil do osemfinále iba kvalifikant Lukáš Klein, ktorý vyradil maďarského daviscupového reprezentanta Levente Gödryho 4:6, 6:4, 6:2. Patrik Fabian prehral v 1. kole s najvyššie nasadeným Čechom Zdeňkom Kolářom 6:2, 6:7(5), 4:6 a Patrik Néma s trojkou turnaja Petrom Torebkom z Nemecka 3:6, 4:6. Na turnaji hrajú aj Martin Blaško a Alex Molčan.

Cibulková preskočila Habšudovú

V historickom poradí najlepších Sloveniek v rebríčku WTA sa doteraz Dominika Cibulková delila o druhé miesto s Karinou Habšudovou. K 3. októbru, po wu-chanskom finále, je aktuálna slovenská jednotka už 8. na svete! Svoje doterajšie maximum si vylepšila o ďalšie dve priečky. Najvyšší rebríček dosiahla zo Sloveniek Daniela Hantuchová, ktorá bola piata.