Kovalík do 2. kola v New Yorku

Jozef Kovalík zdolal v 1. kole kvalifikácie na grandslamový turnaj US Open Austrálčana Sama Grotha 3:6, 7:6 (4), 6:3. Duel trval 2:07 h, Groth dal 15 es, ale na postup to proti bojovnému Slovákovi to nestačilo. V ďalšom kole sa Kovalík stretne so Srbom Markom Tepavacom (185. ATP).

23. 08. 2016

Šramková v premiére prehrala

Rebecca Šramková nebola vo svojej grandslamovej premiére úspešná. V 1. kole kvalifikácie US Open prehrala s Bulharkou Sesil Karatančevovou 1:6, 6:3, 4:6. S bývalou 35. hráčkou sveta odohrala vyrovnanú partiu trvajúcu poldruha hodiny.

US Open: Kovalík a Šramková dnes

Jozef Kovalík, jediný slovenský zástupca v kvalifikácii mužov na US Open, nastúpi v utorok ako 15. nasadený vo Flushing Meadows proti austrálskemu bombardérovi Samovi Grothovi. Žreb kvalifikácie určil Rebecce Šramkovej, Kovalíkovej sesternici, v premiére na grandslamovom turnaji za súperku Bulharku Sesil Karatančevovú. Ďalšie Slovenky - Kristína Kučová a Jana Čepelová - hrajú až v stredu.

Martin v Manerbiu prehral

Na challengeri v talianskom Manerbiu (dotácia 42 500 eur, antuka) tretí nasadený Andrej Martin prehral v 1. kole s domácim držiteľom voľnej karty Lorenzom Sonegom  3:6, 2:6. V pondelok po boku Rakúšana Geralda Melzera postúpil do štvrťfinále štvorhry po výhre nad talianskou dvojicou  Filippo Baldi, Andrea Pellegrino 5:7, 7:5 - 10:3

V utorok kvalifikácia US Open

Zajtra sa začína kvalifikácia US Open. Žreb spoznáme o niekoľko hodín. V hlavnej súťaži sa zo Slovákov predstavia Martin Kližan, Lukáš Lacko, Dominika Cibulková, Karolína Schmiedlová. Do kvalifikácie nastúpia Jozef Kovalík, Kristína Kučová, Jana Čepelová a premiérovo Rebecca Šramková.

22. 08. 2016

Kučová je slovenská dvojka

V rebríčkoch ATP a WTA sú v týždni pred začiatkom kvalifikácie US Open zo Slovákov najvyššie v rebríčkoch pre nasadzovanie na turnaje 13. Dominika Cibulková a 30. Martin Kližan. Najväčší pád, bezmála o tridsať miest, postihol Karolínu Schmiedlovú, takže slovenskou dvojkou sa prvý raz v kariére stala Kristína Kučová (na obr.).