Naši singlisti na OH už v sobotu

Slovenskí tenisoví debutanti na OH v Riu de Janeiro vstúpia do bojov pod piatimi kruhmi už v sobotu. Na programe sú zápasy oboch našich singlistov Karolíny Schmiedlovej (asi o 22.00 SELČ) a Andreja Martina (19.00).

05. 08. 2016

MS tímov do 14 rokov v Prostějove: chlapci SR o 11. miesto, dievčatá o piate

Na MS tenisových tímov do 14 rokov v Prostějove budú hrať chlapci po prehre s Francúzskom 0:3 o konečné 11. miesto s Thajskom. Dievčatá zdolali Kanadu 2:1 a o konečné 5. miesto sa stretnú s Hongkongom.

04. 08. 2016

Žreb OH: Schmiedlová - Vinciová

Karolína Schmiedlová vyzve v 1. kole dvojhry na olympijských hrách v Riu de Janeiru šestku "pavúka" Talianku Robertu Vinciovú. V mužskom singli nastúpi Andrej Martin proti rovnako nenasadenému Američanovi Denisovi Kudlovi. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v dejisku Hier XXXI. olympiády.

V Piešťanoch postúpil iba Néma

Patrik Néma, hráč NTC, je jediným Slovákom vo štvrťfinále 10-tisícového turnaja kategórie futures v Piešťanoch. Lukáš Klein aj Patrik Fabian, finalista z predchádzajúceho turnaja v Trnave, vypadli.

Prehľad výsledkov Slovákov na OH 1996 - 2012

Slovensko má dovedna v ére samostatnosti 18 tenisových olympionikov (8 mužov, 10 žien).  V Riu de Janeiro budú reprezentovať slovenský tenis – Andrej Martin, Karolína Schmiedlová (dvojhra) a Igor Zelenay (s Martinom štvorhra). Slovenské jednotky Martin Kližan a Dominika Cibulková sa účasti vzdali – Kližan pre obavy zo ziky, Cibulková pre zranenie. Najďalej – do osemfinále (3. kolo) - sa vo dvojhre na OH dostali Habšudová, Hantuchová a Cibulková, maximom mužov singlistov bolo 2. kolo, ale vo štvorhre má Slovensko jedno olympijské štvrťfinále dvojice Kučera, Hrbatý zo Sydney 2000. Olympijský tenisový turnaj v Riu de Janeiro žrebujú dnes o 16.00 SELČ.