Gombos v Liberci dohral

Kvalifikant Norbert Gombos prehral v 1. kole na challengeri v Liberci (42 500 eur, antuka) s druhým nasadeným Belgičanom Steve Darcisom za 91 minút 3:6, 6:3, 3:6.

02. 08. 2016

Hantuchová v Číne prehrala

Daniela Hantuchová prehrala v 1. kole turnaja WTA v čínskom Nan-čchangu s domácou Lu Ťia-ťing 5:7, 6:4, 5:7. Zápas, v ktorom mala Slovenka impozantný vstup do prvého setu, viedla už 5:0, trval 2:47 hod. V rozhodujúcom sete viedla Slovenka 3:0, ale súperka otočila a svoje úsilie dotiahla do postupu. Číňanke patrí v rebríčku 271. miesto, Slovenke 254.

V Prostějove tímy SR prehrali

V prvých stretnutiach na MS tímov do 14 rokov slovenské družstvá prehrali. Na vyvrcholení MS v Prostějove štartuje po 16 tímov chlapcov a dievčat, ktoré postúpili z kontinentálnych šampionátov, na ktorých hralo celkom 177 tímov z 97 krajín.. V Prostějove sa hrá do 6. augusta.

01. 08. 2016

Challenger v Trnave už v auguste

Slovenský tenista Norbert Gombos, Španieli Inigo Cervantes s Danielom Gimenom-Traverom, Holanďan Igor Sijsling a Belgičan Steve Darcis budú ťahákmi 11. ročníka turnaja STRABAG Challenger Open v Trnave (8.-14. augusta). Na jednom z dvoch najvýznamnejších mužských antukových podujatí na Slovensku sa s voľnou kartou predstaví aj Rakúšan Jürgen Melzer, ktorý bol v minulosti v elitnej svetovej desiatke.

V Piešťanoch z kvalifikácie štyria Slováci do hlavnej súťaže

V trojkolovej kvalifikácii druhého zo série štyroch slovenských turnajov kategórie futures v Piešťanoch nastúpilo 26 Slovákov. Z nich sa 4 prebojovali do hlavného turnaja: Ivan Košec, Matej Maruščák, Patrik Néma (na obr.), Marek Semjan. V hlavnom turnaji je celkom 11 Slovákov. Výsledky: itftennis.com

Po dvoch rokoch ďalšia Slovenka v TOP 100 - Kristína Kučová

S dvojročným odstupom odvtedy, čo sa Karolína Schmiedlová stala hráčkou svetovej stovky (15. 7. 2013), má slovenský tenis ďalšiu debutantku v TOP 100 – je ňou Kristína Kučová, semifinalistka minulotýždňového turnaja v Montreale. K dnešnému dňu jej patrí 77. miesto a je v poradí šestnástkou Slovenkou vo svetovej stovke. Doterajším rebríčkovým maximom Kučovej bolo 103. miesto z roku 2009. V Montreale na turnaj nastupovala ako 121. hráčka sveta.