Šramková v Prahe v hlavnom

Rebecca Šramková si v Prahe zahrá v hlavnom turnaji 75-tisícového podujtia na dvorcoch I. ČLTK. Vo finále kvalifikácie Slovenka zdolala Taliansku Martinu Di Giuseppe 6:1, 3:6, 6:0. Šramková bola dvojka trojkolovej kvalifikácie.

26. 07. 2016

V Trnave zdolal Karol Beck kvalifikanta za 48 minút 6:0, 6:1

Trnava, Piešťany, Slovenská Ľupča a Bratislava. Takýto je itinerár série turnajov ITF kategórie futures na Slovensku, ktoré odštartovali víkendovou kvalifikáciou v areáli TC Empire Trnava. Z 22 Slovákov sa 3 prebojovali do hlavného turnaja, v ktorom sa predstaví celkom 10 domácich tenistov, medzi nimi aj bývalý daviscupový reprezentant Karol Beck, tréner v trnavskom usporiadateľskom klube. Kvalifikanta Tomáša Pavlovského zdolal v 1. kole za 48 minút 6:0, 6:1.

Kovalík v Prahe v 2. kole

Štvrtý nasadený Jozef Kovalík postúpil na antukovom challengeri v Prahe (42 500 € +H) do osemfinále po zdolaní Portugalčana Frederica Ferreiru Silvu 6:4, 7:6(4). Igor Zelenay s Rakúšanom Knowlem postúpili do štvrťfinále štvorhry.

25. 07. 2016

Šramková do finále kvalifikácie

Rebecca Šramková postúpila v Prahe na 75-tisícovom turnaji ITF žien do finále kvalifikácie. V druhom kole zdolala Talianku Nastassyu Burnettovú 6:3, 6:2.

Martin na Foginiho nestačil

Andrej Martin neuspel vo svojom prvom finále na okruhu ATP. Na antuke v chorvátskom Umagu podľahol štvrtému nasadenému Talianovi Fabiovi Fogninimu 4:6, 1:6. Napriek prehre dosiahol v chorvátskom letovisku životný úspech. Z Umagu si odnáša prémiu 43 300 eur pred zdanením a 150 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. V jeho novom vydaní bude prvý raz v kariére figurovať v elitnej svetovej stovke.

24. 07. 2016

Dvanásťroční nepostúpili do finálovej skupiny ME

Slovenské družstvá si nevybojovali postup zo skupinovej fázy kvalifikačných turnajov ME reprezentačných družstiev chlapcov a dievčat do 12 rokov (Tennis Europe Nations Challenge by Head). V českom Rakovníku chlapci obsadili 5. miesto, dievčatá v boji o postup do finálovej skupiny ME prehrali s Českom.