• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup: Veľká Británia doma!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Fed Cup: Veľká Británia doma!

 
news img

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF. Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

Slovenky boli pri žrebe nenasadené a okrem Britiek ešte mohli naraziť na USA, Bielorusko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko, Švajčiarsko a Belgicko. S ostrovným tímom majú priaznivú bilanciu 1:0, v roku 2006 ho zdolali na turnaji 1. skupiny regionálnej zóny v bulharskom Plovdive. O výhode domáceho prostredia pre Slovensko vo februárovom súboji rozhodol dodatočný žreb.

Zverenky kapitána Mateja Liptáka sa v apríli po triumfe 3:1 nad Brazíliou na antuke v bratislavskom NTC udržali v II. svetovej skupine. Dva body získala Dominika Cibulková, ktorá pred domácimi fanúšikmi ukončila svoju fedcupovú kariéru, tretí pridala Viktória Kužmová. Koncom júna schválili nový model Pohára federácie, ktorý by mal zvýšiť atraktivitu tejto prestížnej tímovej súťaže.

Hlasy po žrebe

"Dostali sme veľmi náročného súpera, ale je skvelé, že budeme môcť hrať doma a vybrať si povrch. Verím, že budeme mať možnosť postaviť najsilnejší možný tím a naše hráčky zastihne tento týždeň v skvelej forme, aby sme si mohli zahrať na záverečnom turnaji Fed Cupu v Budapešti," povedal o žrebe kapitán reprezentácie Matej Lipták.

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko považuje Veľkú Britániu za silného, ale hrateľného súpera: "Ich líderkou je momentálne 16. hráčka rebríčka WTA Johanna Kontová, ktorá patrí do absolútnej svetovej špičky. Heather Watsonová bola v minulosti v elitnej stovke. Britky majú v tíme aj viacero mladých hráčok, ktoré sa vyvíjajú a tenisovo napredujú. Teší ma, že budeme hrať doma. Ak budú naše dievčatá v optimálnej forme, majú šancu zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj do Budapešti. Je to veľká motivácia."

Dejiskom AXA aréna NTC

Igor Moška, generálny sekretár STZ: "Veľmi sa teším, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Veľká Británia je atraktívny súper. Ich jednotka Johanna Kontová bola v minulosti v TOP 10 a v tejto sezóne má dobrú formu, čo potvrdila postupom do semifinále na Roland Garros. Je to otvorený zápas, v ktorom máme šancu vybojovať si účasť v Budapešti, rozhodnú maličkosti. S určitosťou budeme hrať v AXA aréne NTC. O voľbe povrchu sa rozhodneme po konzultácii s kapitánom a hráčkami."  

„Teraz vieme, že vo februári budeme čeliť Slovensku a môžeme sa tešiť na prípravu. V žiadnej fáze súťaže neexistujú ľahké zápasy a usilovne sme pracovali, aby sme sa dostali tam, kde teraz sme. Chceme sa neustále zlepšovať ako tím a tešíme sa na rok 2020. Uvidíme, čo nám prinesie,“ povedala pre stránku lta.co.uk kapitánka Veľkej Británie Anne Keothavongová. (tasr, stz)

Žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie

USA - Lotyšsko, Holandsko - Bielorusko, Rumunsko - Rusko, Brazília - Nemecko, Španielsko - Japonsko, Švajčiarsko - Kanada, Belgicko - Kazachstan, SLOVENSKO - Veľká Británia

 

 

Vložené: 21. 08. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.

29. 06. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Finále Fed Cupu v roku 2021

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok oznámila, že finálový turnaj Fed Cupu, ktorý sa pôvodne mal hrať v apríli tohto roku, sa presunul na 13. - 18. apríla 2021. Finálové zápasy sa budú hrať na krytých antukových kurtoch v László Papp aréne v Budapešti v Maďarsku. Dvanásť tímov, ktoré sa už kvalifikovali na tohtoročné finále, bude súťažiť vo finále v apríli 2021, pričom vyžrebovanie záverečného turnaja zostáva rovnaké.

26. 06. 2020
Fed Cup Více zde