• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup: Veľká Británia doma!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Fed Cup: Veľká Británia doma!

 
news img

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF. Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

Slovenky boli pri žrebe nenasadené a okrem Britiek ešte mohli naraziť na USA, Bielorusko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko, Švajčiarsko a Belgicko. S ostrovným tímom majú priaznivú bilanciu 1:0, v roku 2006 ho zdolali na turnaji 1. skupiny regionálnej zóny v bulharskom Plovdive. O výhode domáceho prostredia pre Slovensko vo februárovom súboji rozhodol dodatočný žreb.

Zverenky kapitána Mateja Liptáka sa v apríli po triumfe 3:1 nad Brazíliou na antuke v bratislavskom NTC udržali v II. svetovej skupine. Dva body získala Dominika Cibulková, ktorá pred domácimi fanúšikmi ukončila svoju fedcupovú kariéru, tretí pridala Viktória Kužmová. Koncom júna schválili nový model Pohára federácie, ktorý by mal zvýšiť atraktivitu tejto prestížnej tímovej súťaže.

Hlasy po žrebe

"Dostali sme veľmi náročného súpera, ale je skvelé, že budeme môcť hrať doma a vybrať si povrch. Verím, že budeme mať možnosť postaviť najsilnejší možný tím a naše hráčky zastihne tento týždeň v skvelej forme, aby sme si mohli zahrať na záverečnom turnaji Fed Cupu v Budapešti," povedal o žrebe kapitán reprezentácie Matej Lipták.

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko považuje Veľkú Britániu za silného, ale hrateľného súpera: "Ich líderkou je momentálne 16. hráčka rebríčka WTA Johanna Kontová, ktorá patrí do absolútnej svetovej špičky. Heather Watsonová bola v minulosti v elitnej stovke. Britky majú v tíme aj viacero mladých hráčok, ktoré sa vyvíjajú a tenisovo napredujú. Teší ma, že budeme hrať doma. Ak budú naše dievčatá v optimálnej forme, majú šancu zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj do Budapešti. Je to veľká motivácia."

Dejiskom AXA aréna NTC

Igor Moška, generálny sekretár STZ: "Veľmi sa teším, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Veľká Británia je atraktívny súper. Ich jednotka Johanna Kontová bola v minulosti v TOP 10 a v tejto sezóne má dobrú formu, čo potvrdila postupom do semifinále na Roland Garros. Je to otvorený zápas, v ktorom máme šancu vybojovať si účasť v Budapešti, rozhodnú maličkosti. S určitosťou budeme hrať v AXA aréne NTC. O voľbe povrchu sa rozhodneme po konzultácii s kapitánom a hráčkami."  

„Teraz vieme, že vo februári budeme čeliť Slovensku a môžeme sa tešiť na prípravu. V žiadnej fáze súťaže neexistujú ľahké zápasy a usilovne sme pracovali, aby sme sa dostali tam, kde teraz sme. Chceme sa neustále zlepšovať ako tím a tešíme sa na rok 2020. Uvidíme, čo nám prinesie,“ povedala pre stránku lta.co.uk kapitánka Veľkej Británie Anne Keothavongová. (tasr, stz)

Žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie

USA - Lotyšsko, Holandsko - Bielorusko, Rumunsko - Rusko, Brazília - Nemecko, Španielsko - Japonsko, Švajčiarsko - Kanada, Belgicko - Kazachstan, SLOVENSKO - Veľká Británia

 

 

Vložené: 21. 08. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

FC: Britky bez Kontovej!

Johanna Kontová, britská ženská tenisová jednotka, neposilní svoj tím vo fedcupovom kvalifikačnom stretnutí proti Slovensku (7. - 8. február). Najväčšiu hviezdu ostrovaniek dlhodobo trápi zranené koleno, kvôli ktorému vynechala aj vlaňajší US Open. V aktuálnej sezóne štartovala na turnaji v Brisbane, kde skončila hneď v úvodnom kole na rakete Češky Strýcovej. Aj napriek zdravotným problémom plánuje trinástka svetového rebríčka štartovať na Australian Open, no Fed Cup v tejto sezóne vynechá.

19. 01. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Británia už v predaji

Vo februárovom stretnutí slovenskej fedcupovej reprezentácie proti Veľkej Británii pôjde o veľa. V AXA aréne NTC sa 7. – 8. februára 2020 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj Fed Cupu. Ten sa uskutoční 14. – 19. apríla na antukových dvorcoch v Budapešti. Tenisoví fanúšikovia si vstupenky už teraz môžu zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

 

 

19. 11. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fedcupový žreb je 21. augusta

Slovenská fedcupová reprezentácia spozná najbližšieho súpera v stredu 21. augusta (13.00 SELČ) , keď sa v Londýne uskutoční žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie (14. – 19. apríla 2020 v Budapešti). Slovensko je nenasadené podobne ako Lotyšsko, Kanada, Japonsko, Rusko, Kazachstan, Brazília a Holandsko.

15. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup po novom

Pohár federácie zmení od roku 2020 formát po vzore Davisovho pohára. Šestnásť tímov vrátane Slovenska bude 7.-8. februára bojovať o postup na 12-členný finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 14.-19. apríla na antukových dvorcoch v Budapešti.

27. 06. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko pätnáste

Slovensko sa po fedcupovom víťazstve nad Brazíliou posunulo v aktuálnom rebríčku zo 16. na 15. miesto. Na čele je Česko pred USA a Francúzskom, ktoré sa prebojovalo tohto roku do finále proti Austrálii. Uskutoční sa 9. - 10. novembra u protinožcov.

25. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Veľa šťastia, Dominika!

Bola to radostná, emotívna a hlavne víťazná rozlúčka. Dominika Cibulková sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčila s fedcupovou reprezentáciou. V AXA aréne NTC tlieskali fanúšikovia tenisu hráčke, ktorá reprezentovala 14 rokov a odohrala 22 stretnutí za Slovensko. V máji bude mať 30 rokov a ešte pokračuje v profesionálnej kariére. Veľa šťastia a tenisových úspechov, Dominika! Krajšiu fedcupovú rozlúčku si ani nemohla želať. Dominika Cibulková zdolala na antuke v bratislavskom NTC Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú a rozhodla o tom, že slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine.

21. 04. 2019
Fed Cup Více zde