• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Lipták nominoval kvarteto

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » BJKC: Lipták nominoval kvarteto

 
news img

Kvarteto slovenských tenistiek Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Renáta Jamrichová figuruje v nominácii na kvalifikačné stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej proti Taliansku v Bratislave. Hrať sa bude 14. - 15. apríla na tvrdom povrchu GreenSet v NTC. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Obhajkyne titulu Švajčiarky a vlaňajšie finalistky Austrálčanky majú účasť zabezpečenú automaticky. Dvanáste miesto bude patriť hostiteľskej krajine finálového turnaja 2023, pokiaľ sa ešte nekvalifikovala.

V opačnom prípade voľnú kartu udelia tímu, ktorý sa priamo nekvalifikoval. Líderkou talianskeho družstva by mala byť svetová dvadsaťšestka Martina Trevisanová, v elitnej stovke sú okrem nej ešte Camila Giorgiová, Elisabetta Cocciarettová, Jasmine Paoliniová i Lucia Bronzettiová. Oficiálna nominácia Talianska by mala byť známa v piatok 17. marca.

Slovenský kapitán Matej Lipták sa zatiaľ rozhodol nominovať štyri hráčky. "Budem ešte sledovať štyri-päť adeptiek na piate miesto v tíme. Oficiálnu prípravu chceme začať v sobotu 8. apríla. Bol som si pozrieť dva turnaje ITF v Trnave, kde som videl v akcii všetky naše hráčky, ktoré tam štartovali. Mám prehľad o ich forme, čo je super. Šancu byť v nominácii majú Rebecca Šramková i Radka Zelníčková, ktorá sa v Trnave prezentovala vo veľmi dobrom svetle. V sobotu sa chystám na turnaj WTA v Miami. Chcel by som si pozrieť talianske hráčky, ktoré by mali hrať v hlavnej súťaži i Kajku Schmiedlovú."

Podľa šéfa slovenskej lavičky môžu jeho zverenky prekvapiť. "Rebríčkovo nie sme favoritmi, ale tímové zápasy sú niečo iné ako turnajové. Rozhodujú iné faktory, vieme sa na súperky pripraviť a motivovať naše hráčky k tomu, aby sa vyburcovali k maximálnym výkonom. Súper má veľký výber, ich kapitánka Tathiana Garbinová to môže mixovať. Taliansko je jedna z najsilnejších tenisových krajín, no verím, že je v našich silách zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj. Fanúšikovia môžu urobiť veľa. Dúfam, že prídu našim babám pomôcť v čo najväčšom počte a vytvoria výbornú atmosféru."

Jamrichová prvýkrát okúsila atmosféru prestížnej tímovej súťaže vlani v Glasgowe. "Je to super príležitosť. Budem mať opäť šancu trénovať s babami a byť s nimi v tíme. Nastúpime doma, takže bude to pre mňa niečo nové a špeciálne. Dúfam, že si zahrám aj v nejakom zápase. Som rada, že nastúpime na harde, tvrdý povrch v NTC mi vyhovuje," uviedla tohtoročná víťazka juniorskej štvorhry na grandslamovom Australian Open.    

S Taliankami majú Slovenky priaznivú bilanciu 2:0. Vo februári 2017 ich zdolali 3:2 na antuke vo Forli. V novembri 2002 nad nimi zvíťazili na finálovom turnaji v Maspalomase a po triumfe nad domácim Španielskom napokon získali cennú trofej. Slovenský tím sa pokúsi tretíkrát za sebou postúpiť na finálový turnaj, vlani v Glasgowe i predvlani v Prahe mu tesne ušiel postup do semifinále. (stz, tasr)

 

Vložené: 15. 03. 2023       Kategória: Fed Cup
 
news img

BJKC: Talianky prídu v plnej sile

Kvinteto talianskych tenistiek Martina Trevisanová, Camila Giorgiová, Elisabetta Cocciarettová, Jasmine Paoliniová a Lucia Bronzettiová figuruje v nominácii na kvalifikačné stretnutie Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovensku v Bratislave. Hrať sa bude 14. - 15. apríla na tvrdom povrchu GreenSet v NTC. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov.

Talianky nastúpia proti Slovenkám v plnej sile s piatimi hráčkami z elitnej svetovej stovky. Líderkou družstva by mala byť Trevisanová, ktorá v rebríčku WTA figuruje na 26. mieste. Tímovou dvojkou je skúsená Giorgiová - víťazka februárového turnaja v mexickej Meride.

17. 03. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Vstupenky sú v predaji

V aprílovom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej proti Taliansku pôjde o veľa. V NTC aréne sa 14. – 15. apríla 2023 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC. Pre zverenky kapitána Mateja Liptáka bude tento duel výzvou, určite by sa rady aj do tretice predstavili na záverečnom turnaji. Vstupenky na toto stretnutie si už dnes môžete zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné sú aj na recepcii NTC.

01. 03. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

Proti Taliansku na harde

Slovenské reprezentantky nastúpia v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu Talianska. Stretnutie sa uskutoční 14. - 15. apríla 2023 na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre a jeho víťaz postúpi na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Hrať sa bude s loptičkami značky Dunlop Fort All Court TS. Časy zápasov zatiaľ nie sú definitívne stanovené, po ich potvrdení prinesieme informáciu na zväzových komunikačných kanáloch.

18. 01. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Atraktívny súper doma

Slovenské tenistky sa v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej stretnú s výberom Talianska. Rozhodol o tom nedeľný žreb v glasgowskej Emirates aréne. Naposledy sa tím pod vedením kapitána Mateja Liptáka predstavil pred domácim fanúšikmi ešte vo februári 2020 proti Veľkej Británii, ktorú zdolal 3:1.

13. 11. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: SR privíta Taliansko!

Slovenské tenistky zabojujú o budúcoročný finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Taliansku. Rozhodol o tom žreb v Glasgowe, počas ktorého figurovali medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 14. - 15. apríla 2023, postup si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Víťazky glasgowského finále Švajčiarky a finalistky z Austrálie majú účasť zabezpečenú automaticky.

13. 11. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovensko vyhralo 2:1

Slovenské tenistky zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe nad Belgickom 2:1. Napriek triumfu však už nemajú reálnu šancu na postup do semifinále. Rozhodla o tom hladká dvojsetová prehra páru Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková s tandemom Kirsten Flipkensová, Elise Mertensová 0:6, 3:6.

09. 11. 2022
Fed Cup Více zde