• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » BJKC: Slovenky proti Austrálii

 
news img

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

"Dostali sme jedného z najťažších možných súperov. Austrália má veľmi silný tím na čele so svetovou jednotkou Ashleigh Bartyovou. Doma budú Austrálčanky horúcimi favoritkami. Škoda, že sa zmenil termín súťaže a bude sa hrať až v apríli, v našom prípade aj na inom kontinente. Verím, že sa nám podarí zostaviť čo najsilnejší tím a dievčatá sa pokúsia o prekvapenie. V tímovej súťaži je možné všetko," uviedol na margo žrebu generálny sekretár STZ Igor Moška.

"Čo sa týka cestovania to horšie dopadnúť nemohlo. Nedokážem si ani predstaviť dve cesty do Austrálie v priebehu troch mesiacov. Bude to veľmi náročné," zareagovala na žreb Viktória Kužmová, ktorá sa v tímových súťažiach cíti ako ryba vo vode. "Austrália má vo svojich radoch skvelé hráčky, aj v Prahe boli teraz v semifinále. Uvidíme, kto v tom čase za nich nastúpi. Myslím si, že nás čaká stretnutie na harde," doplnila zverenka Tomáša Hrunčáka.

Tereza Mihalíková by privítala, keby Slovenky mali v apríli výhodu domáceho prostredia. "Radšej by sme hrali doma, žreb však rozhodol ináč. Austrália je veľmi ťažký súper a je veľmi pravdepodobné, že proti nám nastúpi aj Bartyová, ktorá je svetovou singlovou jednotkou i kvalitnou deblistkou. Nikto ešte nevie, či budeme musieť po prílete do Austrálie podstúpiť aj karanténu. Bude to ešte zaujímavé," povedala bývalá úspešná juniorka.

Slovenky figurovali pri žrebe medzi nenasadenými tímami a mohli sa ešte stretnúť s Francúzskom, USA, Českom, Bieloruskom, Nemeckom, Kanadou, Španielskom alebo Rumunskom. Na finálovom turnaji 2021 v Prahe štartovali zverenky kapitána Mateja Liptáka v C-skupine, v ktorej obsadili druhé miesto za Američankami a iba tesne im ušlo semifinále. Pri rovnosti bodov s USA a Španielskom rozhodol v ich neprospech nižší počet získaných setov.

S Austrálčankami majú zatiaľ Slovenky negatívnu bilanciu 0:2. V roku 1995 s nimi prehrali na tráve v Perthe 2:3. Rovnaký výsledok sa zrodil aj vo februári 2016 na antuke v bratislavskom NTC v súboji 1. kola svetovej skupiny. Kľúčovou postavou bola vtedy Samantha Stosurová, ktorá vyhrala obe dvojhry a po boku Casey Dellacquovej získala bod aj v rozhodujúcej štvorhre. (stz, tasr)

Žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej (15.-16. apríla):
Austrália - SLOVENSKO, Taliansko - Francúzsko, USA - Ukrajina, Česko - Veľká Británia, Bielorusko - Belgicko, Kazachstan - Nemecko, Kanada - Lotyšsko, Holandsko - Španielsko, Poľsko - Rumunsko

 

Vložené: 06. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Viki zbožňuje tímové súťaže

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Skvelé! Slovenky zdolali USA

Slovenské tenistky vyhrali vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe nad USA 2:1 a zostali v hre o postup do semifinále. Vo štvorhre sa o rozhodujúci bod postarali Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková, ktoré zdolali tandem Caroline Dolehideová, CoCo Vandewegheová 6:2, 6:7(5), 12-10. O víťazovi skupiny a postupujúcom medzi elitné kvarteto definitívne rozhodne stredajší záverečný duel v skupine medzi USA a Španielskom.

02. 11. 2021
Fed Cup Více zde