• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Brazílska jednotka na tréningu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Brazílska jednotka na tréningu

 
news img

Beatriz Haddadová Maiová (22 r.) je aktuálne najlepšia brazílska hráčka, 124. v najnovšom rebríčku WTA, ale bola už aj 58. Do Bratislavy pricestovala s oneskorením, lebo v sobotu ešte hrala semifinále v Bogote. S najlepšími Slovenka Cibulkovou a Kužmovou sa ešte nikdy nestretla. Na jej tréning pred víkendovým fedcupovým súbojom v AXA aréne NTC mieril svoj objektív Dušan Barbuš.

Najvyššia hráčka brazílskeho tímu (185 cm) žijúca v Riu de Janeiro sa zaradila medzi špičkové juniorky (15. v rebríčku ITF), ale už v pätnástich sa trápila s chrbtom a podrobila operácii. A ako 18-ročná mala operované rameno. To sa podpísalo pod tréningové i turnajové výpadky a problematický prechod do profitenisu.
V roku 2017 bola jednou z tucta nádejných tenistiek, ktoré dostali po 50-tisíc dolárov ako podporu z grandslamového grantu. Z tejto finančnej injekcie profitovala už v kvalifikácii Roland Garros, keď sa prebojovala po prvý raz do hlavného grandslamového turnaja. Ako juniorka bola na parížskej antuke v rokoch 2012 a 2013 dva razy vo finále štvorhry. O pár týždňov bola v 2. kole Wimbledonu ako prvá Brazílčanka od roku 1989. Rok 2017 bol napokon zatiaľ najlepší v jej kariére. Prebojovala sa do prvej stovky rebríčka, v Soule bola vo svojom zatiaľ jedinom finále na okruhu WTA. Sezónu ukončila ako 65. hráčka rebríčka, ale vlani na 12 turnajoch vypadla v prvých kolách, body neobhájila a rok ukončila až na 184. mieste. Tohto roku sa nekvalifikovala v Aucklande, vyšlo jej to však na Australian Open, kde dosiahla svoje tretie grandslamové druhé kolo kariéry. Potom pomohla vo Fed Cupe Brazílii dostať sa do play off o postup do II. svetovej skupiny a začiatkom marca ako kvalifikantka dosiahla v Acapulcu na turnaji WTA štvrťfinále, prvé od Soulu 2017. V osemfinále vyradila Američanku Sloane Stephensovú a zaknihovala svoje prvé víťazstvo nad hráčkou TOP 10. Dovtedy mala s podobnými súperkami bilanciu 0:6. V apríli, opäť ako kvalifikantka, dpsiahla semifinále v Bogote. Vo fedcupových análoch je zapísaná ako najmladšia debutanka brazílskej histórie. Keď reprezentovala prvý raz v roku 2012 mala iba 15 rokov a 247 dní. Proti Slovensku ju čaká jej 18. fedcupové stretnutie.

 

 

 

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 18. 04. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Kužmová prehrala, stav 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 1:2. O druhý bod pre české farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Markéta Vondroušová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4.

05. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.

29. 06. 2020
Fed Cup Více zde