• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Brazílska jednotka na tréningu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Brazílska jednotka na tréningu

 
news img

Beatriz Haddadová Maiová (22 r.) je aktuálne najlepšia brazílska hráčka, 124. v najnovšom rebríčku WTA, ale bola už aj 58. Do Bratislavy pricestovala s oneskorením, lebo v sobotu ešte hrala semifinále v Bogote. S najlepšími Slovenka Cibulkovou a Kužmovou sa ešte nikdy nestretla. Na jej tréning pred víkendovým fedcupovým súbojom v AXA aréne NTC mieril svoj objektív Dušan Barbuš.

Najvyššia hráčka brazílskeho tímu (185 cm) žijúca v Riu de Janeiro sa zaradila medzi špičkové juniorky (15. v rebríčku ITF), ale už v pätnástich sa trápila s chrbtom a podrobila operácii. A ako 18-ročná mala operované rameno. To sa podpísalo pod tréningové i turnajové výpadky a problematický prechod do profitenisu.
V roku 2017 bola jednou z tucta nádejných tenistiek, ktoré dostali po 50-tisíc dolárov ako podporu z grandslamového grantu. Z tejto finančnej injekcie profitovala už v kvalifikácii Roland Garros, keď sa prebojovala po prvý raz do hlavného grandslamového turnaja. Ako juniorka bola na parížskej antuke v rokoch 2012 a 2013 dva razy vo finále štvorhry. O pár týždňov bola v 2. kole Wimbledonu ako prvá Brazílčanka od roku 1989. Rok 2017 bol napokon zatiaľ najlepší v jej kariére. Prebojovala sa do prvej stovky rebríčka, v Soule bola vo svojom zatiaľ jedinom finále na okruhu WTA. Sezónu ukončila ako 65. hráčka rebríčka, ale vlani na 12 turnajoch vypadla v prvých kolách, body neobhájila a rok ukončila až na 184. mieste. Tohto roku sa nekvalifikovala v Aucklande, vyšlo jej to však na Australian Open, kde dosiahla svoje tretie grandslamové druhé kolo kariéry. Potom pomohla vo Fed Cupe Brazílii dostať sa do play off o postup do II. svetovej skupiny a začiatkom marca ako kvalifikantka dosiahla v Acapulcu na turnaji WTA štvrťfinále, prvé od Soulu 2017. V osemfinále vyradila Američanku Sloane Stephensovú a zaknihovala svoje prvé víťazstvo nad hráčkou TOP 10. Dovtedy mala s podobnými súperkami bilanciu 0:6. V apríli, opäť ako kvalifikantka, dpsiahla semifinále v Bogote. Vo fedcupových análoch je zapísaná ako najmladšia debutanka brazílskej histórie. Keď reprezentovala prvý raz v roku 2012 mala iba 15 rokov a 247 dní. Proti Slovensku ju čaká jej 18. fedcupové stretnutie.

 

 

 

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 18. 04. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovensko pätnáste

Slovensko sa po fedcupovom víťazstve nad Brazíliou posunulo v aktuálnom rebríčku zo 16. na 15. miesto. Na čele je Česko pred USA a Francúzskom, ktoré sa prebojovalo tohto roku do finále proti Austrálii. Uskutoční sa 9. - 10. novembra u protinožcov.

25. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Veľa šťastia, Dominika!

Bola to radostná, emotívna a hlavne víťazná rozlúčka. Dominika Cibulková sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčila s fedcupovou reprezentáciou. V AXA aréne NTC tlieskali fanúšikovia tenisu hráčke, ktorá reprezentovala 14 rokov a odohrala 22 stretnutí za Slovensko. V máji bude mať 30 rokov a ešte pokračuje v profesionálnej kariére. Veľa šťastia a tenisových úspechov, Dominika! Krajšiu fedcupovú rozlúčku si ani nemohla želať. Dominika Cibulková zdolala na antuke v bratislavskom NTC Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú a rozhodla o tom, že slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine.

21. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová získala druhý bod

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0. O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víčazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulkovej jasné víťazstvo

Slovenské tenistky vedú po úvodnej dvojhre play off súboja o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 1:0. O prvý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC postarala slovenská jednotka Dominika Cibulková, ktorá deklasovala brazílsku dvojku Carolinu Meligeniovú Rodriguesovú Alvesovú 6:1, 6:1. V druhom singli si zmerali sily Viktória Kužmová a Beatriz Haddadová Maiová.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková otvára s Brazíliou

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková a brazílska dvojka Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre barážového súboja o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Kužmová a brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

19. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Pozvánka na Copacabanu

Pri výmene darčekov fedcupových tímov na bankete sa vždy dočkáme nejakého prekvapenia. Slovenské tímy v poslednom čase darujú súperom praktické power banky so zväzovým emblémom. Tak urobili aj hráčky družstva kapitána Mateja Liptáka tentoraz. Brazílčanky na oplátku darovali Slovenkám značkové šľapky. Akoby ich pozývali na slávnu Copacabanu, dlhočiznú pláž v Riu de Janeiro.

18. 04. 2019
Fed Cup Více zde