• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Brazílska jednotka na tréningu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Brazílska jednotka na tréningu

 
news img

Beatriz Haddadová Maiová (22 r.) je aktuálne najlepšia brazílska hráčka, 124. v najnovšom rebríčku WTA, ale bola už aj 58. Do Bratislavy pricestovala s oneskorením, lebo v sobotu ešte hrala semifinále v Bogote. S najlepšími Slovenka Cibulkovou a Kužmovou sa ešte nikdy nestretla. Na jej tréning pred víkendovým fedcupovým súbojom v AXA aréne NTC mieril svoj objektív Dušan Barbuš.

Najvyššia hráčka brazílskeho tímu (185 cm) žijúca v Riu de Janeiro sa zaradila medzi špičkové juniorky (15. v rebríčku ITF), ale už v pätnástich sa trápila s chrbtom a podrobila operácii. A ako 18-ročná mala operované rameno. To sa podpísalo pod tréningové i turnajové výpadky a problematický prechod do profitenisu.
V roku 2017 bola jednou z tucta nádejných tenistiek, ktoré dostali po 50-tisíc dolárov ako podporu z grandslamového grantu. Z tejto finančnej injekcie profitovala už v kvalifikácii Roland Garros, keď sa prebojovala po prvý raz do hlavného grandslamového turnaja. Ako juniorka bola na parížskej antuke v rokoch 2012 a 2013 dva razy vo finále štvorhry. O pár týždňov bola v 2. kole Wimbledonu ako prvá Brazílčanka od roku 1989. Rok 2017 bol napokon zatiaľ najlepší v jej kariére. Prebojovala sa do prvej stovky rebríčka, v Soule bola vo svojom zatiaľ jedinom finále na okruhu WTA. Sezónu ukončila ako 65. hráčka rebríčka, ale vlani na 12 turnajoch vypadla v prvých kolách, body neobhájila a rok ukončila až na 184. mieste. Tohto roku sa nekvalifikovala v Aucklande, vyšlo jej to však na Australian Open, kde dosiahla svoje tretie grandslamové druhé kolo kariéry. Potom pomohla vo Fed Cupe Brazílii dostať sa do play off o postup do II. svetovej skupiny a začiatkom marca ako kvalifikantka dosiahla v Acapulcu na turnaji WTA štvrťfinále, prvé od Soulu 2017. V osemfinále vyradila Američanku Sloane Stephensovú a zaknihovala svoje prvé víťazstvo nad hráčkou TOP 10. Dovtedy mala s podobnými súperkami bilanciu 0:6. V apríli, opäť ako kvalifikantka, dpsiahla semifinále v Bogote. Vo fedcupových análoch je zapísaná ako najmladšia debutanka brazílskej histórie. Keď reprezentovala prvý raz v roku 2012 mala iba 15 rokov a 247 dní. Proti Slovensku ju čaká jej 18. fedcupové stretnutie.

 

 

 

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 18. 04. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Fed Cup: Veľká Británia doma!

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF. Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

21. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fedcupový žreb je 21. augusta

Slovenská fedcupová reprezentácia spozná najbližšieho súpera v stredu 21. augusta (13.00 SELČ) , keď sa v Londýne uskutoční žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie (14. – 19. apríla 2020 v Budapešti). Slovensko je nenasadené podobne ako Lotyšsko, Kanada, Japonsko, Rusko, Kazachstan, Brazília a Holandsko.

15. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup po novom

Pohár federácie zmení od roku 2020 formát po vzore Davisovho pohára. Šestnásť tímov vrátane Slovenska bude 7.-8. februára bojovať o postup na 12-členný finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 14.-19. apríla na antukových dvorcoch v Budapešti.

27. 06. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko pätnáste

Slovensko sa po fedcupovom víťazstve nad Brazíliou posunulo v aktuálnom rebríčku zo 16. na 15. miesto. Na čele je Česko pred USA a Francúzskom, ktoré sa prebojovalo tohto roku do finále proti Austrálii. Uskutoční sa 9. - 10. novembra u protinožcov.

25. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Veľa šťastia, Dominika!

Bola to radostná, emotívna a hlavne víťazná rozlúčka. Dominika Cibulková sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčila s fedcupovou reprezentáciou. V AXA aréne NTC tlieskali fanúšikovia tenisu hráčke, ktorá reprezentovala 14 rokov a odohrala 22 stretnutí za Slovensko. V máji bude mať 30 rokov a ešte pokračuje v profesionálnej kariére. Veľa šťastia a tenisových úspechov, Dominika! Krajšiu fedcupovú rozlúčku si ani nemohla želať. Dominika Cibulková zdolala na antuke v bratislavskom NTC Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú a rozhodla o tom, že slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine.

21. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová získala druhý bod

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0. O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víčazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde