• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Cibulková otvára s Brazíliou

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Cibulková otvára s Brazíliou

 
news img

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková a brazílska dvojka Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre barážového súboja o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Kužmová a brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program odštartuje o 13.00 h duelom tímových jednotiek Cibulkovej a Haddadovej Maiovej, po nich by sa mali predstaviť Kužmová s Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Kužmová, Magdaléna Rybáriková. Brazílska kapitánka Roberta Burzagliová predbežne nahlásila tandem Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová. Cibulková absolvuje v súboji s Brazílčankami fedcupovú rozlúčku. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Kanaďan William Coffey, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Poľka Marta Mrozinská a Francúz Manuel Absolu.
      Slovenský kapitán počítal s tým, že vo dvojhrách nastúpia za Brazíliu Haddadová Maiová s Meligeniovou Alvesovou. "Poradie zápasov nie je podstatné. Dôležité je, kto získa body. Baby sa už tešia na stretnutia. Verím, že fanúšikovia uvidia super tenis. Na základe rebríčkového postavenia sme v úlohe favorita, ale fedcupové zápasy sú iné ako duely na turnajoch WTA. Brazília bola v tímových súťažiach vždy veľmi silná, nemôžeme ju podceniť. To, že Brazílčanky sa kvalifikovali do baráže vďaka štyrom víťazstvám na turnaji americkej zóny, hovorí za všetko," uviedol Lipták.
      Cibulková je rada, že v sobotu začne. "Chcela som hrať prvý zápas a to sa mi splnilo. Počas celého týždňa som sa zameriavala na seba a na svoju hru. Súperku nepoznám, no náš kapitán Maťo Lipták má zmapované všetky brazílske hráčky. Dúfam, že ma na Meligeniovú Alvesovú dobre pripraví. Chcem podať čo najlepšie výkony a prispieť k víťazstvu Slovenska dvoma bodmi. Hrať sa bude počas veľkonočných sviatkov, no verím, že diváci si nájdu cestu do hľadiska a vytvoria super atmosféru."
      Kužmovú potešilo, že nastúpi ako druhá. ,,Už od 12 rokov som v tímových súťažiach väčšinou hrávala ako druhá a vyhovovalo mi to. Haddadovú Maiovú poznám, chodíme skoro na rovnaké turnaje. Viem, čo môžem od nej očakávať. Bude to ťažké, ale na zápas sa teším. Bude to moje druhé domáce fedcupové stretnutie. Na vlaňajšiu premiéru proti Rusku mám krásne spomienky, veď som vybojovala rozhodujúci bod. Teraz som oveľa skúsenejšia, zápasy s kvalitnými svetovými hráčkami na WTA Tour mi veľa dali."
      Brazílsku kapitánku Burzagliovú slovenská nominácia do dvojhier neprekvapila. "Počítala som s tým, že v sobotu budú hrať Cibulková s Kužmovou. Som rada, že začne Meligeniová Alvesová. Na turnaji americkej zóny vždy hrala úvodnú dvojhru a boli z toho štyri víťazstvá. Radi by sme pokračovali v tomto trende aj v Bratislave."
      Slovenky vo februári prehrali v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4 a musia absolvovať záchranárske práce. V aréne Riga slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi chýbali Cibulková i Rybáriková. Kužmová, ktorá mala byť pôvodne slovenskou jednotkou, napokon nemohla nastúpiť pre pľuzgier na ruke. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0. (tasr)
      
     Play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie
      SLOVENSKO - BRAZÍLIA

      Sobota 13.00 Dominika Cibulková - Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová, Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová
      Nedeľa 13.00 Cibulková - Haddadová Maiová, Kužmová -  Meligeniová Rodriguesová Alvesová
      Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

 

Fotogaléria


 •  

 • Kužmová, Haddadová Maiaová

   Kužmová, Haddadová Maiaová


 •  


 •  

 • Štvorhra

   Štvorhra


 •  

 
 
Vložené: 19. 04. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Kužmová prehrala, stav 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 1:2. O druhý bod pre české farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Markéta Vondroušová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4.

05. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.

29. 06. 2020
Fed Cup Více zde