• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • TIPOS
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Cibulková otvára s Brazíliou

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Cibulková otvára s Brazíliou

 
news img

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková a brazílska dvojka Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre barážového súboja o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Kužmová a brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program odštartuje o 13.00 h duelom tímových jednotiek Cibulkovej a Haddadovej Maiovej, po nich by sa mali predstaviť Kužmová s Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Kužmová, Magdaléna Rybáriková. Brazílska kapitánka Roberta Burzagliová predbežne nahlásila tandem Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová. Cibulková absolvuje v súboji s Brazílčankami fedcupovú rozlúčku. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Kanaďan William Coffey, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Poľka Marta Mrozinská a Francúz Manuel Absolu.
      Slovenský kapitán počítal s tým, že vo dvojhrách nastúpia za Brazíliu Haddadová Maiová s Meligeniovou Alvesovou. "Poradie zápasov nie je podstatné. Dôležité je, kto získa body. Baby sa už tešia na stretnutia. Verím, že fanúšikovia uvidia super tenis. Na základe rebríčkového postavenia sme v úlohe favorita, ale fedcupové zápasy sú iné ako duely na turnajoch WTA. Brazília bola v tímových súťažiach vždy veľmi silná, nemôžeme ju podceniť. To, že Brazílčanky sa kvalifikovali do baráže vďaka štyrom víťazstvám na turnaji americkej zóny, hovorí za všetko," uviedol Lipták.
      Cibulková je rada, že v sobotu začne. "Chcela som hrať prvý zápas a to sa mi splnilo. Počas celého týždňa som sa zameriavala na seba a na svoju hru. Súperku nepoznám, no náš kapitán Maťo Lipták má zmapované všetky brazílske hráčky. Dúfam, že ma na Meligeniovú Alvesovú dobre pripraví. Chcem podať čo najlepšie výkony a prispieť k víťazstvu Slovenska dvoma bodmi. Hrať sa bude počas veľkonočných sviatkov, no verím, že diváci si nájdu cestu do hľadiska a vytvoria super atmosféru."
      Kužmovú potešilo, že nastúpi ako druhá. ,,Už od 12 rokov som v tímových súťažiach väčšinou hrávala ako druhá a vyhovovalo mi to. Haddadovú Maiovú poznám, chodíme skoro na rovnaké turnaje. Viem, čo môžem od nej očakávať. Bude to ťažké, ale na zápas sa teším. Bude to moje druhé domáce fedcupové stretnutie. Na vlaňajšiu premiéru proti Rusku mám krásne spomienky, veď som vybojovala rozhodujúci bod. Teraz som oveľa skúsenejšia, zápasy s kvalitnými svetovými hráčkami na WTA Tour mi veľa dali."
      Brazílsku kapitánku Burzagliovú slovenská nominácia do dvojhier neprekvapila. "Počítala som s tým, že v sobotu budú hrať Cibulková s Kužmovou. Som rada, že začne Meligeniová Alvesová. Na turnaji americkej zóny vždy hrala úvodnú dvojhru a boli z toho štyri víťazstvá. Radi by sme pokračovali v tomto trende aj v Bratislave."
      Slovenky vo februári prehrali v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4 a musia absolvovať záchranárske práce. V aréne Riga slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi chýbali Cibulková i Rybáriková. Kužmová, ktorá mala byť pôvodne slovenskou jednotkou, napokon nemohla nastúpiť pre pľuzgier na ruke. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0. (tasr)
      
     Play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie
      SLOVENSKO - BRAZÍLIA

      Sobota 13.00 Dominika Cibulková - Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová, Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová
      Nedeľa 13.00 Cibulková - Haddadová Maiová, Kužmová -  Meligeniová Rodriguesová Alvesová
      Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

 

Fotogaléria


 •  

 • Kužmová, Haddadová Maiaová

   Kužmová, Haddadová Maiaová


 •  


 •  

 • Štvorhra

   Štvorhra


 •  

 
 
Vložené: 19. 04. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Fed Cup: Veľká Británia doma!

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF. Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

21. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fedcupový žreb je 21. augusta

Slovenská fedcupová reprezentácia spozná najbližšieho súpera v stredu 21. augusta (13.00 SELČ) , keď sa v Londýne uskutoční žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie (14. – 19. apríla 2020 v Budapešti). Slovensko je nenasadené podobne ako Lotyšsko, Kanada, Japonsko, Rusko, Kazachstan, Brazília a Holandsko.

15. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup po novom

Pohár federácie zmení od roku 2020 formát po vzore Davisovho pohára. Šestnásť tímov vrátane Slovenska bude 7.-8. februára bojovať o postup na 12-členný finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 14.-19. apríla na antukových dvorcoch v Budapešti.

27. 06. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko pätnáste

Slovensko sa po fedcupovom víťazstve nad Brazíliou posunulo v aktuálnom rebríčku zo 16. na 15. miesto. Na čele je Česko pred USA a Francúzskom, ktoré sa prebojovalo tohto roku do finále proti Austrálii. Uskutoční sa 9. - 10. novembra u protinožcov.

25. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Veľa šťastia, Dominika!

Bola to radostná, emotívna a hlavne víťazná rozlúčka. Dominika Cibulková sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčila s fedcupovou reprezentáciou. V AXA aréne NTC tlieskali fanúšikovia tenisu hráčke, ktorá reprezentovala 14 rokov a odohrala 22 stretnutí za Slovensko. V máji bude mať 30 rokov a ešte pokračuje v profesionálnej kariére. Veľa šťastia a tenisových úspechov, Dominika! Krajšiu fedcupovú rozlúčku si ani nemohla želať. Dominika Cibulková zdolala na antuke v bratislavskom NTC Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú a rozhodla o tom, že slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine.

21. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová získala druhý bod

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0. O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víčazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde