• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA

FC: Britky znížili, stav je 2:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » FC: Britky znížili, stav je 2:1

Slovenské tenistky vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Pohára federácie nad Veľkou Britániou 2:1. O úvodný bod pre ostrovný tím sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila britská jednotka Heather Watsonová po triumfe 6:0, 7:5 nad Rebeccou Šramkovou. Tá v prvom sobotňajšom singli nahradila zdravotne indisponovanú líderku slovenského družstva Viktóriu Kužmovú.

Watsonová mala proti Šramkovej raketový štart. Po dvoch rýchlych brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a za 25 minút uštedrila Slovenke "kanára". Britka ťažila z kvalitného prvého podania, hrala rýchlo a presne. Šramková robila vo výmenách priveľa nevynútených chýb, pri mnohých loptičkách bola neskoro. V druhom dejstva Slovenka držala so súperkou krok, začal jej vychádzať obojručný bekhend po čiare. Za stavu 2:2 síce prišla o servis, no hneď vzápätí kontrovala rebrejkom a aj ďalší gem získala vo svoj prospech. Koncovka však patrila Watsonovej. Za stavu 5:5 Britka zobrala Šramkovej podanie a v ďalšom geme premenila hneď prvý mečbal.

"O tom, že budem hrať namiesto Viki, som sa dozvedela dnes o pol jednej. V prvom sete som bola veľmi nervózna. Kapitán Matej Lipták mi hovoril, aby som sa tlačila do kurtu, no nedokázala som dobre riešiť herné situácie. Druhý set bol iný, so súperkou som držala krok, no záver mi nevyšiel," uviedla v prvej reakcii pre RTVS Šramková, ktorá stále čaká na prvý domáci víťazný fedcupový zápas co dvojhre. (tasr)

Vložené: 08. 02. 2020       Kategória: Fed Cup

Kužmová prehrala, stav 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 1:2. O druhý bod pre české farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Markéta Vondroušová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4.

05. 07. 2020
Fed Cup Více zde

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.