• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup: privítame Rusky

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Fed Cup: privítame Rusky

 
news img

Slovenské tenistky privítajú v 1. kole II. svetovej skupiny budúcoročného Pohára federácie (10.-11. februára) Rusko. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne, pri ktorom bolo Slovensko medzi nenasadenými tímami. Okrem Ruska ešte mohlo naraziť na Taliansko, Rumunsko alebo Ukrajinu. Zverenky kapitána Mateja Liptáka prehrali v apríli v baráži o účasť vo svetovej skupine na antuke v bratislavskom NTC s Holandskom 1:4 a nepostúpili medzi najlepšiu osmičku. Nádej zahrať si v roku 2018 medzi elitou definitívne zhasla na augustovom valnom zhromaždení ITF v Hočiminovom meste. Vo Vietname totiž neschválili návrh na rozšírenie svetovej skupiny z ôsmich na šestnásť tímov.

 "Myslím, že nemusím hovoriť o tom, aké je Rusko silný tím. Majú veľa kvalitných hráčok, či už skúsených alebo mladých a určite by mohli postaviť aj dva rovnako kvalitné tímy. Rusko bude pre nás veľkou výzvou a v tomto stretnutí bude papierovým favoritom. Ako v každom dueli v tímovej súťaži bude najdôležitejšie, v akom zložení a v akej momentálnej forme budú v čase zápasu naše hráčky a Rusky. Každopádne fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Privítame veľmi atraktívneho súpera a verím, že domáce prostredie bude pre nás výhodou," povedal Lipták.  

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška považuje Rusko za veľmi atraktívneho, no ťažkého súpera. "Veľmi som si želal, aby sme v domácom prostredí privítali Taliansko, žiaľ, nevyšlo to. Rusky budú pre náš tím a kapitána Mateja Liptáka veľkou výzvou. Je to niekoľkonásobný víťaz Pohára federácie, ktorý dlho hral vo svetovej skupine. Rusko má hráčky na všetky povrchy a výborného debla. Ak však nastúpime v najsilnejšom zložení, máme šancu dosiahnuť dobrý výsledok. Myslím si, že zápas sa bude hrať na harde, ktorý našim dievčatám najviac vyhovuje. Všetko však bude závisieť od konzultácií medzi hráčkami, kapitánom a vedením STZ. Uvidíme, v akej forme prídu Rusky po Australian Open," povedal Moška.

      Vo fedcupovej histórii pôjde už o štvrtý vzájomný zápas oboch krajín, v troch predchádzajúcich boli úspešné Rusky. Doposiaľ posledný raz sa tímy stretli v semifinále svetovej skupiny v apríli 2013 v moskovskom Krylatskom. Slovenky viedli po úvodných dvojhrách 2:0, Rusky však zápas otočili. Rozhodujúci bod vybojovali vo štvorhre výborné deblistky Jekaterina Makarovová s Jelenou Vesninovou. V singlovom rebríčku WTA je z Rusiek momentálne najvyššie Svetlana Kuznecovová, ktorej patrí ôsma priečka. Vesninová je 19., Anastasia Pavľučenkovová 23., Daria Kasatkinová 32. a Makarovová 35. (tasr)

Žreb Pohára federácie 2018 (10. - 11. februára):

Svetová skupina

Bielorusko - Nemecko
Česko - Švajčiarsko
Francúzsko - Belgicko
Holandsko - USA

II. svetová skupina 
Slovensko - Rusko
Austrália - Ukrajina
Rumunsko - Kanada
Taliansko - Španielsko

 

Vložené: 20. 09. 2017       Kategória: Fed Cup
 
news img

Fed Cup: Veľká Británia doma!

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj Pohára federácie Veľkú Britániu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF. Kvalifikačné duely sa uskutočnia 7. a 8. februára 2020. Osem víťazných tímov bude 14. až 19. apríla v Budapešti bojovať o cennú trofej spoločne s domácim Maďarskom, Austráliou, Francúzskom a Českom.

21. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fedcupový žreb je 21. augusta

Slovenská fedcupová reprezentácia spozná najbližšieho súpera v stredu 21. augusta (13.00 SELČ) , keď sa v Londýne uskutoční žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie (14. – 19. apríla 2020 v Budapešti). Slovensko je nenasadené podobne ako Lotyšsko, Kanada, Japonsko, Rusko, Kazachstan, Brazília a Holandsko.

15. 08. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup po novom

Pohár federácie zmení od roku 2020 formát po vzore Davisovho pohára. Šestnásť tímov vrátane Slovenska bude 7.-8. februára bojovať o postup na 12-členný finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 14.-19. apríla na antukových dvorcoch v Budapešti.

27. 06. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko pätnáste

Slovensko sa po fedcupovom víťazstve nad Brazíliou posunulo v aktuálnom rebríčku zo 16. na 15. miesto. Na čele je Česko pred USA a Francúzskom, ktoré sa prebojovalo tohto roku do finále proti Austrálii. Uskutoční sa 9. - 10. novembra u protinožcov.

25. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Veľa šťastia, Dominika!

Bola to radostná, emotívna a hlavne víťazná rozlúčka. Dominika Cibulková sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčila s fedcupovou reprezentáciou. V AXA aréne NTC tlieskali fanúšikovia tenisu hráčke, ktorá reprezentovala 14 rokov a odohrala 22 stretnutí za Slovensko. V máji bude mať 30 rokov a ešte pokračuje v profesionálnej kariére. Veľa šťastia a tenisových úspechov, Dominika! Krajšiu fedcupovú rozlúčku si ani nemohla želať. Dominika Cibulková zdolala na antuke v bratislavskom NTC Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú a rozhodla o tom, že slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine.

21. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová získala druhý bod

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0. O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víčazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde