• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fedcupové trio do Rigy

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Fedcupové trio do Rigy

 
news img

Trojica fedcupových reprezentantiek Slovenska Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková s kapitánom Matejom Liptákom dnes ráno naberá z Viedne smer Riga. Podvečer už majú Slovenky plánovaný prvý tréning v Riga aréne, kde cez víkend nastúpia na harde proti Lotyšsku v prvom kole druhej svetove skupiny Pohára federácie.

 

,,Odchádzame iba s tromi hráčkami. Dominika Cibulková sa minulý týždeň pre vírusové ochorenie odhlásila z turnaja WTA v Petrohrade. Jej zdravotný stav sa síce zlepšil, no nie do takej miery, aby mohla niečo začať na kurte robiť. Dostala ďalšie antibiotiká a bude ich brať minimálne do stredy. Hovoril som aj s doktormi a povedali mi, že nie je reálne, aby s nami cestovala do Rigy. Dva týždne ležala v posteli a netrénovala. Magda Rybáriková skúšala päť-desať minút trénovať, no jej stav sa nezlepšil. Bola na nejakých kontrolách v Prahe a musí si od tenisu ešte dva až tri týždne odpočinúť. Situácia z tohto hľadiska nie je dobrá, ale sme v kontakte s ďalšími dvoma hráčkami Chantal Škamlovou a Terezou Mihalíkovou. Obe hrajú tento týždeň turnaj ITF v Trnave. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia, ale chceme minimálne jednu z nich zavolať. Do Rigy musia doraziť najneskôr vo štvrtok večer, aby mohli nastúpiť," uviedol Lipták.
      Kužmová bude prvý raz v úlohe slovenskej tímovej jednotky. Do Rigy odletela povzbudená úspešným vystúpením v Petrohrade, kde po boku Rusky Anny Kalinskej postúpila až do finále štvorhry. "Lotyšsko je veľmi ťažký súper. Myslím, že to budú veľmi dobré zápasy. Treba sa na ne pripraviť a hlavne si veriť, nemáme čo stratiť. S Jelenou Ostapenkovou som hrala viackrát v juniorskej kategórii, poznám ju. S Anastasijou Sevastovovou som hrala dávno, prehrala som s ňou pred štyrmi rokmi v Trnave, no odvtedy sa veľa zmenilo. Vlani v Bielorusku mi zápasy proti Arine Sobolenkovej i Aleksandre Sasnovičovej veľmi vyšli. Dúfam, že to vyjde aj teraz. Potešil ma výsledok z Petrohradu, bol to skvelý turnaj. My sme boli s Annou prekvapené, že sme sa vôbec dostali do hlavnej súťaže, lebo pred žrebom sme boli druhé pod čiarou a napokon sme to dotiahli až do finále," poveda odchovankyňa košického tenisu.
      Schmiedlová nemá pred súbojom s Lotyškami veľké očakávania, no tvrdí, že Slovenky sa pokúsia prekvapiť. "Bude to veľmi ťažký súper. Lotyšky sú favoritky, navyše hrajú doma. Neúčasť Dominiky považujem za veľké oslabenie, no určite budeme bojovať. Teším sa na dobrý tím, v ktorom je super atmosféra. Dobre spolu vychádzame, v tíme panuje dobrá nálada." (stz, tasr)

 

Vložené: 05. 02. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Kužmová prehrala, stav 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 1:2. O druhý bod pre české farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Markéta Vondroušová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4.

05. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.

29. 06. 2020
Fed Cup Více zde