• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Finále Fed Cupu v roku 2021

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Finále Fed Cupu v roku 2021

 
news img

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok oznámila, že finálový turnaj Fed Cupu, ktorý sa pôvodne mal hrať v apríli tohto roku, sa presunul na 13. - 18. apríla 2021. Finálové zápasy sa budú hrať na krytých antukových kurtoch v László Papp aréne v Budapešti v Maďarsku. Dvanásť tímov, ktoré sa už kvalifikovali na tohtoročné finále, bude súťažiť vo finále v apríli 2021, pričom vyžrebovanie záverečného turnaja zostáva rovnaké.

Vzhľadom na pretrvávajúce nebezpečenstvo, ktoré pandémia COVID-19 predstavuje, nebolo možné usporiadať finále v roku 2020. Okrem toho, že László Papp aréna nie je k dispozícii v druhej polovici roka, pretrvávajú aj významné logistické a regulačné problémy a obmedzenia.

Finále Fed Cupu je vrcholom najväčšej každoročnej tímovej súťaže v ženskom tenise. Stretne sa na ňom najlepších dvanásť národných tímov sveta, aby súťažili v priebehu jedného týždňa v novom formáte. Nebepečenstvo spojené s organizovaním hromadného podujatia takejto veľkosti na vnútornom priestranstve je značné tak v súčasnej dobe, ako aj v blízkej budúcnosti. Hostenie súťaže bez fanúšikov sa nepovažovalo za žiaducu možnosť vzhľadom na jedinečnú atmosféru vytvorenú národnými podporovateľmi.

David Haggerty, prezident ITF, povedal: „Začiatkom tohto roka sme prijali ťažké, ale potrebné rozhodnutie o odložení prvého vydania nového formátu Fed Cupu od spoločnosti BNP Paribas Finals v Budapešti z dôvodu pandémie COVID-19. Aj keď je poľutovaniahodné, že sa finále nebude môcť konať tento rok, sme presvedčení, že v apríli 2021 budeme môcť v Budapešti usporiadať vynikajúce podujatie. Chceli by sme sa poďakovať našim partnerom a maďarskej vláde za ich usilovnú prácu a pokračujúce nasadenie v organizácii súťaže."

 

 

Vložené: 26. 06. 2020       Kategória: Fed Cup
 
news img

Fed Cup pod novým názvom!

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predstavuje historickú zmenu názvu najväčšej ženskej tímovej súťaže v tenise - Fed Cupu. Svetový turnaj ženských tímov je premenovaný na „Billie Jean King Cup by  BNP Paribas“. Nový názov ženského svetového pohára v tenise sa označuje ako pocta Billie Jean Kingovej - ikone ženského tenisu, ktorá viedla celoživotnú kampaň za sociálnu spravodlivosť a rovnosť. Bude to prvá veľká globálna tímová súťaž pomenovaná po žene. Nový názov bude najväčšia ženská tímová súťaž v tenise niesť od roku 2021.

17. 09. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová prehrala, stav 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 1:2. O druhý bod pre české farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Markéta Vondroušová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4.

05. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020
Fed Cup Více zde