• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Kužmová získala prvý bod!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Kužmová získala prvý bod!

 
news img

Slovenské tenistky vedú v úvodnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe nad Španielskom 1:0. O úvodný bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa postarala Viktória Kužmová, ktorá zdolala Carlu Suarezovú Navarrovú 6:2, 3:6, 6:3 za 110 minút. Na druhú dvojhru nastúpili tímové jednotky Anna Karolína Schmiedlová a Sara Sorribesová Tormová.

Kužmová začala proti Suarezovej Navarrovej ako z partesu, dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:0. Slovenka výborne podávala, mala navrch aj v dlhších výmenách od základnej čiary, vychádzali jej údery po čiare i obhodenia. Španielka, ktorá sa v Prahe lúči s aktívnou kariérou, v piatom geme otočila z 0:40 a odvrátila hrozbu "kanára". Záver setu bol opäť v réžii Kužmovej, zakončila ho esom.

V druhom dejstve Suarezová Navarrová zrýchlila hru, začala sa viac dostávať do výmen a vďaka rýchlemu brejku odskočila Kužmovej na 3:0. V piatej hre odvrátila brejkbal, následne predviedla dva suverénne gemy na servise a vynútila si tretí set. V ňom viedla Kužmová 3:1. Suarezová Navarrová síce vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Kužmovej.

Slovenka nadviazala na triumf nad Španielkou z turnaja WTA v Madride z roku 2019. "Tímové súťaže milujem, či už to bol v minulosti Fed Cup alebo teraz Pohár Billie Jean Kingovej. Teší ma, že mi kapitán dal dôveru a že som sa mu odvďačila ziskom bodu. Vyhovovalo mi, že som na kurt nastúpila ako prvá. V hľadisku bola výborná atmosféra, v rozhodujúcich momentoch ma podržal servis," uviedla Kužmová v pozápasovom rozhovore. (stz, tasr)

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej:
C-skupina:

SLOVENSKO - Španielsko 1:0 po úvodnej dvojhre
Viktória Kužmová - Carla Suarezová Navarrová 6:2, 3:6, 6:3

Foto: TASR

 

Vložené: 01. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Viki zbožňuje tímové súťaže

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde