• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Lipták hodnotí prvé stretnutie

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Lipták hodnotí prvé stretnutie

 
news img

V prvom stretnutí finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe podľahli Slovenky Španielsku 1:2. Po skvelom úvodnom bode Kužmovej nepridala druhý v súboji jednotiek Schmiedlová a rozhodovalo sa v záverečnej štvorhre. Tá bola počas celého priebehu otvorená, no v supertajbrejku boli nakoniec úspešnejšie Španielky, ktoré Kužmovú s Mihalíkovou zdolali. Kapitán Matej Lipták zhodnotil dianie úvodného dňa.

„Každý asi očakával, že v úvodnom zápase dvojok bude hrať niekto iný. Aj z hľadiska rebríčku aj tohtoročných výsledkov. Zvolil som Viki, lebo zápasy vo Fed Cupe boli pre ňu vždy srdcovka a dokáže sa vypnúť k výkonom, ktoré sú nadštandardné. Aj na kurte sa mi s ňou veľmi dobre pracuje a dokážem ju nabudiť tak, že podá skvelý výkon. Myslím, že sa mi podarilo, že som vsadil na ňu,“ pochválil Kužmovú Lipták.

Keďže Viki je naša kľúčová deblistka, reálne sa môže stať, že odohrá štyri ťažké zápasy v priebehu 30 hodín. „Áno, musíme rátať s tým, že každý zápas ju stojí sily. Bola s tým uzrozumená, že možno bude hrať aj štyri zápasy. A bola s tým ok. Na zajtra mám pripravené rôzne alternatívy, uvidíme. Viki ma naozaj potešila, dostali sme z nej dobrý level hry. Začala výborne podávať a opäť chápať štýl hry, ktorý by mala hrať. Bola dnes oporou tímu.“

Na druhý zápas nastúpila Anna Karolína Schmiedlová v zápase jednotiek. Proti Sorribesovej Tormovej sa jej nedarilo ukončovať výmeny a napokon ťahala za kratší koniec. „V tomto zápase rozhodlo pár momentov, ktoré mohli dopadnúť opačne. Kaja takéto hráčky nemá rada, ale to platí aj opačne. Musel som ju nútiť hrať taký štýl hry, ktorý nehráva, lebo to bolo fyzicky veľmi náročné. Možno mohla chodiť viac na sieť alebo zaradiť kraťas, ktorý však v repertoári veľmi nemá. Bojovala ako lev, ale žiaľ, ten zápas nevyšiel.“

Za stavu 1:1 rozhodovala záverečná štvorhra. V nej po prvý raz nastúpili bok po boku Viktória Kužmová s Terezou Mihalíkovou. „Myslím si, že baby sa v debli nezišli. V prvom sete v závere hrala výborne Terezka, Viki zasa výborne vyšiel začiatok druhého setu, kde sa Terezka nepridala.  Na to, že pre Terezku to bol taký premiérový veľký zápas, myslím si, že ho zvládla veľmi dobre.“

Ako vidí kapitán šance Slovenska proti Američankám a kto by mohol v utorok nastúpiť? „USA bude ešte ťažší súper ako Španielsko. Určite nejdeme do stretnutia s tým, že nemôžeme vyhrať. Typologicky sú Američanky iné hráčky, mám predstavu, kto by mohol nastúpiť, ale všetko sa ukáže až v priebehu utorka.“

 

Vložené: 02. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Viki zbožňuje tímové súťaže

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde