• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Lipták nominoval do Rigy

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Lipták nominoval do Rigy

 
news img

Kvarteto slovenských tenistiek Dominika Cibulková, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková figuruje v nominácii na duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v Lotyšsku. Hrať sa bude 9.-10. februára na harde v Rige. Víťaz zápasu si vybojuje postup do aprílovej baráže o svetovú skupinu.

Úvodné sobotňajšie dvojhry odštartujú v aréne Riga o 14.00 SEČ. V nedeľu od 12.00 sú na programe ďalšie dva single a záverečná štvorhra. Hlavnou rozhodkyňou bude Sheetal Lyerová z Indie, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Portugalčan Carlos Ramos a Brit Robert Balmforth.
      Slovenky vlani vo februári zvíťazili v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v bratislavskom NTC nad Ruskom 4:1 a postúpili do baráže o elitnú osmičku. V nej však podľahli v Minsku domácemu Bielorusku 2:3. K návratu slovenského tímu do svetovej skupiny nepomohli ani výborné výkony Kužmovej, ktorá vo dvojhrách zdolala Arinu Sobolenkovú i Aleksandru Sasnovičovú. Lotyšky si účasť medzi druhou najlepšou osmičkou zabezpečili vďaka triumfu 3:2 nad Ruskami v Chanty-Mansijsku. Dva body vybojovala Ostapenková, tretí pridala Sevastovová.
Lotyšky by mali nastúpiť s dvoma hráčkami z elitnej svetovej tridsiatky Anastasiou Sevastovovou a Jelenou Ostapenkovou. V predpokladanej nominácii sú ešte Diana Marcinkevičová a Daniela Vismaneová 
      Cibulková sa pre vírusové ochorenie odhlásila z turnaja WTA v Petrohrade. Kapitán slovenského tímu a zároveň jej osobný kouč Matej Lipták však verí, že do konca tohto týždňa bude fit. "Dominika mala dva dni horúčky, cítila slabosť, preto sa odhlásila z turnaja v Petrohrade a v stredu sa vrátila do Bratislavy. Verím, že sa dá zdravotne do poriadku. Je veľmi dôležitý článok tímu. Je rozdielová hráčka, ktorá má veľké skúsenosti. Verím, že to potvrdí aj v Rige. Som rád, že sa mi ju podarilo presvedčiť, aby pomohla tímu. Počas tréningov so Sevastovovou sa vyjadrila, že asi nebude hrať, no v Austrálii sme opäť otvorili túto tému. Zhodli sme sa, že by bolo dobré, keby nastúpila," uviedol Lipták na stredajšej tlačovej konferencii.
      Otvorený je ešte štart Magdalény Rybárikovej: "Čakáme na jej vyjadrenie. Má zdravotné problémy s rukou, ktoré sa ťahajú od turnajov v Austrálii, momentálne nemôže trénovať. Robíme všetko, aby mohla cestovať s tímom. Je naša najlepšia deblistka. Rozhodne sa do konca týždňa. Ak by nemohla ísť do Rigy, pôjdeme so štyrmi hráčkami alebo nominujeme ešte ďalšiu tenistku. Hovoril som so Chantal Škamlovou i Terezou Mihalíkovou, ktoré sú v prípade potreby pripravené pomôcť."
      Slovenky odcestujú do dejiska zápasu v utorok 5. februára: "Chceli sme cestovať skôr, no až v utorok večer sa bude v aréne Riga dať trénovať. Očakávam náročný zápas. Lotyšky majú veľkú kvalitu. Sevastovová mala v závere uplynulej sezóny skvelú formu, ktorú si preniesla aj do úvodu nového roka. Ostapenková momentálne nie je v top forme, no je hráčka momentu. Ak chytí formu, hrá sa s ňou ťažko. Počul som, že fedcupové zápasy má rada. To isté však platí aj o našej dvojke Viki Kužmovej, ktorá vlani v Bielorusku ukázala, čoho je schopná. Má veľký potenciál, je dravá, v tomto roku odohrala už veľa zápasov. Potešiteľná je aj dobrá forma Kaji Schmieldovej, ktorá bola vo finále turnaja v Hobarte. Aj ona môže dostať šancu. Musím si to všetko v hlave premyslieť a rozhodnúť sa pre správne hráčky."  (tasr)

 

Vložené: 30. 01. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovensko pätnáste

Slovensko sa po fedcupovom víťazstve nad Brazíliou posunulo v aktuálnom rebríčku zo 16. na 15. miesto. Na čele je Česko pred USA a Francúzskom, ktoré sa prebojovalo tohto roku do finále proti Austrálii. Uskutoční sa 9. - 10. novembra u protinožcov.

25. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Veľa šťastia, Dominika!

Bola to radostná, emotívna a hlavne víťazná rozlúčka. Dominika Cibulková sa pred svojimi fanúšikmi rozlúčila s fedcupovou reprezentáciou. V AXA aréne NTC tlieskali fanúšikovia tenisu hráčke, ktorá reprezentovala 14 rokov a odohrala 22 stretnutí za Slovensko. V máji bude mať 30 rokov a ešte pokračuje v profesionálnej kariére. Veľa šťastia a tenisových úspechov, Dominika! Krajšiu fedcupovú rozlúčku si ani nemohla želať. Dominika Cibulková zdolala na antuke v bratislavskom NTC Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú a rozhodla o tom, že slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine.

21. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová získala druhý bod

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0. O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víčazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulkovej jasné víťazstvo

Slovenské tenistky vedú po úvodnej dvojhre play off súboja o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 1:0. O prvý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC postarala slovenská jednotka Dominika Cibulková, ktorá deklasovala brazílsku dvojku Carolinu Meligeniovú Rodriguesovú Alvesovú 6:1, 6:1. V druhom singli si zmerali sily Viktória Kužmová a Beatriz Haddadová Maiová.

20. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková otvára s Brazíliou

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková a brazílska dvojka Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre barážového súboja o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Kužmová a brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

19. 04. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Pozvánka na Copacabanu

Pri výmene darčekov fedcupových tímov na bankete sa vždy dočkáme nejakého prekvapenia. Slovenské tímy v poslednom čase darujú súperom praktické power banky so zväzovým emblémom. Tak urobili aj hráčky družstva kapitána Mateja Liptáka tentoraz. Brazílčanky na oplátku darovali Slovenkám značkové šľapky. Akoby ich pozývali na slávnu Copacabanu, dlhočiznú pláž v Riu de Janeiro.

18. 04. 2019
Fed Cup Více zde