• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Schmiedlová prehrala, 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Schmiedlová prehrala, 1:1

 
news img

Slovenské tenistky hrajú v zápase C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre španielske farby sa postarala Sara Sorribesová Tormová, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú po trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 6:2 za 166 minút. O všetkom sa tak rozhodne v záverečnej štvorhre, do ktorej kapitán Matej Lipták nominoval dvojicu Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

V dueli medzi Schmiedlovou a Sorribesovou Tormovou to bol od začiatku boj o každú loptičku, diváci videli dlhé výmeny od základnej čiary. V úvodných štyroch gemoch si ani jedna z hráčok nedokázala podržať podanie. Ako prvá uspela pri vlastnom servise Schmiedlová, no Sorribesová Tormová v ďalších minútach získala štyri hry za sebou a tým aj prvý set.

Slovenka robila príliš veľa nevynútených chýb, vysoké topspiny súperky jej robili výrazné problémy. V druhom dejstve však Schmiedlová zlepšila servis, dokázala súperku pretlačiť vo výmenách a v dôležitých momentoch zahrať víťazné údery. Trikrát zobrala súperke servis a vynútila si tretí set. V ňom však mala navrch Španielka, ktorá Slovenku brejkla v prvom i siedmom geme. Za stavu 5:2 premenila vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu na 3:0.

„Mrzí ma, že som zápas nedotiahla do úspešného konca. Vedela som, že keď chcem Saru poraziť, musím ísť na svoje úplné dno. Veľmi dobre ju poznám, videla som ju veľakrát hrať a viem, že zápasy s ňou nie sú vôbec jednoduché. Má veľmi dobrý rok, takže si nemám až tak čo vyčítať. Bol to dôležitý bod, o to viac ma to mrzí. Škoda, že mi ušiel začiatok rozhodujúceho setu,“ povedala k zápasu jednotiek Schmiedlová.

Kužmová aj Schmiedlová odohrali dlhé singlové zápasy, dokopy strávili na kurte takmer päť hodín. "Dalo sa očakávať, že proti Španielsku to budú dlhé zápasy. Povrch nie je veľmi rýchly, kvalitatívne sme v oboch tímoch vyrovnané hráčky. Verím, že štvorhra dopadne v náš prospech," vyslovila želanie  dvadsaťsedemročná hráčka NTC.

Slovenky odohrajú obe stretnutia vo večernom programe. Líderka tímu by si však vedela predstaviť skorší čas: „Večerné zápasy príliš neobľubujem, ale nie je to žiadna výhovorka. Celú prípravu sme mali k tomu prispôsobenú, že budeme hrať večer. Trénovala som v približne rovnakom čase a snažila som sa na to čo najlepšie pripraviť. Keby som mohla, vyberiem si určite skorší termín, ale takto je to dané a s tým nič nenarobíme,“ uzavrela Schmiedlová. (stz, tasr)

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej:
C-skupina
SLOVENSKO - Španielsko 1:1

Viktória Kužmová - Carla Suarezová Navarrová 6:2, 3:6, 6:3
Anna Karolína Schmiedlová - Sara Sorribesová Tormová 3:6, 6:3, 2:6

Foto: TASR

 

Vložené: 01. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Viki zbožňuje tímové súťaže

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde