• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Slovensko s Rybárikovou

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Slovensko s Rybárikovou

 
news img

Slovenský fedcupový kapitán Matej Lipták nominoval na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Fed Cupu proti Rusku štvoricu Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová, Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová. Stretnutie sa hrá 10. - 11. februára na tvrdom povrchu v NTC v Bratislave. Víťaz postúpi do play off o svetovú skupinu.

 

Slovenky nastúpia bez Dominiky Cibulkovej, ktorá sa rozhodla koncentrovať na individuálny turnajový program. Aktuálna slovenská jednotka je Magdaléna Rybáriková. ,,Teším sa, že budem môcť hrať doma pred našimi fanúšikmi. Ak prídu Rusky v plnej forme, budú favoritky, ale v domácom prostredí môžeme prekvapiť. Bude to však veľmi náročné. Rusky disponujú veľkou kvalitou. Aj keď do Bratislavy nepríde Maria Šarapovová, Makarovová či Daria Kasatkinová sú veľmi nepríjemné hráčky," povedala na stredajšej tlačovej konferencii, na ktorej sa z osobných dôvodov nezúčastnil kapitán slovenského tímu Matej Lipták.
      Úvod sezóny Rybárikovej vyšiel. Vlaňajšia wimbledonská semifinalistka postúpila na Australian Open prvýkrát do osemfinále, kde ju vyradila neskoršia šampiónka Dánka Caroline Wozniacka. "Po návrate z Australian Open som bola v Prahe na vyšetrení nohy, ktorá ma pobolievala v Melbourne. Vyzerá to celkom fajn, dúfam, že do začiatku zápasu budem fit."  
      Slovenky odštartujú spoločnú prípravu v pondelok 5. februára. "Neúčasť Dominiky Cibulkovej je určite oslabením, no náš tím má svoju silu. Magda Rybáriková je teraz v životnej forme a verím, že proti Ruskám sa dobre zhostí úlohy jednotky. Prvýkrát je vo fedcupovej nominácii Vika Kužmová, ktorej hard sedí, bude to pre ňu cenná skúsenosť. Janka Čepelová je bojovníčka, vo fedcupových zápasoch sa vie vybičovať k výborným výkonom. To isté platí aj o Kaji Schmiedlovej. Bude to veľmi atraktívny zápas a verím, že nás poženie dopredu plné hľadisko," uviedla trénerka slovenského tímu Janette Husárová. Na sobotu je k dispozícii ešte 400 vstupeniek, na nedeľu 700 lístkov. (stz, tasr)
     V ruskej nominácii na bratislavské fedcupové stretnutie chýbajú hviezdne mená. Jedinou hráčkou svetovej stovky v menovke kapitánky Anastasie Myskinovej a trénera Igora Andrejeva je 20-ročná Natalia Vichľancevová, aktuálne 76. v rebríčku WTA. V nominácii sú 149. Anna Kalinská (19 rokov), 235. Anastasia Potapovová (16) a 241. Veronika Kudermetovová (20). Víťaz súboja postúpi do aprílového play off o svetovú skupinu. Slovensko sa s Ruskom stretne po štvrtý raz, všetky doterajšie súboje prehralo. 

Slovensko – Rusko, 1. kolo II. svetovej skupiny Fed Cupu BNP Paribas 2018
Miesto konania: NTC Bratislava (hala)
Povrch: Tvrdý – DecoColor
Lopty: Dunlop Fort All Court
Termín:
10. – 11. február 2018
SOBOTA 10. februára 2018
, dve dvojhry                                              15.30
NEDEĽA 11. februára 2018, dve dvojhry a štvorhra                             15.00

SLOVENSKO
Magdaléna Rybáriková                      19./409.
Jana Čepelová                                  113./259.
Viktória Kužmová                              122./629.
Karolína Schmiedlová                       127./824.                                                           
Kapitán: Matej Lipták


 

Vložené: 31. 01. 2018       Kategória: Fed Cup
 
news img

FC: Finálový turnaj odložený!

Finálový turnaj Pohára federácie, na ktorom sa malo v apríli predstaviť v Budapešti aj Slovensko, je odložený na neurčito. Slovenský tenisový zväz o tom telefonicky informovala Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Dôvodom je aktuálna situácia ohľadom koronavírusu a  snaha o zabránenie jeho ďalšieho šírenia. V prípade, že sa turnaj uskutoční v náhradnom termíne, dejisko zostane nezmenené.

11. 03. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup vyžrebovaný!

Slovenské fedcupové reprezentantky sa na finálovom turnaji v Budapešti (14. - 19. apríla 2020) stretnú s výbermi USA a Španielska. Rohodol o tom utorkový žreb v Múzeu výtvarného umenia v hlavnom meste Maďarska. Dvanásť tímov bolo rozdelených do štyroch skupín po troch, pričom víťazi skupín postúpia do semifinále. Na základe aktuálneho fedcupového rebríčka krajín figurovali Slovenky pri žrebe v treťom koši spoločne s Belgickom, Švajčiarskom a Maďarskom. S Američankami sa Slovenky ešte nestretli. So Španielkami majú priaznivú bilanciu 2:0. V roku 2002 ich zdolali vo finále prestížnej súťaže v Maspalomase 3:1, v roku 2012 na antuke v Marbelle 3:2.

11. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Žreb finále už dnes

Slovenská fedcupová reprezentácia sa už v utorok dozvie mená tímov, s ktorými bude hrať na finálovom turnaji Pohára federácie v Budapešti (14. - 19. apríl 2020). Žreb je na programe o 18.30 h v hlavnom meste Maďarska. Účasť na turnaji si Slovenky vybojovali kvalifikačným víťazstvom nad reprezentáciou Veľkej Británie. V novom fedcupovom rebríčku sa Slovensko posunulo o 5 priečok nahor, aktuálne je na 10. pozícii.

10. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Fotogaléria postupu

Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj Pohára federácie do Budapešti. Rozhodla o tom ziskom tretieho bodu Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala Harriet Dartovú.Po prvom dni vyhrávali Slovenky nad Veľkou Britániou 2:0. V sobotu zdramatizovala dianie Heather Watsonová víťazstvom nad Rebeccou Šramkovou, no v súboji dvojek získala Schmiedlová svoj druhý bod v stretnutí a v AXA aréne NTC vypukla slovenská radosť. Pozrite si ju vo fotogalérii od Romana Benického.

09. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

SR postupuje do Budapešti!

Slovenské tenistky sa prebojovali na finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti (14.-19. apríla). V kvalifikačnom dueli svetovej skupiny zdolali v Bratislave Veľkú Britániu 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v NTC zaslúžila Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Harriet Dartovou 7:5, 6:3. Slovenky spoznajú svoje súperky na finálovom turnaji v utorok, keď je v Budapešti na programe žreb. Dvanásť družstiev rozdelia do štyroch trojčlenných skupín, do semifinále postúpia iba ich víťazi.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Britky znížili, stav je 2:1

Slovenské tenistky vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Pohára federácie nad Veľkou Britániou 2:1. O úvodný bod pre ostrovný tím sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila britská jednotka Heather Watsonová po triumfe 6:0, 7:5 nad Rebeccou Šramkovou. Tá v prvom sobotňajšom singli nahradila zdravotne indisponovanú líderku slovenského družstva Viktóriu Kužmovú.

08. 02. 2020
Fed Cup Více zde