• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

SR - USA 1:1 po dvojhrách

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » SR - USA 1:1 po dvojhrách

 
news img

Slovenské tenistky hrajú vo svojom druhom stretnutí C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe s USA po dvojhrách nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre americké farby sa v súboji tímových jednotiek postarala Danielle Collinsová, ktorá zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 za 68 minút. O víťazovi tak rozhodne záverečná štvorhra, v ktorej by mali Slovenky nastúpiť s tandemom Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

Tridsiata hráčka sveta Collinsová mala proti Schmiedlovej impozantný vstup do stretnutia, keď v prvých troch hrách stratila iba dve loptičky a bleskovo sa ujala vedenia 3:0. Náskok si potom držala až do koncovky dejstva, v ktorej premenila hneď svoj prvý setbal. Ani vstup do druhého setu nervózne pôsobiacej slovenskej hráčke nevyšiel, v "maratónskom" prvom geme síce odvrátila tri brejkbaly Collinsovej, ten štvrtý však Američanka premenila. Reprezentantka USA na dvorci naďalej dominovala, súperku opätovne brejkla aj v tretej hre a hladký náskok 4:0 z rúk nepustila. Schmiedlová sa v celom zápase nedostala ani k jedinej brejkbalovej príležitosti.

„Nie som veľmi spokojná s výsledkom ani s predvedenou hrou. Mrzí ma, že mi to dnes opäť nevyšlo a že som nepomohla Viki, ktorá hrá perfektne a som na ňu za to hrdá. Proti Collinsovej to dnes bolo ťažké, je to jedna z najlepších hráčok. Ja som sa za celý zápas nedostala do tempa a do pohody. Mala som zahrať lepšie, no nepodarilo sa mi to,“ povedala na úvod dvadsaťsedemročná hráčka NTC.

Schmiedlová sa s Collinsovou stretla vôbec po prvý raz. „Jej štýl hry mi veľmi nesedí. Útočí hneď po mojom servise, hrá agresívne. Mne sa nedarilo vracať jej kvalitné lopty, ani som sa dnes nepohybovala tak dobre, ako som zvyknutá. Keď som dnes videla, ako Viki hrala a čo sa jej podarilo, chcela som ju napodobniť a zahrať rovnako dobre. Nastupovať na kurt ako druhá mi asi veľmi nesvedčí, aj keď som veľmi chcela pomôcť tímu. Cítila som zodpovednosť a tá ma zväzovala, hoci mám tímové súťaže veľmi rada,“ dodala slovenská jednotka, pre ktorú je finálový turnaj v Prahe posledný v tejto sezóne. (stz, tasr)

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej:
C-skupina:
USA - SLOVENSKO 1:1 po dvojhrách

Shelby Rogersová - Viktória Kužmová 4:6, 4:6
Danielle Collinsová - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:2

 

Vložené: 02. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Viki zbožňuje tímové súťaže

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde