• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Naše bez šance - prehra 0:4

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Naše bez šance - prehra 0:4

 
news img

Slovensko prehralo v Rige s Lotyšskom vo Fed Cupe 0:4 čo znamená, že 20. - 21. apríla bude hrať o udržanie sa v II. svetovej skupine. Súpera spozná 12. februára po londýnskom žrebe. Rozhodujúci tretí bod Lotyšska získala jednotka domáceho tímu Anastasia Sevastovová (na obr.), ktorá zdolala Rebeccu Šramkovú 6:3, 6:2.

Lotyšsko po prvý raz od vstupu na fedcupovú scénu (1992) hralo doma a teraz po prvý raz bude hrať play off o postup do elitnej svetovej osmičky. Rozhodli o tom dve najlepšie hráčky krajiny - 12. vo svetovom rebríčku Sevastovová a 22. Ostapenková.

Kapitánovi Matejovi Liptákovi chýbali v tíme slovenská jednotka Dominika Cibulková i Magdaléna Rybáriková, navyše už priamo v Rige sa trápila s pľuzgierom na ruke Viktória Kužmová, ktorú nahradila Rebecca Šramková, aktuálne 188. v rebríčku. Za tejto situácie bolo v Riga aréne Slovensko bez šance.

Šramková priznala, že Sevastovová zvíťazila zaslúžene.  ,,Anastasija ukázala, prečo je dvanásta na svete. Na zápas som nastupovala s taktikou ísť do nej a tlačiť ju. Ona však neurobila ani jednu chybu a nútila ma chybovať. Dnešný zápas i duel proti Jelene Ostapenkovej beriem ako obrovskú skúsenosť. Viem, že každým zápasom to bude už len lepšie. Musím sa z toho poučiť a ísť ďalej. Už v sobotu večer bolo na 80 percent rozhodnuté, že dnes budem hrať úvodnú dvojhru. Bola som pripravená, snažila som sa, no Sevastovová odohrala výborný zápas," uviedla Šramková pre RTVS.
      Sevastovová sa postarala o to, že Lotyšsko bude mať šancu prvýkrát v histórii postúpiť do svetovej skupiny Pohára federácie. "Je to pre našu krajinu obrovský úspech, diváci dnes vytvorili fantastickú atmosféru. Zápas proti Šramkovej bol iný ako sobotňajšie stretnutie so Schmiedlovou. Bola som pod väčším stresom, po zisku prvého setu však zo mňa opadla nervozita a začala som si viac veriť. Je skvelé, že o našom víťazstve sme rozhodli už po tretej dvojhre." (stz, tasr)
  Foto: Kaspars Volonts

1. KOLO II. SVETOVEJ SKUPINY LOTYŠSKO - SLOVENSKO 4:0

SOBOTA
Jelena Ostapenková – Rebecca Šramková 7:5, 6:7(5), 6:1
Anastasia Sevastovová – Karolína Schmiedlová 6:4, 6:0
NEDEĽA
Anastasia Sevastovová - Rebecca Šramková 6:3, 6:2

Jelena Ostapenková, Diana Marcinkevičová - Karolína Schmiedlová, Tereza Mihalíková 6:2, 6:3
 

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 10. 02. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

V apríli Slovensko - Brazília

V play off o udržanie sa v II. svetovej skupine Pohára federácie privíta 20. - 21. apríla 2019 Slovensko Brazíliu. Tak určil utorkový londýnsky žreb, ktorý tímu kapitána Mateja Liptáka žičil. Okrem prijateľného súpera získalo Slovensko pri dodatočnom žrebe aj výhodu domáceho prostredia.

12. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko bude nasadené

Slovensko kleslo vo fedcupovom rebríčku po prehre s Lotyšskom z 12. na 16. miesto, ale pred utorkovým žrebom play off o udržanie sa v II. svetovej skupine pre rok 2020 bude štvrté nasadené. Znamená to, že sa 20. – 21. apríla 2019  môže SR stretnúť s Brazíliou, Japonskom, Talianskom a Kazachstanom. Iba s Talianskom by hralo Slovensko na domácej pôde. O výhode domáceho prostredia v ďalších troch prípadoch rozhodne dodatočný žreb.

11. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Súperky o triedu lepšie

Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták po prehre v Rige zdôraznil, že Lotyšky so Sevastovovou a Ostapenkovou momentálne patria medzi najlepších päť tímov na svete.

10. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Šramková v súboji jednotiek

Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták urobil pred úvodnou nedeľňajšou dvojhrou zápasu proti Lotyšsku v Rige zmenu v nominácii. Slovenská tenisová jednotka Viktória Kužmová má stále problémy s pľuzgierom na ľavej ruke a  nemohla nastúpiť proti Anastasii Sevastovovej, nahradila ju Rebecca Šramková.

10. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Lotyšsko - Slovensko 2:0

V druhej dvojhre 1. kola II. svetovej skupiny Fed Cupu Lotyšsko - Slovensko v Rige prehrala Karolína Schmiedlová s dvanástou hráčkou sveta Anastasiou Sevastovovou 4:6, 0:6. Slovensko prehráva v stretnutí po prvom dni 0:2. V nedeľu je začiatok programu o 12.00 SEČ, keď súperi pokračujú súbojom tímových jednotiek.

 

09. 02. 2019
Fed Cup Více zde
 
news img

Prvý bod pre Lotyšsko

V prvej dvojhre súboja Lotyšsko - Slovensko v Rige zdolala Jelena Ostapenková Rebeccu Šramkovú 7:5, 6:7(5), 6:1 a domáci tím tak vedie v Riga aréne pred 6000 divákmi v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 1:0. V úvodnej dvojhre slovenskú tímovú jednotku Viktóriu Kužmovú, ktorú trápi pľuzgier na ruke, nahradila Rebecca Šramková.

09. 02. 2019
Fed Cup Více zde