• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

V Rige čakajú 6-tisíc divákov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » V Rige čakajú 6-tisíc divákov

 
news img

V Riga aréne na fedcupovom súboji 1. kola II. svetovoej skupiny Lotyšsko - Slovensko sa v sobotu aj v nedeľu očakáva po 6000 divákov. A možno aj viac, lebo kapacita hokejovej arény v tenisovej úprave je asi 8500. Slovenky po utorkovom prílete do Rigy absolvovali hodinový téning. ,,Museli sme naň čakať, lebo ešte dokončovali dvorec," referuje z dejiska stretnutia vedúci výpravy Ľubomír Páleník, športovo-technický riaditeľ STZ.

,,V Rige je podobná zima ako v Bratislave, akurát nasnežilo. Naše ubytovanie v hoteli je štandardné, od haly vzdialené asi desať minút. Keďže organizátori vybrali za dejisko hokejovú arénu, vládne v nej ešte aj dnes pracovný ruch, dokončujú lóže a všetko okolo. Aréna je veľká, popravde, nie je v nej teplo..." dodáva Páleník. Kapitán Matej Lipták má k dispozícii trojicu Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková. To, či pribudne ešte štvrtá hráčka, sa bude riešiť zajtra podľa vývoja turnaja v Trnave, kde sú ešte v hre Tereza Mihalíková a Chantal Škamlová, ktoré kapitán oslovil.
Žreb stretnutia bude v piatok o 12.00 SEČ. Úvodné sobotňajšie dvojhry odštartujú o 14.00 SEČ, v nedeľu od 12.00 sú na programe ďalšie dva single a záverečná štvorhra.

 

 

Vložené: 06. 02. 2019       Kategória: Fed Cup
 
news img

Kužmová prehrala, stav 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 1:2. O druhý bod pre české farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Markéta Vondroušová, ktorá v dueli tímových jednotiek zdolala Viktóriu Kužmovú 6:3, 6:4.

05. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Kužmová víťazne, stav 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni priateľského stretnutia fedcupových tímov s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Viktória Kužmová, ktorá zvíťazila nad Terezou Martincovou 7:6 (6), 4:6, 6:3.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Slovensko - Česko 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 0:1. O prvý bod pre tím Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Markéta Vondroušová, ktorá deklasovala slovenskú dvojku Annu Karolínu Schmiedlovú za 62 minút 6:1, 6:2. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Tereza Martincová.

04. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

FC: Na úvod Schmiedlová

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

03. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová v Bratislave nenastúpi

Česká tenistka Petra Kvitová neposilní svoj tím v priateľskom stretnutí fedcupových tímov Slovenska a Česka. Tímová jednotka, ktorá si vo štvrtok cez obed v Bratislave zatrénovala pod dohľadom svojho trénera Jiřího Vaněka, však do zápasového diana cez víkend nezasiahne. Dôvodom je obnovené zranenie ruky, ktoré si privodila na turnaji v Prostejove a kvôli ktorému nedokončila ani úvodný bratislavský tréning. V českom tíme ju narýchlo nahradí dvadsaťtriročná Miriam Kolodziejová.

02. 07. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.

29. 06. 2020
Fed Cup Více zde