• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
news img

Žreb vo Forli v piatok o 12.00

Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták (na obr.) považuje talianske tenistky za veľké favoritky víkendového zápasu 1. kola II. svetovej skupiny. Domácim bude na antuke vo Forli chýbať Roberta Vinciová, nová kapitánka Tathiana Garbinová však bude mať k dispozícii víťazku Roland Garros 2010 Francescu Schiavoneovú, ktorá na antuke dosiahla najväčšie úspechy. Súboj Taliansko - Slovensko vyžrebujú v piatok o 12.00 na radnici vo Forli.

09. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Schmiedlová už trénuje vo Forli

Karolína Schmiedlová dorazila v utorok do Forli a v stredu si už na tréningu vyskúšala antuku v hale PalaGalassi (na snímke), kde sa v sobotu a nedeľu uskutoční 1. kolo II. svetovkej skupiny Fed Cupu Taliansko - Slovensko. Tím kapitána Mateja Liptáka je už kompletný a naberá pravidelný tréningový rytmus. Aj domáci tím už v plnom prúde trénuje.

08. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková vo Forli - na plagáte

Taliani sa tešili na Dominiku Cibulkovú. Ale vo Forli vo fedcupovom stretnutí so Slovenskom úradujúcu svetovú šampiónku neuvidia. Dala prednosť individuálnemu programu, a tak v tíme kapitána Mateja Liptáka vo víkendovom 1. kole II. svetovej skupiny bude najlepšia slovenská tenistka chýbať. 

07. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Forli zatiaľ bez Schmiedlovej

Na trasu Viedeň – Bologna – Forli sa v pondelok popoludní vydala s fedcupovým realizačným tímom na čele s kapitánom Matejom Liptákom dvojica hráčok Jana Čepelová a debutantka Rebecca Šramková. Daniela Hantuchová je už v Ríme a do Forli, dejiska víkendového súboja 1. kola II. skupiny Fed Cupu Taliansko – Slovensko, sa presunie dnes večer alebo zajtra ráno. Zo štvorčlennej  nominácie chýba už len Karolína Schmiedlová, ktorá sa po návrate z USA doliečuje doma a za družstvom plánuje odlet v utorok popoludní.

06. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Forli aj Hantuchová

Kvarteto slovenských tenistiek, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Daniela Hantuchová, Anna Karolína Schmiedlová figuruje v nominácii na stretnutie 1. kola I. svetovej skupiny Pohára federácie na pôde Talianska (11.-12. februára na antuke vo Forli). Nová talianska kapitánka Tathiana Garbinová vyrukuje bez tímovej líderky Roberty Vinciovej, ale k dispozícii bude mať Saru Erraniovú a bývalú víťazku Roland Garros Francescu Schiavoneovú. Štvoricu dopĺňajú debutantky Jasmine Paoliniová a Martina Trevisaanová. Slovenky nastúpia bez aktuálnej svetovej päťky Dominiky Cibulkovej, ktorá sa rozhodla vynechať celý fedcupový ročník a sústrediť sa na individuálny turnajový program.

01. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Vo Forli začiatky o 15. a 13.

Medzinárodná tenisová federácia oznámila STZ začiatky zápasov stretnutia Taliansko - Slovensko v II. svetovej skupiny Fed Cupu 11. - 12. februára 2017. Vo Forli v hale PalaGalassi sa na antuke v sobotu hrajú dve dvojhry od 15.00, v nedeľu je na programe súboj tímových jednotiek od 13.00, potom nasleduje zápas dvojok a štvorhra. Hlavným rozhodcom stretnutia je Nemec Norbert Peick, empajrovými Francúz Pascal Maria a Nemka Miriam Bleyová.

27. 01. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup 2017 bez Cibulkovej

Dominika Cibulková oznámila, že v tomto roku vynechá fedcupové stretnutia Slovenska. Informáciu s odôvodnením oznámila na mediálne oddelenie STZ:  ,,Vzhľadom na náročnosť turnajového programu v tomto roku, som sa rozhodla sústrediť na svoj individuálny program. V ňom by som chcela urobiť maximum pre prípravu na turnaje, ktoré nasledujú aj po fedcupových zápasoch. Preto som sa rozhodla, že vynechám Fed Cup v mojom tohtoročnom kalendári. Teším sa na príležitosť reprezentovať Slovensko v budúcom roku," uviedla Cibulková vo svojom vyhlásení.

21. 01. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Česko prvé, Slovensko pätnáste

Česko, ktoré minulý víkend zdolalo v štarsburskom finále Fed Cupu Francúzsko 3:2 a dosiahlo hetrik, je lídrom fedcupového rebríčka k 14. novembru 2016. Slovensku patrí 15. miesto, Taliansku - súperovi SR v 1. kole II. svetovej skupiny 11. - 12. februára 2017 na antuke v hale vo Forli, šieste.

15. 11. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

S Talianskom vo Forli

Talianske tenistky odohrajú zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Slovensku (11.-12. februára) na antuke v meste Forli v regióne Reggio Emilia. Dejiskom duelu, v ktorom na talianskej lavičke zažije debut nová kapitánka Tathiana Garbinová, bude hala PalaGalassi s kapacitou 6000 divákov. Informovala o tom oficiálna stránka Talianskej tenisovej federácie.

28. 10. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

O dejisku v Taliansku v piatok

O dejisku stretnutia Taliansko - Slovensko v 1. kole II. svetovej skupiny Fed Cupu 11. - 12. februára 2017 ešte stále nepadlo rozhodnutie. Na základe mailu z ITF by sa Slovenský tenisový zväz mal dozvedieť informáciu, kde a na akom povrchu sa bude hrať, tento týždeň v piatok. 

25. 10. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Taliani ešte čakajú

Talianska tenisová federácia mala dnes oznámiť dejisko a povrch na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Fed Cupu 11.-12. februára 2017, v ktorom hostí Slovensko. Medzinárodná tenisová federácia oznámila STZ, že Taliani potvrdia miesto a povrch stretnutia o týždeň neskôr, 24. októbra 2016.

17. 10. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Žreb nás poslal do Talianska

 Slovenské tenistky sa v 1. kole II. svetovej skupiny budúcoročného Pohára federácie (11.-12. februára) predstavia v Taliansku. Rozhodol o tom pondelňajší večerný žreb v múzeu Mimara v chorvátskom Záhrebe, pri ktorom Slovenky figurovali medzi nenasadenými tímami. Okrem Talianok ešte mohli naraziť na Rusko, Austráliu alebo Rumunsko. O výhode domáceho prostredia rozhodol dodatočný žreb.

 

20. 06. 2016
Fed Cup Více zde