• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
news img

S Ruskom začína Kužmová

Slovenská debutantka Viktória Kužmová a ruská jednotka Natalia Vichľancevová nastúpia v sobotu o 15.30 h proti sebe v úvodnej dvojhre stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie. V druhom singli si na tvrdom povrchu DecoColor v bratislavskom NTC zmerajú sily slovenská jednotka Magdaléna Rybáriková a ruská dvojka Anna Kalinská. Rozhodol o tom piatkový žreb.

09. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Do zbierky nové matriošky

Tradičným darom ruských fedcupových reprezentantiek sú matriošky. Slovenky ich dostali pred piatimi rokmi v Moskve a aj na bankete v Bratislave včera, keď si tímy vymieňali suveníry. V rámci príjemného večera dostala za mikrofónom medzi inými príhovormi podľa tradície slovo aj Viktória Kužmová v úlohe debutantky. A do fedcupového šatníka Sloveniek pri príležitosti súboja s Ruskom pribudli elegantné čierne šaty s opaskom ozdobeným ornamentmi.

Foto: Roman Benický

09. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Kapitánka objavuje Bratislavu

Víťazka Roland Garros 2004 Anastasia Myskinová, 36-ročná fedcupová kapitánka ruského tímu, si nepamätá, či je v Bratislave prvý raz. Tenisovej svetobežníčke, bývalej svetovej dvojke, lovíme z archívu informáciu o jej premiérovom pobyte v slovenskom hlavnom meste: bolo to v máji 1999, keď ako 17-ročná štartovala na antuke Slávie STU v Petržalke na 75-tisícovom turnaji ITF. Vypadla v treťom kole kvalifikácie po prehre s Martinou Suchou, takže u nás strávila iba víkend. Grandslamová šampiónka z Moskvy má troch synov narodených v dvojročných cykloch - 2008, 2010, 2012.  

07. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Rusko je výzva

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták je spokojný s prípravou na víkendový súboj 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Rusku. Šancu nastúpiť na harde v bratislavskom NTC majú podľa jeho slov všetky štyri nominované tenistky - okrem slovenskej jednotky Magdalény Rybárikovej aj debutantka Viktória Kužmová, Jana Čepelová a Karolína Schmiedlová.

07. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Fotenie s Peugeotom

Dlhoročný partner Slovenského tenisového zväzu, spoločnosť Peugeot, už tradične počas domácich súbojov v tímových súťažiach pripraví fotografovanie našich reprezentantov. Pred fedcupovým stretnutím s Ruskom mali slovenské tenistky fototermín v utorok ako krátku oddychovku počas tréningového nasadenia v príprave. 

06. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovenky začali s prípravou

Slovenské fedcupové reprezentantky začali v pondelok pod vedením kapitána Mateja Liptáka a trénerky Janette Husárovej prípravu na víkednové stretnutie 1. kola II. svetovkej skupiny s Ruskom. Na tréningoch sú prítomní aj osobní tréneri hráčok. Dopoludňajší blok otvárala debutantka Viktória Kužmová, ktorej robila sparing Kristína Kučová. Na center sa dostali aj ďalšie nominované hráčky Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová, slovenskej jednotke Magdaléne Rybárikovej sparingoval hráč NTC Tomáš Líška. V pondelok prileteli ruské hráčky a podvečer plánovali tréning v NTC.

05. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Vstupenky na SR - Rusko

V sieťach www.ticketportal.sk, www.prepredaj.sk naplno beží predpredaj vstupeniek na atraktívne stretnutie Slovensko - Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie. Súboj sa uskutoční na tvrdom povrchu v NTC  10. - 11. februára 2018 v sobotu so začiatkom o 15.30, v nedeľu o 15.00 hod. Pre Slovenky je Rusko veľkou výzvou. Doteraz sa s ním stretli tri razy a všetky súboje prehrali. Naposledy to bolo v roku 2013 v moskovskom semifinále 2:3, keď tím kapitána Mateja Liptáka viedol po prvom dni 2:0.

05. 02. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Prekvapenie z Ruska

V ruskej nominácii na bratislavské fedcupové stretnutie so Slovenskom 10.-11. februára prekvapujúco chýbajú hviezdne mená. Jedinou hráčkou svetovej stovky v menovke kapitánky Anastasie Myskinovej (na obr.) a trénera Igora Andrejeva je 20-ročná Natalia Vichľancevová, aktuálne 76. v rebríčku WTA. V nominácii sú 149. Anna Kalinská (19 rokov), 235. Anastasia Potapovová (16) a 241. Veronika Kudermetovová (20). Víťaz súboja postúpi do aprílového play off o svetovú skupinu. Slovensko sa s Ruskom stretne po štvrtý raz, všetky doterajšie súboje prehralo. 

31. 01. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko s Rybárikovou

Slovenský fedcupový kapitán Matej Lipták nominoval na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Fed Cupu proti Rusku štvoricu Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová, Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová. Stretnutie sa hrá 10. - 11. februára na tvrdom povrchu v NTC v Bratislave. Víťaz postúpi do play off o svetovú skupinu.

31. 01. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup: privítame Rusky

Slovenské tenistky privítajú v 1. kole II. svetovej skupiny budúcoročného Pohára federácie (10.-11. februára) Rusko. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne, pri ktorom bolo Slovensko medzi nenasadenými tímami. Okrem Ruska ešte mohlo naraziť na Taliansko, Rumunsko alebo Ukrajinu. Zverenky kapitána Mateja Liptáka prehrali v apríli v baráži o účasť vo svetovej skupine na antuke v bratislavskom NTC s Holandskom 1:4 a nepostúpili medzi najlepšiu osmičku. Nádej zahrať si v roku 2018 medzi elitou definitívne zhasla na augustovom valnom zhromaždení ITF v Hočiminovom meste. Vo Vietname totiž neschválili návrh na rozšírenie svetovej skupiny z ôsmich na šestnásť tímov.

20. 09. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

SR prehrala s Holandskom 2:3

Slovenské tenistky prehrali s Holandskom v play off o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Paula Haarhuisa sa postarala holandská dvojka Richel Hogenkampová, ktorá zdolala Kristínu Kučovú 7:5, 6:4. Kučová v záverečnom singli nahradila pôvodne nominovanú Rebeccu Šramkovú. Bodkou za súbojom bola štvorhra, ktorú oslavujúce Holanďanky po troch gemoch skrečovali.

23. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup: SR - Holandsko 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s Holandskom 1:2. O druhý bod pre holandské farby sa na antuke v AEGON aréne zaslúžila Kiki Bertensová, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolala Janu Čepelovú 6:3, 6:3. Vlaňajšia semifinalistka Roland Garros v singloch potvrdila úlohu favoritky. V sobotu si poradila s Rebeccou Šramkovou, krorá v nedeľu nenastúpila proti holandskej dvojke Richel Hogenkampovej. Namiesto nej dal slovenský kapitán Matej Lipták šancu Kristíne Kučovej.

23. 04. 2017
Fed Cup Více zde