• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
news img

Daniela, veľká gratulácia!

Daniela Hantuchová oslávila v nedeľu svoje 34. narodeniny štýlovo - priamo na dvorci AEGON arény. Z rúk zástupcu ITF Davida Judeho a prezidenta STZ Tibora Macka si prevzala ako prvá fedcupová reprezentantka Slovenska Cenu za oddanosť udelenú ITF za dlhoročnú reprezentáciu vo Fed Cupe. Už predtým jej v šatni k narodeninám blahoželal tím.

23. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Fed Cup vo fotografiách

Prvý deň fedcupového súboja Slovensko - Holandsko priniesol remízu. V AEGON aréne vládla dobrá atmosféra, tri tisícky divákov stáli, pochopiteľne, na strane domácich. Vstupom do stretnutia o postup do svetovej skupiny bolo emotívne slávnostné otvorenie.  Členky slovenského tímu si držiac sa okolo ramien zaspievali hymnu.

Foto: Roman Benický

22. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

SR - Holandsko 1:1 po prvom dni

Po prvom dni play off o postup do svetovej skupiny Pohára federácie je stav súboja Slovensko - Holandsko v AEGON aréne 1:1. Rebecca Šramková prehrala v druhej dvojhre s jednotkou Holandska, 20. hráčkou sveta, Kiki Bertensovou 1:6, 3:6. O úvodný bod sa postarala Jana Čepelová víťazstvom nad Richel Hogenkampovou.

22. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Čepelová získala prvý bod

Slovensko vedie po prvej dvojhre play off o postup do svetovej skupiny Pohára federácie nad Holandskom 1:0. Jana Čepelová na antuke AEGON arény zdolala v pozícii tímovej jednotky dvojku hostí Richel Hogenkampovú 6:3,      6:2. V druhej dvojhre nastúpi Rebecca Šramková proti Kiki Bertensovej.

22. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Čepelová v pozícii jednotky

Slovenská tímová jednotka Jana Čepelová a holandská dvojka Richel Hogenkampová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre baráže o účasť vo svetovej skupine tenisového Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AEGON aréne v Bratislave zmerajú sily slovenská tímová dvojka Rebecca Šramková a holandská jednotka Kiki Bertensová. Rozhodol o tom piatkový žreb.
FOTO: Roman Benický

21. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Po bankete už len tréningy a zápasy

Oba tímy majú po stredajšom bankete za sebou predzápasové povinnosti a od štvrtka sa už môžu sústrediť iba na tréningy a zápasy. Fedcupový súboj Slovensko - Holandsko o postup do svetovej skupiny pre rok 2018 vyžrebujú v piatok o 11.00 v NTC, začiatky v sobotu a v nedeľu sú na antuke v AEGON aréne o 13.00 h. Domáci kapitán Matej Lipták vo štvrtok očakáva ešte príchod Daniely Hantuchovej, ktorá nahradí zranenú Dominiku Cibulkovú.

Foto: Roman Benický

20. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Proti Holandsku bez Cibulkovej

Dominika Cibulková pre zranenie zápästia nenastúpi v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Holandsku. Vo víkendovom dueli na antuke v bratislavskom NTC ju nahradí Daniela Hantuchová. Skúsená reprezentantka sa pripojí k triu Kristína Kučová, Jana Čepelová, Rebecca Šramková.

19. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Holanďanky zatiaľ bez líderky

Holandské tenistky chcú vo víkendovej baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Slovensku prekvapiť. Kapitán Paul Haarhuis si po úvodných tréningoch pochvaľoval antukový dvorec i prostredie v NTC. ,,Do Bratislavy sme prišli v pondelok zatiaľ bez tímovej jednotky Kiki Bertensovej, ktorá po návrate z turnaja v kolumbijskej Bogote mala ešte jedno dôležité stretnutie a sponzorské povinnosti. K našej výprave by sa mala pripojiť v utorok večer. Antukový kurt je kvalitný, prvé tréningy sú pre nás prísľubom. Spokojní sme aj s ubytovaním. Veľká výhoda je to, že je všetko blízko," povedal Haarhuis na utorňajšej tlačovej konferencii holandského tímu.

18. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková proti Holandsku!

Slovenské tenistky nastúpia v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Holandsku (22.-23. apríla) aj s Dominikou Cibulkovou. Svetová štvorka v januári oznámila, že vynechá celý fedcupový ročník a sústredí sa na individuálny program. V bratislavskom NTC však napokon bude Matejovi Liptákovi k dispozícii. V nominácii slovenského kapitána ďalej figurujú Kristína Kučová. Jana Čepelová a Rebecca Šramková, v talóne je ešte Daniela Hantuchová. FOTO: Roman Benický

12. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Holandsko s osvedčenou štvoricou

Holandsko oznámilo nomináciu na stretnutie play off o postup do svetovej skupiny Fed Cupu v AEGON aréne v Bratislave 22. – 23. apríla. Kapitán Paul Haarhuis si vybral osvedčené kvarteto Kiki Bertensová (WTA 21., Richel Hogenkampová (141.), Arantxa Rusová (185.) a Michaella Krajiceková (251.). Nomináciu uverejnila oficiálna stránka súťaže fedcup.com. Kapitán SR Matej Lipták oznámi zloženie svojho tímu 12. apríla 2017. Aktuálna holandská zostava je rovnaká v akej roku 2015 zdolala Slovensko na antuke v Apeldoorne 4:1.

03. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Šramková srdce nezískala

Rebecca Šramková nezískala fedcupové "srdiečko" za prístup k reprezentácii. Držiteľkou ceny "Heart Award" sa na základe hlasovania fanúšikov stala Bieloruska Arina Sobolenková. Šramková sa dostala do štvorčlennej nominácie za výborné výkony vo februárovom dueli 1. kola II. svetovej skupiny na pôde Talianska. Pri svojom debute v prestížnej tímovej súťaži vyhrala na antuke vo Forli obe dvojhry, keď zdolala Saru Erraniovú i Francescu Schiavoneovú.

03. 04. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Dajte hlas Šramkovej!

Rebecca Šramková, ktorá vo februári vo svojej fedcupovej premiére vo Forli vybojovala dva body a mala hlavný podiel na víťazstve Slovenska nad Talianskom 3:2 a postupe do aprílovej baráže, sa dostala do nominácie svetovej a II. svetovej skupiny o Heart Award - ocenenie srdcom za prístup k reprezentácii vo Fed Cupe. O získaní ocenenia rozhodnú do 30. marca fanúšikovia na stránke www.fedcup.comj

24. 03. 2017
Fed Cup Více zde