• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

RG: Jamrichová do osemfinále

Renáta Jamrichová postúpila do osemfinále dvojhry na juniorke druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v druhom kole nad Nemkou Sonjou Zhiyenbayevovou, ktorú zdolala 6:3, 6:3 za 70 minút. Pätnásťročná zverenka Jána Matúša v Národnom tenisovom centre si v súboji o postup do štvrťfinále zmeria sily s Ruskou Anastasijou Gurevovou.

FOTO: Marleen Fouchier

Kajka: Bojovala som do konca

Anna Karolína Schmiedlová končí na tohtoročnom Roland Garros v osemfinále dvojhry. Vďaka tomuto výsledku zaknihovala svoj najlepší výsledok na niektorom z turnajov veľkej štvorky. Okrem dobrého výsledku sa môže tešiť z toho, že v Paríži predvádzala výborný tenis, hrala odvážne a sebavedomo. V úvodnom kole zdolala nasadenú jedenástku, v osemfinále potrápila svetovú šestku. A to všetko na jej obľúbenom podujatí vo francúzskej metropole.

Schmiedlová podľahla Gauffovej

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Coco Gauffovej podľahla 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza dosiahla na parížskej antuke napriek prehre životný úspech. Po prvý raz v kariére postúpila na niektorom z podujatí veľkej štvorky medzi elitnú šestnástku. Z francúzskej metropoly si odnáša 240 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom zaznamená výrazný posun dopredu. V jeho onlajn vydaní figuruje aktuálne na 74. mieste.

Sledujte majstrovstvá Slovenska

Letné majstrovstvá Slovenska môžete opäť sledovať aj NAŽIVO. Vo všetkých štyroch vekových kategóriách (mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast a dorast) prinášame livescore zo všetkých zápasov a livestream zo štyroch kurtov. Využite šancu sledovať mladé talenty na  ceste za titulom majstra Slovenska a buďte pri tom.

 
 

Aktuálne informácie

news img

Masaryk s dvomi finálovými účasťami na turnajoch ITF

Tomáš Masaryk si pripísal dve finálové účasti vo štvorhre na turnajoch ITF 1 vozíčkarov v kategórii quad. Na turnaji v Barcelone štartoval spolu s Čiľanom Franciscom Cayulefom a v súboji o titul tesne podľahli druhému nasadenému japonskému páru Daisuke Išito, Koji Sugeno 3:6, 7:6(4), 4-10. Jednoznačnejší priebeh malo finále vo Francúzsku, kde spolu s Chu-Yin Huang z Taiwanu hladko prehrali s čilskou dvojicou Cayulef, Diego Perez 2:6, 0:6. Na oboch turnajoch štartoval Masaryk aj v dvojhre a prebojoval sa do štvrťfinále.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková do hlavnej v Makarskej

Rebecca Šramková si zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA 125 v Makarskej (115 000 USD, antuka vonku). Druhá nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Ayline Samardžičovou, ktorú zdolala 6:2, 6:2 za 78 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily so Slovinkou Dalilou Jakupovičovou (203. WTA).

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Heilbronne vypadol, Kovalík pokračuje

Norbert Gombos (na snímke) sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Heilbronne (145 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole nestačil na piateho nasadeného Mattea Arnaboldiho z Talianska a podľahol mu 5:7, 3:6 za 84 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza sa na budúci týždeň predstaví na domácom challengeri Bratislava Open.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Prostějove do druhého kola

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v Prostějove (118 000 EUR, antuka vonku). Šiesty nasadený hráč zvíťazil nad brazílskym kvalifikantom Matheusom Pucinellim de Almeidom, ktorého zdolal 6:4, 3:6, 6:4 za 150 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávia Olasza zabojuje v ďalšom zápase proti Američanovi Emiliovi Navovi.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková v Surbitone už iba v debli

Viktória Hrunčáková (na snímke) nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v britskom Surbitone (100 000 USD, tráva vonku). Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nestačila v úvodnom zápase na domácu hráčku Sonay Kartalovú a podľahla jej 3:6, 2:6 za 68 minút. S Kartalovou sa Hrunčáková stretla druhý raz v priebehu dvoch týždňov, v kvalifikácii na Roland Garros ju zdolala v troch setoch.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva

Letné majstrovstvá Slovenska pokračujú od pondelka 5. júna vekovou kategóriou staršieho žiactva. Turnaj chlapcov aj dievčat sa hrá na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Podujatie vyvrcholí v piatok 9. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

06. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

I. a II. liga 2023

Aktuálne informácie: výsledky 4. kola/play off ...

06. 06. 2023
Družstvá Více zde
 
news img

LETNÉ majstrovstvá Slovenska 2023

Aktuálne informácie: nominácie ml. dorastu, víťazi ml. žiactva a dorastu...   

Nominačné kritériá na letné ME družstiev a jednotlivcov.

 
news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 2 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni odohrá medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov 1st Alibaba Cup U12 2023 (12. - 17. 6. 2023). Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

KONKURZ na usporiadateľov M SR družstiev 2023

Slovenský tenisový zväz vyhlasuje konkurz na organizovanie majstrovstiev Slovenska družstiev mládeže a seniorov v roku 2023.

01. 06. 2023
Družstvá Více zde
 
news img

Disciplinárny trest pre p. Miklušičáka a p. Babeja potvrdený

Odvolacia komisia Slovenského tenisového zväzu dňa 26. mája 2023 potvrdila disciplinárny trest zákazu výkonu funkcie na 12 mesiacov s platnosťou od 5. mája 2023 pre Františka Babeja a  Petra Miklušičáka. Trest sa vzťahuje na všetky druhy funkcií v STZ. Celé znenie rozhodnutia odvolacej komisie:

ROZHODNUTIE ODVOLACEJ KOMISIE - P. MIKLUŠIČÁK
ROZHODNUTIE ODVOLACEJ KOMISIE - F. BABEJ

30. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

HKŠ dala za pravdu STZ

Hlavná kontrolórka športu (HKŠ) vykonala kontrolu na preskúmanie zákonnosti schvaľovania a prijatia nových Stanov Slovenského tenisového zväzu (STZ) na Rade STZ, konanej dňa 22. apríla 2023 v Bratislave na základe podnetu predsedu Bratislavského tenisového zväzu (BTZ) Mgr. Petra Miklušičáka, PhD. HKŠ dala za pravdu STZ a zastáva názor, že Výkonný výbor STZ dňa 15. februára 2023 neschvaľoval Stanovy STZ, ale v zmysle článku VII. Stanov STZ pripravil pre rokovanie Rady STZ návrh na vydanie/schválenie Stanov, ktorých schválenie je vo výlučnej kompetencii Rady STZ. HKŠ nenavrhuje žiadne opatrenia na nápravu nedostatkov.

29. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP 2023

Aktuálne informácie:
oblastné kolo súťaže do 10 rokov - prezentácia, usporiadatelia a organizačné výbory... 

24. 05. 2023
Tenis detí Více zde
 
news img

Nezávislý pozorovateľ z MŠVVaŠ SR o Rade STZ

Dňa 22. apríla 2023 sa na Rade Slovenského tenisového zväzu zúčastnil nezávislý pozorovateľ Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky JUDr. Miloslav Lapčák. V súlade s § 23 ods. 3 Zákona o športe vo svojej správe skonštatoval, že na voľbách do orgánov STZ neboli zistené žiadne nedostatky.

Celé znenie správy JUDr. Miloslava Lapčáka si môžete pozrieť TU.

19. 05. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Stanovy STZ v súlade so Zákonom o športe

Hlavná kontrolórka športu vykonala v dňoch 3. 5. - 16. 5. 2023 v zmysle § 61 ods. 2 písm. b) zákona č. 440/2015 Z.z. o športe kontrolu posudzovania súladu Stanov Slovenského tenisového zväzu (STZ) s ustanoveniami § 19 až 23 na základe oznámenia STZ o zmene stanov, ktoré schválila Rada STZ dňa 22. 4. 2023. Hlavná kontrolórka športu vyhodnotila, že spĺňajú zákonnú podmienku podľa § 66 ods. 3 písm. a) zákona a stanovy STZ sú v súlade s § 19 až 23 Zákona o športe.