Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Gombos bez hlavnej

Norbert Gombos sa neprebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 v belgickom meste Antverpy (584 125 EUR, tvrdý povrch hala). Ôsmy nasadený hráč si vo finále kvalifikácie neporadil s jednotkou eliminačného pavúka Jensonom Brooksbym z USA a podľahol mu 4:6, 2:6 za 84 minút.

18. 10. 2021

Gombos ďalej, Kovalík von

Norbert Gombos (na snímke) postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v belgickom meste Antverpy (584 125 EUR, tvrdý povrch hala). Ôsmy nasadený si v úvodnom zápase poradil so Španielom Bernabe Zapatom Mirallesom a zvíťazil 6:3, 6:2 za 54 minút. O hlavnú súťaž si zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zmeria sily s nasadenou jednotkou Jensonom Brooksbym z USA.

Nedarilo sa Jozefovi Kovalíkovi. V prvom kole eliminácie nenašiel recept na sedmičku pavúka Dennisa Novaka z Rakúska a podľahol mu 0:6, 1:6 za 54 minút.

17. 10. 2021

IW: Titul pre Poláška!

Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom triumfovali vo štvorhre na turnaji ATP 1000 v Indian Wells (9 146 125 USD, tvrdý povrch vonku). V nedeľňajšom finále zdolali ako siedmy najvyššie nasadený pár ruský tandem Aslan Karacev, Andrej Rubľov 6:3, 7:6(5) za 90 minút. Na celom turnaji stratili jediný set, supertajbrejk rozhodoval iba v úvodnom kole.

Pre tridsaťšesťročného rodáka zo Zvolena to bol už šestnásty titul na hlavnom profesionálnom okruhu, prvý po boku Peersa. Vo svetovom deblovom rebríčku ATP sa posunul na deviate miesto.

Mihalíková získala ďalší titul!

Tereza Mihalíková získala titul vo štvorhre na turnaji ITF W60 v americkom Rancho Santa Fe (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Po boku Poľky Katarzyny Kawovej zvíťazila vo finále nad dvojkami pavúka En Shuo Liangovou, Rebeccou Marinovou 6:3, 4:6, 10-6 za 81 minút. Dvadsaťtriročná hráčka NTC má v posledných týždňoch výbornú formu. Je to už jej tretí titul v priebehu piatich týždnov, pričom všetky získala po boku inej partnerky.

16. 10. 2021

Nakládal hodnotí Masters

Úspešné účinkovanie má za sebou dvojica slovenských hráčov do 16 rokov na juniorskom turnaji Masters v Monte Carle. Michal Krajčí získal striebornú medailu, Karolína Krajmer obsadila konečné šieste miesto. Vedúcim slovenskej výpravy bol reprezentačný tréner mládeže Rastislav Nakládal, ktorý zhodnotil celé účinkovanie.